2014 01 17

Eurolygoje Linas Kleiza žaidė puikiai, bet „Fenerbahce“ nusileido „Unicaja“

Pirmose penktadienio Eurolygos „Top 16“ rungtynėse E grupėje susitiko komandos su Lietuvos krepšininkais. Malagos „Unicaja“ (2/1) klubas savo aikštėje 89:75 (19:19, 18:20, 25:27, 27:9) įveikė trečią pralaimėjimą iš eilės „Top 16“ varžybose patyrusią Stambulo „Fenerbahce“ (3/0).
Linas Kleiza
Linas Kleiza / budivelnyk.ua nuotr.

Per pirmuosius tris ketvirčius kova vyko taškas į tašką, o lemiamo pradžioje į priekį išsiveržė Turkijos klubas (66:63).

Likus žaisti 4 su puse minutės po Lino Kleizos dvitaškio jo komanda dar turėjo taško persvarą (75:74), tačiau tada į spurtą pakilo „Unicaja“.

Iš pradžių po tritaškį pataikė Carlosas Suarezas ir Zoranas Dragičius. „Fenerbahce“ atsakyti nepavyko, o Vladimiras Štimacas ir Z.Dragičius įmetė po dvitaškį, slovėnas netrukus pridėjo antrą tritaškį, o likus žaisti pusantros minutės – ir trečiąjį.

Tuo metu „Unicaja“ jau pirmavo 87:75, tačiau išmušta iš vėžių Turkijos ekipa nieko padaryti negalėjo. Rungtynes vainikavo techninė „Fenerbahce“ pražanga, o „Unicaja“ paskutines 4 su puse minutės baigė 15:0.

Nugalėtojams Mindaugas Kuzminskas per šešis su puse minutės pelnė 2 taškus (1/3 dvit., 0/1 trit.), perėmė kamuolį ir kartą suklydo. Lietuvis surinko minus vieną naudingumo balą. Domantas Sabonis nežaidė.

L.Kleiza „Fenerbahce“ ekipoje buvo vienas geriausių žaidėjų. Per 26 minutes jis įmetė 17 taškų (4/4 dvit., 3/6 trit.), atkovojo 4 kamuolius, kartą suklydo, atliko rezultatyvų perdavimą, keturis kartus prasižengė ir triskart privertė tai padaryti varžovus. Puolėjas surinko 17 naudingumo balų.

„Unicaja“: Z.Dragičius (4/7 dvit., 4/6 trit., 4/6 baud.) 24, R.Toolsonas (3/4 dvit., 2/3 trit.) 12, C.Suarezas (5 rez. perd.) 11, V.Štimacas (8 atk. kam.) 10.

„Fenerbahce“: H.Mahmutoglu (2/4 dvit., 5/5 trit.) 19, B.McCalebbas (8/12 dvit., 0/3 trit., 5 atk. kam., 8 rez. perd.) 16, L.Žoričius (6 klaid.) 9.