2010 11 05

Eurolygos čempionė „Barcelona“ pralaimėjo

Vyrų krepšinio Eurolygos turnyre ketvirtadienio vakarą, be „Cholet Basket“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynių, vyko dar keturi mačai. Po jų prie nepralaimėjusių ekipų prisidėjo Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ir Liublianos „Union Olimpija“.
Eurolyga
Eurolyga

Vienvalde D grupės lydere tapusi Slovėnijos komanda ir toliau stebina puikiu žaidimu. Ketvirtadienį „olimpiečiai“ 85:84 (16:22, 23:6, 9:20, 22:19, 13:12) po pratęsimo įveikė Atėnų „Panathinaikos“ klubą, kuriam tai buvo pirma nesėkmė. Puikiai sužaidę antrą kėlinį ir tragiškai trečią, Liublianos krepšininkai išsikovojo teisę žaisti pratęsimą. O ten jau sugebėjo išplėšti ir pergalę. Nugalėtojams Kevinnas Pinkney pelnė 16-a, Kenny Gregory‘s 13 taškų. Atėnų klube naudingiausias buvo Dimitris Diamantidis – 20 taškų. Jis taip 7 kartus atkovojo kamuolį ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei tapo naudingiausiu trečio turo žaidėju.

C grupėje prie be pralaimėjimų žengiančios Sienos „Montepaschi“ komandos prisidėjo Stambulo „Fenerbahce Ulker“. Jie svečiuose privertė pasiduoti dabartinę Eurolygos nugalėtoją „Barcelona“ komandą – 61:69 (13:14, 15:18, 17:12, 16:25). Nors Darjušas Lavrinovičius šį kartą pelnė tik tris taškus, jis ekipai buvo naudingas. Aukštaūgis per 23 minutes pelnė 3 (dvitaškiai 0/3, tritaškiai 0/2, baudos 3/6) taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 ir prarado 2 kamuolius, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir pats 3 sykius prasižengė.

Katalonijos krepšininkams P.Mickaelas pelnė 17, J.C.Navarro – 12 taškų. Nugalėtojų komandoje pasižymėjo  R.Ukičius ir M.Tomasas, surinkę atitinkamai 13 ir 12 taškų.

Antrą pergalę iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai. Jie A grupės rungtynėse išvykoje 67:54 (23:10, 8:12, 20:15, 16:17) nugalėjo vieną pergalę turintį Belgrado „Partizan“ klubą.

„Maccabi“ užtikrintai pradėjo rungtynes ir jau pirmame kėlinyje padėjo tvirtus pergalės pamatus. Nugalėtojams Jeremy Pargo pelnė 17, Lioras Eliyahu – 13 taškų. Šeimininkų komandoje rezultatyviausias buvo legionierius Oliveris Lafayette'as – 11 taškų.

Puikiai antrame kėlinį žaidę Madrido „Real“ krepšininkai iškovojo antrą pergalę turnyre. B grupės rungtynėse ispanų ekipa išvykoje 74:56 (13:15, 26:6, 21:12, 14:23) sutriuškino Romos „Lottomatica“ komandą, kuriai tai buvo pirmas pralaimėjimas.

Ettore Messinos auklėtiniai trečiame kėlinyje pirmavo net 30 taškų (60:30) taškų, tačiau vėliau leido šeimininkams priartėti. „Real“ ekipą į pergalę vedė C.Tuckeris ir A.Tomičius, pelnę po 12 taškų. Italijos ekipai N.Djedovičius pelnė 13, A.Traore – 12 taškų.