2010 12 24

Eurolygoje S.Schortsaničio vakaras, užtikrintos „Caja Laboral“ ir „Real“ pergalės (visi rezultatai)

Nesėkme Eurolygos A grupės kovas užbaigė Tomo Pačėso treniruojami Gdynės „Asseco Prokom“ (2 ir 8) krepšininkai, kurie namuose 72:83 (11:25, 18:27, 28:15, 15:16) nusileido pirmąją vietą grupėje užėmusiai Tel Avivo „Maccabi“ (9 ir 1) ekipai.
Madrido krepšininkai nepasigailėjo savo varžovų
Madrido krepšininkai nepasigailėjo savo varžovų / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Galutinis mačo rezultatas toli gražu neatspindi susitikimo eigos, nes antrajame kėlinuke žydai turėjo 30 taškų pranašumą. Visgi šeimininkai sugebėjo sumažinti deficitą ir pralaimėti garbingu skirtumu.

Nugalėtojams Sofoklis Schortsanitis pelnė 23 taškus (38 naud. bal.), Chuckas Eidsonas – 13 (6 rez. perd.), Davidas Blu pridėjo 12 taškų.

Mažuoju Shaqu vadinamas 206 cm ūgio vidurio puolėjas per beveik 22 minutes pelnė 23 taškus (8/10 dvitaškių, 7/8 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, 1 kartą prasižengė ir surinko 38 naudingumo balus.

Iki šiol geriausias 25 metų graiko mačas buvo prieš Kauno „Žalgirio“ ekipą. 2006 metais gindamas Pirėjo „Olympiakos“ komandos garbę Schortsanitis kauniečiams įmetė 25 taškus bei surinko 32 naudingumo balus.

Pralaimėjusiems Filipas Videnovas įmetė 20 taškų, Janas Jagla – 13 (9 atk. kam.), Piotras Szczotka surinko 11 taškų.

„Caja Laboral“ „Žalgirį“ nustūmė į trečiąją poziciją

Įtikinama pergale Eurolygos pirmojo etapo kovas baigė Vitorijos „Caja Laboral“ (5/5) klubas, kuris paskutiniojo turo rungtynėse savo aikštelėje 87:71 (21:16, 20:14, 28:19, 18:22) įveikė Belgrado „Partizan“ (5/5) ekipą.

Šis Ispanijos čempionų laimėjimas nustūmė Kauno „Žalgirio“ komandą į trečiąją poziciją A grupėje.

Aikštės šeimininkai šiame mače įvykius kontroliavo visų rungtynių metų ir jau antrajame kėlinyje įgijo solidžią persvarą. Antroje mačo pusėje „Caja Laboral“ pranašumas kelis kartus viršijo dvidešimties taškų ribą, o iki susitikimo pabaigos situacija aikštelėje taip ir nepasikeitė - 87:71.

Serbijos čempionai A grupėje liko ketvirti ir tęs kovas „Top 16“ turnyre.

„Caja Laboral“: M.Teletovičius 17 (6 atk. kam., baudos 9/11), B.Olesonas (7 atk. kam.) ir F.San Emeterio - po 14, P.Sow 13, S.Baračas 11.

„Partizan“: J.Vesely 17, N.Jawai 13, J.Gistas 11 (10 atk. kam.), R.Katičius ir D.Kečmanas - po 9.

Madrido krepšininkai šventė pergalę beveik pusšimčiu taškų skirtumu

Paskutinėse Eurolygos B grupės rungtynėse Madrido „Real“ (6 ir 4) namuose daugiau nei dvigubai sutriuškino Šarlerua „Spirou“ (3 ir 7) komandą – 94:45 (29:16, 17:13, 22:12, 26:4). Ispanai savo grupėje liko antri vietoje, o belgai su trimis pergalėmis baigė pasirodymą Eurolygoje.

Rungtynių baigtis nekėlė abejonių jau nuo pirmųjų dvikovos minučių – šeimininkai neleido savo varžovams net pagalvoti apie bet kokias galimybes kovoti dėl pergalės. Ketvirtame kėlinuke belgai visai nuleido rankas ir per dešimt minučių sugebėjo pelnyti vos keturis taškus bei leidosi pažeminami.

Itin nesėkmingai rungtynės susiklostė svečių amerikiečiui Brentui Wrightui, kuris sugebėjo pataikyti vos kartą iš aštuonių, gauti du blokus bei tris kartus prasižengti (naudingumas -12).

„Real“: Nikola Mirotičius 19, D‘Oras Fischeris (11 atk. kam.) ir Sergio Rodriguezas – po 12, Jorge Garbajosa 9, Sergio Llullas, Clay’us Tuckeris – po 8, Ante Tomičius 7.

„Spirou“: Dwayne’as Broylesas 12, Danielis Santiago 9, Brianas Greenas 7.

„Fenerbache“ Kalėdinė dovana „Lietuvos rytui“

Stambulo „Fenerbahce Ulker“ klubas, kuriam atstovauja Darjušas Lavrinovičius, padarė viską, kad Vilniaus „Lietuvos rytui“ būtų lengviau patekti į kitą Eurolygos etapą. Dešimtojo turo rungtynėse Turkijos čempionai namuose 93:61 (16:16, 22:14, 21:13, 34:18) sutriuškino Šolė „Cholet basket“ krepšininkus, kuriems pergalė būtų garantavusi vietą „Top 16“.

Vis dėlto stipriausia Prancūzijos ekipa Turkijoje nelaimėjo ir dėl prastesnio tarpusavio rungtynių santykio užleido ketvirtąją poziciją „Lietuvos rytui“. Tuo tarpu „Fenerbahce Ulker“ C grupėje užėmė antrąją vietą.

D.Lavrinovičius per 18 minučių pelnė 18 taškų (6/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir 4 kartus prasižengė.

„Fenerbahce Ulker“: Darjušas Lavrinovičius 18 (6/6 dvit.), Kaya Pekeris 13, Emiras Preldzičius 11 (11 rez. perd.), Mirsadas Turkčanas 10.

„Cholet basket“: Sammy Mejia 17, DeMarcusas Nelsonas 9, Claude'as Marquisas ir Randalas Falkeris po 7.

Be Kaukėno žaidusi „Montepaschi“ patyrė nesėkmę

Didesnės reikšmės neturėjusiose C grupės rungtynėse du lietuvius savo gretose turinti Sienos „Montepaschi“ (8/2) ekipa išvykoje 72:73 (13:17, 18:20, 25:18, 17:17) nusileido Barselonos „Regal Barcelona“ (7/3) klubui, tačiau tapo grupės nugalėtoja.

Po Marco Carrareto tolimo metimo prasidėjus paskutinei mačo minutei Italijos čempionai persvėrė rezultatą savo naudai ir įgijo dviejų taškų persvarą (72:70), tačiau Rogeris Grimau baudos metimu sumažino aikštės šeimininkų deficitą (71:72), o Ricky Rubio dvitaškiu išplėšė pergalę Eurolygos čempionams - 73:72.

Kšyštofas Lavrinovičius svečiams per 31 minutę pelnė 6 (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 0/1, baudos 4/4) taškus, atkovojo ir perėmė po 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei 3 sykius pažeidė taisykles.

Rimantas Kaukėnas mačui registruotas nebuvo.

„Regal Barcelona“: F.Vazquezas 13 (dvitaškiai 5/6, 7 atk. kam.), R.Grimau 12, R.Rubio, K.Perovičius ir J.C.Navarro - po 8.

„Montepaschi“: B.McCalebbas 20 (dvitaškiai 7/11), M.Rakovičius 10 (7 atk. kam.), D.Mossas ir N.Zisis - po 9, M.Hairstonas 8.