2009 01 29

Eurolygoje prasidėjo TOP 16 kovos

Trečiadienį kovas pradėjo 16 stipriausių Eurolygos krepšinio klubų. Pirmąją antrojo etapo dieną žaisti trys susitikimai. Vieno jų rezultatą galima laikyti netikėtu – Sienos „Montepaschi“ Zagrebe neatsilaikė prieš „Ciboną“. Ispanijos derbį tarp „Real“ ir „Barselona“ laimėjo karališkasis klubas.
Felipe Reyes ispanų superderbyje
Felipe Reyesas ispanų derbyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Netikėtą nesėkmę Eurolygos TOP 16 etapo starte patyrė du lietuvius savo gretose turinti Sienos „Montepaschi“ ekipa. Ji svečiuose 81:88 (25:17, 19:21, 18:24, 19:26) nusileido Zagrebo „Cibona“ krepšininkams.

Ketvirtą kėlinį komandos pradėjo rezultatui esant lygiam – 62:62, tačiau netrukus Shaunas Stonerookas pataikė tritaškį ir išvedė „Montepaschi“ komandą į priekį (65:62).

Eurolyga
Eurolyga

Likus žaisti 5 minutes iki rungtynių pabaigos ir svečiams pirmaujant 1 tašku (73:72), „Cibona“ pelnė 7 taškus be atsako ir susikrovė 6 taškų persvarą – 79:73. Nors Kšyštofas Lavrinovičius realizavo du baudos metimus (79:84), tačiau priešnuodžių prieš „Cibona“ zoninę gynybą nerasdami svečiai netaikliai mėtė tritaškius ir patyrė pirmą nesėkmę TOP 16 etape.

Po traumos grįžęs Rimantas Kaukėnas per 24,5 minutės pelnė 12 taškų (6/7 dvitaškių, 0/4 tritaškių), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 3 varžovų pražangas, tačiau suklydo 3 ir prasižengė 2 kartus.

Kšyštofas Lavrinovičius per 31 minutę įmetė 18 taškų (5/9 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 varžovų pražangas, tačiau suklydo 3 ir prasižengė 2 kartus.

„Cibona“: Earlas Calloway 23 (4 rez. perd.), Davoras Kusas 18, Alanas Andersonas 16 (5 atk. kam.), Nikola Prkačinas 13.

„Montepaschi“: Shaunas Stonerookas ir Kšyštofas Lavrinovičius – po 18, Terrellas McIntyre'as ir Rimantas Kaukėnas – po 12.

Velimiras Perasovičius („Cibona“ vyr. treneris): „Montepaschi“ krepšininkai parodė, kokia gera komanda jie yra. Pirmoje rungtynių pusėje italai žaidė atsipalaidavę, dominavo visose aikštės pusėse, todėl vos 6 taškų deficitas prieš didžiąją pertrauką mums buvo puikus pasiekimas. Sienoje mes būtume pralaiminėję 20 taškų. Dėl geros atmosferos arenoje, puikios zoninės gynybos ir gero puolimo mes sugebėjome nugalėti aukšto kalibro komandą.“

Simone Pianigiani („Montepaschi“ vyr. treneris): „Sveikiname „Cibona“. Jie tikėjo savo jėgomis, net kai mes pirmavome pirmoje rungtynių pusėje. Vėliau „Cibona“ krepšininkai žingsnis po žingsnio susigrąžino iniciatyvą, skyrė daugiau dėmesio mažiems dalykams, kurie lėmė nugalėtoją. Prieš jų zoninę gynybą neturėjome priešnuodžių, kamuolys judėjo lėtai, todėl nesugebėjome pelnyti taškų. Eurolygoje kiekvienose rungtynėse privalome žaisti taip, lyg tai būtų finalinis mačas. Dabar žaisime dvejas rungtynes namuose, todėl visi šansai mūsų rankose.“

Ketvirtajame kėlinyje atsilikdami 10 taškų skirtumu, Madrido „Real“ krepšininkai rado gelbėtoją. Sergio Llullas per paskutinį ketvirtį pelnė 10 iš savo 18 taškų, taip padėdamas Madrido ekipai pirmosiose Eurolygos TOP 16 rungtynėse namie 85:83 (19:26, 21:19, 19:19, 26:19) parklupdyti geriausią reguliariojo komandą – „Barcelona“.

Visą dvikovą vadžias savo rankose laikiusi „Barcelona“ ekipa ketvirto kėlinio pradžioje pirmavo 72:62. Tačiau tada rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė Lullas. Iš pradžių jis smeigė tolimą metimą, po to perėmė kamuolį ir įkrovė iš viršaus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dramatiškos rungtynės vyko Madride

Gerų emocijų bangos vedami „Real“ krepšininkai netrukus perėmė dar vieną kamuolį ir ataką dėjimu baigė Jeremiah Massey. Felipe Reyesas tada pataikė iš po krepšio ir komandas teskyrė taškas – 71:72.

„Real“ rezultatą išlygino likus žaisti 1 minutę 45 sekundes, kai Louisas Bullockas pataikė iš toli (78:78), o vos antrą kartą rungtynėse į priekį išsiveržė po Llullo tritaškio likus žaisti 1 minutę ir 11 sekundžių – 83:80.

Davidas Andersenas likus žaisti 26 sekundes skirtumą sušvelnino, tačiau per likusį laiką „Real“ ekipos žaidėjai taikliai realizavo baudas ir įtvirtino pergalę.

„Real“: Sergio Llullas (3 per. kam.) ir Louisas Bullockas po 18, Felipe Reyesas 15 (6 atk. kam.), Raulis Lopezas 8.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 21 (4 per. kam., 4 kld.), Franas Vazquezas 16, Gianluca Basile 9.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Eurolygoje prasidėjo Top-16 etapas

Triuškinama pergale Eurolygos antrąjį etapą pradėjo Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkai. Jie savo aikštelėje 99:77 (34:15, 17:24, 18:19, 30:19) sutriuškino Tomo Pačėso treniruojamą Sopoto „Asseco Prokom“ komandą.

Baskai jau pirmajame kėlinyje šovė į priekį ir sužaidus 5 minutes Vitorijos ekipos pranašumas nekėlė abejonių – 21:5. Baigiantis ketvirčiui skirtumas tarp komandų jau buvo triuškinamas (34:15).

23-iąją mačo minutę tritaškį pataikęs Danielis Ewingas buvo priartinęs Sopoto klubą iki 5 taškų (51:46), tačiau tada šeimininkai spurtavo 9:2 ir susigrąžino dviženklį pranašumą, kurį per paskutinį ketvirtį tik dar labiau padidino.

„Tau Ceramica“: Mirza Teletovičius 22, Sergi Vidalis 20, Igoris Rakočevičius 20, Willas McDonaldas 11 (6 blk.), Pete‘as Mickealas 9.

„Asseco Prokom“: Danielis Ewingas 19, Ronnie Burrellas 16, Davidas Loganas 15, Patas Burke 12 (11 atk. kam.).

Duško Ivanovičius („Tau Ceramica“ vyr. treneris): „Kiekvienos rungtynės TOP 16 etape bus sunkios. Jeigu mes nedemonstruosime aukšto lygio žaidimo, galime ir pralaimėti. Tai sunkus kelias, tad kiekvienas žaidėjas turi žinoti, jog privalo būti susitelkęs kiekvienose rungtynėse. Kalbėdami apie šiandienos rungtynes galite pastebėti, jog mes perėmėme tik 2 kamuolius, o varžovai – 14. Vadinasi, gynyboje žaidėme neagresyviai. Šį vakarą mes laimėjome, tačiau komanda nežaidžia taip, kaip turėtų.“

Tomas Pačėsas („Asseco Prokom“ vyr. treneris): „Šiandien viską lėmė pirmasis kėlinys. Rungtynes pradėjome labai blogai, žaidėme tragiškai, jautėme didžiulį spaudimą. Esame jauna komanda, o kai trūksta patirties, tai ir skirtumas padidėjo pernelyg greitai. Vėliau mes pagerinome savo žaidimą ir žaidėme visai neblogai. Šį vakarą susidūrėme su viena geriausių komandų Eurolygoje. Kiekvienos rungtynės TOP 16 etape bus sunkios.“