„Regal FC Barcelona“ triumfas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / J.C.Navarro nugalėtojams pelnė 21 tašką
0

Visą sezoną komandiniu žaidimu Senąjį žemyną žavėjusiems katalonams Eurolygos karūna sekmadienį buvo uždėta Paryžiuje (Prancūzija).

Čia vykusio Eurolygos finalo metu „Barcelona“ (Ispanija) rezultatu 86:68 (28:19, 19:17, 17:14, 22:18) įrodė savo pranašumą prieš Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) krepšininkus ir antrą kartą per klubo istoriją tapo stipriausio Europos klubų turnyro nugalėtoja.

11-a kartų Eurolygos finalo ketverto varžybose dalyvavę katalonai iki šiol Eurolygos taurę buvo laimėję tik 2003-iaisiais.

Naudingiausio finalo ketverto žaidėjo prizas atiteko J.C.Navarro, kuris finale į „Olympiacos“ krepšį įmetė 21 tašką.

Rungtynių eiga

Startiniai penketai:

„Olympiacos“: M.Teodosičius, S.Pennas, L.Kleiza, J.Childressas ir S.Schortsanitis.

„Barcelona“: R.Rubio, J.C.Navarro, P.Mickealas, E.Lorbekas ir B.Ndongas.

Pirmas kėlinys

Dvikovą taikliu tritaškiu pradeda L.Kleiza (3:0), tačiau „Barcelona“ į tai atsako penkiais taškais iš eilės (3:5). Komandos keičiasi taikliomis atakomis – 10:12. Graikų puolimas įstringa ir „Barcelona“, sužaidusi sėkmingą atkarpą, šauna į priekį (13:22). Katalonai nemažina apsukų ir susikrauna jau dviženklę persvarą (13:24).

L.Kleiza užsidirba pražangą puolime. Po pirmo kėlinio „Barcelona“ pirmauja 9 taškais (19:28). Mačas kol kas vyksta itin dideliu tempu.

Antras kėlinys

„Olympiacos“ nežino, kaip stabdyti klubo „Barcelona“ atakas (22:33). L.Kleiza ilgam atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo, tačiau graikams pavyko pristabdyti priešininkus (26:35). „Olympiacos“ mėgina atsitiesti (28:35), tačiau ispanai netrukus surengia dar vieną spurtą ir susikrauna didžiausią persvarą rungtynėse (30:43).

J.C.Navarro smeigia dar vieną tolimą tritaškį (32:46), tačiau graikus tempti į priekį stengiasi Th.Papaloukas (34:46). Baigiasi antras kėlinys – „Barcelona“ pirmauja 11 taškų skirtumu (36:47).

Per 8 minutes vienintelį tritaškį pataikęs, bet tris dvitaškius prametęs, dvi asmenines pražangas užsidirbęs ir minus 4 naudingubo balus surinkęs L.Kleiza kol kas nežiba taip, kaip žibėjo viso sezono metu.

Trečias kėlinys

L.Kleizai vėl nepavyksta pasižymėti, bet lietuvio metimą pataiso S.Schortsanitis (38:47). „Olympiacos“ tirpdo deficitą (40:47). Katalonai pirmuoius taškus pelno sužaidus net 3 minutes (40:49). Po labai ilgos pertraukos du taškus pelno L.Kleiza (42:49). Techniniai nesklandumai dėl švieslentės. Sužaidus pusę kėlinio „Olympiacos“ deficitas sumažėja iki 5 taškų (47:52).

Neįtikėtiną tritaškį paskutinę atakai skirtą sekundę smeigia V.Sada ir „Barceolona“ susigrąžina dviženklę persvarą (47:58). L.Kleiza realizuoja vieną baudos metimą iš dviejų (48:60). Sudėtingą dvitaškį paskutinę atakos sekundę prideda J.C.Navarro (48:62), o „Olympiacos“ ima karščiuotis. Nepaisant visų „Olympiacos“ pastangų „Barcelona“ prieš lemiamą ketvirtį dar šiek tiek padidina savo atotrūkį (50:64).

Ketvirtas kėlinys

L.Kleiza ir M.Teodosičius praranda kamuolį, o „Olympiacos“ laivas ima grimzti (50:66). S.Schortsanitis sumeta bi baudas (52:66). „Barcelonos“ persavra pasiekia jau 19 taškų (52:71). Katalonų gerbėjai triumfuoja.

L.Kleiza ir M.Teodosičius įsivelia į ginčus su P.Mickealu – visi krepšininkai baudžiami techninėmis pražangomis (56:71). Graikai dar bando kabintis (59:73), tačiau iki mačo pabaigos lieka tik kiek daugiau nei 3 minutės. L.Kleiza dar šiek tiek sumažina skirtumą (65:76), bet iki finalo pabaigos lieka vos pusantros minutės. Lietuvis užsidirba penktą asmeninę pražangą. Negana to, gauna ir techninę pražangą.

„Barcelona“ krepšininkai ima smagintis (65:86) ir švenčia užtikrintą pergalę rezultatu – 86:68.

Statistika

27 minutes aikštelėje praleidęs L.Kleiza pelnė 13 (dvitaškiai 3/8, tritaškiai 1/1, baudos 4/7) taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 sykius suklydo ir surinko 3 naudingumo balus.

„Barcelona“: J.C.Navarro 21, P.Mickaelas 14, R.Rubio 9, E.Lorbekas ir T.Morrisas po 8, V.Sada ir B.Ndongas – po 7, G.Basile ir F.Vazquezas – po 6,

„Olympiacos“: J.Childressas 15, L.Kleiza 13, T.Papaloukas 12, M.Teodosičius 10, I.Bourousis 9, S.Schortsanitis 6, N.Vujčičius 2, L.Mavrokefalides 1.

Prieš dvikovą

Pakeliui į finalą „Barcelona“ penktadienį 64:54 įrodė savo pranašumą prieš Ramūną Šiškauską su Maskvos CSKA (Rusija), o „Olympiacos“ tik per pratęsimą 83:80 palaužė kovinguosius Belgrado „Partizan“ (Serbija) krepšininkus.

Sekmadienį Prancūzijos sostinėje jau paaiškėjo trečiosios Eurolygos vietos laimėtojas. Juo tapo Rusijos čempionas CSKA. Maskviečiai taip pat tik per pratęsimą  rezultatu 90:88 privertė kapituliuoti didžiausia 2009–2010 metų staigmena tapusį „Partizan“ klubą.