2011 05 07

Eurolygos finale „Panathinaikos“ varžovais tapo geltonieji „Maccabi“

Antrajame Eurolygos pusfinalyje pergalę šventė Tel Avivo „Maccabi“ ekipa, kuri 82:63 (14:12, 18:17, 23:18, 27:16) palaužė Madrido „Real“ krepšininkų pasipriešinimą bei pateko į finalą, kur jų jau laukia akistata su Atėnų „Panathinaikos“ komanda. O dėl trečiosios vietos „Real“ klubas varžysis su dviejų lietuvių atstovaujama Sienos „Montepaschi“.
Tel Avivo ekipa pasiekė finalą.
Tel Avivo ekipa pasiekė finalą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mačą taikliais dvitaškiais pradėjo pradėjo „Real“ aukštaūgiai Ante Tomičius ir Felipe Reyesas (4:0). Bet netrukus „Maccabi“ paeiliui pelnė 5 taškus ir rezultatas tapo 5:6. Sužaidus apie septynias minutes po Jeremy Pargo tritaškio rezultatas tapo lygus (8:8). Po to paties J.Pargo vieno taiklaus baudos metimo kėliniui artėjant prie pabaigos „Maccabi“ pirmavo vienu tašku – 11:10. Nesportine „Maccabi“ žaidėjo pražanga pasinaudojęs „Real“ krepšininkas D'Oras Fischeris sumažino ekipos atsilikimą nuo varžovų – 12:14.

Antrąjį kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo Davidas Blu ir „Maccabi“ šiek tiek atitrūko – 17:12. Po jau trečiojo mače Guy Pnini tritaškio „Maccabi“ pirmavo 6 taškais – 20:14. Po Pablo Prigioni tolimo metimo „Real“ atsilikinėjo 17:22. Įpusėjus kėliniui „Maccabi“ pirmavo 24:19. Bet jau netrukus po F.Reyeso dvitaškio „Real“ rezultatą išlygino – 24:24. Kėlinys baigėsi „Maccabi“ turint 3 taškų pranašumą – 32:29.

Trečiasis mačo kėlinys prasidėjo taškas į tašką ir po A.Tomičiaus taiklaus baudos metimo „Real“ nuo varžovų vis dar skyrė 3 taškai – 32:35. Tačiau po J.Pargo dėjimo „Maccabi“ persvara šoktelėjo iki 8 taškų – 40:32. Krepšys atsirišo abejoms ekipoms, po P.Prigioni tritaškio „Maccabi“ persvara ištirpo per pusę – 38:42. Aikštėje ir toliau virė atkakli kova, o sužaidus daugiau nei septynias minutes „Maccabi“ vis dar šiek tiek buvo priekyje (45:41). Kėlinio pabaigoje daugiausiai Chucko Eidsono pastangomis Izraelio ekipos persvara tapo dviženklė – 53:43. O J.Pargo dvitaškiu užbaigė trečiąjį ketvirtį (55:47).

J.Pargo ketvirtojo kėlinio pradžioje smeigė tritaškį ir „Maccabi“ persvara išaugo dar labiau – 63:49. Izraelio ekipos persvara vis labiau išryškėjo, o „Real“ ėmė daryti kvailas klaidas. Tačiau visas ispanų viltis dar labiau nubraukė tolimą metimą pataikęs Davidas Blu (66:49). Po C.Eidsono tritaškio įpusėjus kėliniui „Maccabi“ pirmavo jau ir 18 taškų – 69:51. Likęs rungtynių laikas jau buvo tik formalumas, kadangi Tel Avivo klubo krepšininkai sėkmingai išsaugojo turėtą pranašumą ir iškovojo bilietą į Eurolygos finalą.

„Maccabi“: Chuckas Eidsonas 19 (8 atk. kam., 6 per. kam.), Sofoklis Schortsanitis 16, Guy Pnini 14, Jeremy Pargo 13 (7 rez. perd.), Davidas Blu 10, Richardas Hendrixas 6 (6 atk. kam.), Derrickas Sharpas 3, Lioras Eliyahu 1.

„Real“: Ante Tomičius 17 (6 atk. kam.), Felipe Reyesas 15 (14 atk. kam.), Sergio Llullas ir Pablo Prigioni po 9, Carlosas Suarezas 8, Clay'us Tuckeris 3, D'Oras Fischeris 2.