2014 12 05 /23:55

Eurolygos išvykų prakeiksmas „Neptūnui“ tęsiasi – pralaimėjo ir „Olympiakos“ 79:89

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Eurolygoje ir toliau neperžengia nematomo varžovų arenų prakeiksmo. Uostamiesčio ekipa ir vėl namo sugrįš be nuotaikos – penktadienį „Neptūnui“ nepavyko nutraukti Eurolygos pralaimėjimų išvykose serijos ir itin svarbiose D grupės rungtynėse klaipėdiečiai nusileido Pirėjo „Olympiakos“ 79:89 (19:24, 17:23, 22:17, 26:20). Tai buvo ketvirtasis Lietuvos komandos pralaimėjimas svečiuose – tiek pat kartų Lietuvos ekipa ir žaidė svečių arenose.
Klaipėdos „Neptūnas“ kovoja su Pirėjo "Olympiakos"
Klaipėdos „Neptūnas“ kovoja su Pirėjo "Olympiakos" / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po šios dienos mūšio „Neptūnas“ D grupėje su 3 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais užima penktąją vietą. Tuo tarpu 7 pergales iškovojusi ir 1 pralaimėjimą patyrusi „Olympiakos“ ekipa – pirma ir žemiau antrosios vietos tikrai nekris.

Be pralaimėjimų išvykose, namuose klaipėdiečiai patyrė vieną nesėkmę ir ji buvo su šios dienos varžovu iš Graikijos.

Pirmąją abiejų komandų akistatą Klaipėdoje po pratęsimo 85:81 laimėjo „Olympiakos“.

Tada graikų ekipos lyderis Vassilis Spanulis tame mače įmetė net 34 taškus ir pagerino asmeninį rezultatyvumo Eurolygoje rekordą. Ir šįkart jis griežė ekipoje pirmuoju smuiku.

Šios dienos dvikovoje graikai pirmomis kėlinio minutėmis išsiveržė į priekį 4:0, tačiau „Neptūnas“ atsakė neįtikėtinu spurtu 11:0.

Vis dėlto, Pirėjo ekipa labai greitai perėmė iniciatyvą ir jau po pirmojo kėlinio pirmavo 24:19. Antrame ketvirtyje šeimininkai įgijo dviženklę persvarą – 31:21, buvo ją padidinę net iki 14 taškų – 47:33, bet svečiams pavyko sušvelninti atotrūkį iki padoresnio ir ilsėtis eiti „Olympiakos“ pirmaujant 47:36.

Trečiame ketvirtyje Pirėjo ekipa ramiai valdė situaciją aikštėje – graikų komandos krepšininkai turėjo 11-16 taškų pranašumą, o didžiausia praraja šiame kėlinyje siekė 17 taškų – 64:47.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai pasinaudojo šeimininkų atsipalaidavimu ir po J.Sinicos, D.Zavacko ir A.Butkevičiaus pastangų ištirpdė pranašumą iki 9 taškų – 60:69, 62:71.

Tačiau jėgų galingesniam spurtui „Neptūnui“ neužteko – Eurolygos vicečempionai ir vėl pabėgo 78:62 ir per likusias 3 minutes svečiai iš Lietuvos jokių didesnių sukrėtimų nesukūrė.

„Neptūnas“: D.Zavackas 15, A.Butkevičius ir K.Bensonas (4/5 dvit., 8 atk. kam.) po 11, D.Gailius (2/7 trit., 4 kl.) ir M.Shakuras po 9, S.Galdikas (4/4 dvit.) ir V.Vasylius po 8, J.Sinica 6, M.Girdžiūnas 2.

„Olympiakos“: B.Petway 20 (4/8 trit., 24 n.b.), B.Dunstonas 15 (6/8 dvit.), V.Spanoulis 13, O.Lafayette‘as 12 (3/4 trit.), T.Dardenas 9, O.Hunteris 8, K.Sloukas 7, D.Agravanis 5.

Mačo statistika:

„Olympiakos“ – „Neptūnas“ 89:79

Dvitaškiai: 19/36 (52 proc.) – 18/35 (51 proc.)

Tritaškiai: 11/25 (44 proc.) – 8/24 (33 proc.)

Baudų metimai: 18/25 (72 proc.) – 19/25 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 38

Perimti kamuoliai: 10 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 12

Klaidos: 9 – 16

Penktąją pergalę šioje grupėje iškovojo ir kelialapį į kitą varžybų etapą užsitikrino Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) krepšininkai, svečiuose 77:68 (20:16, 22:21, 20:15, 15:16) nugalėję grupės autsaiderę Valensijos „Basket“ (Ispanija) ekipą.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai žaidė dvigubu dubliu pasižymėjęs Bobanas Marjanovičius – 18 taškų ir 11 po krepšiais atkovotų kamuolių.

17 taškų prie pergalės prisidėjo Marcusas Williamsas, 11 – Nikola Kaliničius.

Šeimininkams 22 taškus pelnė Bojanas Dubljevičius, 15 – Pau Ribas, 14 – Vladimiras Dubljevičius.

Penktąją nesėkmę šiandien patyrė ir ketvirtojoje pozicijoje likęs Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) klubas su Martynu Pociumi, savo aikštėje 82:89 (19:19, 19:20, 27:28, 17:22) nusileidęs ketvirtąją pergalę iškovojusiai Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) ekipai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Martynas Pocius

Lietuvis šeimininkams įmetė 7 taškus sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir triskart prasižengė. Per 28 su puse minutės M.Pocius pataikė 1 tritaškį iš 2, 1 dvitaškį iš 2 bei abu baudų metimus.

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė Carlosas Arroyo (22 tšk.), Zoranas Ercegas (17 tšk.) bei Sinanas Guleras (14 taškų).

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Fernando San Emeterio, 12 – Thomas Heurtelis, po 11 – Kimas Tille'is ir Davisas Bertanis.

Devintąsias Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes „Neptūno“ komanda gruodžio 10-ąją namuose žais su Stambulo „Galatasaray“ ekipa, kuriai pirmajame rate svečiuose pralaimėjo 68:94. Susitikime uostamiestyje gali paaiškėti ketvirtoji šios grupės komanda, iškovosianti kelialapį į „Top 16“ turnyrą.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 7 1 610:573

2. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 5 3 635:582

3. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 4 4 628:619

4. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 3 5 652:662

5. Klaipėdos „Neptūnas“ 3 5 616:682

6. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 2 6 583:606

Į antrąjį varžybų etapą – „Top 16“ turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos, o šio sezono Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Olympiakos“ – „Neptūnas“ 89:79 (24:19, 23:17, 22:17, 20:26).

10 min. K.Sloukas įmetė dvitaškį – 89:75, tačiau skirtumą baudomis mažino D.Zavackas – 89:77. Jau pasibaigus mačui, D.Zavackas metė dar dvi baudas – 89:79.

9 min. Po B.Petway dviejų taškų graikai pirmavo 85:72.

7 min. A.Butkevičius įmetė tritaškį – 80:67, D.Zavackas taip pat pridėjo tolimą metimą ir rezultatas buvo 80:70 Pirėjo naudai.

6 min. B.Dunstonas padidino skirtumą jau iki 76:62.

5 min. Ir vėl tas pats B.Petway – jo tritaškis vėl sujaukė svajones greitai pasivyti šeimininkus – 74:62. Jis įmetė 4 tritaškius, o iš viso jau savo sąskaitoje turėjo 16 taškų.

3 min. „Neptūnas“ ir toliau artėjo: po D.Zavacko dvitaškių skirtumas tapo vienženklis – 69:60, 62:71.

1 min. J.Sinica įmetė dar vieną tritaškį, A.Butkevičius pridėjo dvitaškį ir skirtumas ištirpo 69:58.

Trečiasis kėlinys: „Olympiakos“ – „Neptūnas“ 69:53 (24:19, 23:17, 22:17)

9 min. O.Lafayette'as įsūdė tritaškį ir vėl graikai atstatė 14 taškų persvarą – 67: 53.

8 min. Tačiau „Neptūnas“ nežadėjo kapituliuoti – pataikė D.Gailius, tris taškus pridėjo J.Sinica ir persvara ištirpo iki 53:64.

7 min.  Po K.Sloukas metimo graikai jau turėjo labai solidų pranašumą – 64:47.

6 min. S.Galdikas sumažino atotrūkį iki 45:57, tačiau tas pats B.Petway įsūdė tritaškį – 60:45.

5 min. Po B.Petway pataikytų baudos metimų Pirėjo ekipa įgijo didžiausią turėtą persvarą – 56:41. K.Bensonas taip pat baudomis jį sumažino iki 13 taškų.

3 min. Skirtumas tarp komandų nemažėjo – 54:41, o labiausiai prie šeimininkų sėkmingo žaidimo prisidėjo V.Spanoulis – jo sąskaitoje jau buvo 10 taškų.

Antrasis kėlinys: „Olympiakos“ – „Neptūnas“ 47:36 (24:19, 23:17)

10 min. V.Vasylius sumažino skirtumą iki 36:47.

8 min. Graikai pirmavo 45:31, „Neptūnas“ sumažino skirtumą iki 45:33, tačiau  D.Agravanis ir vėl padidino prarają iki 14 taškų – 47:33.

6 min. Po O.Lafayette'o tritaškio – ir vėl dviženklė „Olympiakos“ persvara 41:31.

4 min. Tik „Neptūnas“ mažino skirtumą iki 8, varžovai atsakydavo tuo pačiu ir laikėsi 8-11 taškų skirtumas – 36:27 pirmavo „Olympiakos“. Bet po šeimininkų klaidos M.Shakuras sumažino varžovų pabėgimą iki 29:36.

2 min. Komandos negalvojo apie gynybą ir labai greitai metė lengvus taškus – 31:21 pirmavo „Olympiakos“.

1 min. O.Lafayette'as įmetė tritaškį ir padidino Pirėjo atotrūkį iki 27:19.

Pirmasis kėlinys: „Olympiakos“ – „Neptūnas“ 24:19

10 min.  V.Spanoulis padidino atotrūkį iki 20:17 ir tapo trečiuoju pagal rezultatyvumą Eurolygoje žaidėju. Skirtumą sumažino S.Galdikas. Tačiau iš eilės V.Spanoulis įsūdė 4 taškus ir po pirmojo kėlinio graikai pirmavo 24:19.

8 min. Nors šeimininkai pirmavo 17:15, gerai kovojęs K.Bensonas po varžovų krepšiu atkovojo kamuolį ir išlygino rezultatą 17:17. Jis jau įmetė 7 taškus.

7 min. Po dviejų „Olympiakos“ tritaškių iš eilės jie sumažino skirtumą iki 1 taško – 12:13, o V.Spanoulis persvėrė rezultatą savo ekipos naudai 14:13.

6 min. „Neptūnas“ dominavo aikštėje – po V.Vasyliaus taiklaus metimo svečiai buvo priekyje 13:6 ir neatrodė, kad šeimininkai turi šansų pasivyti. Bet tai tik pirmosios mačo minutės...

5 min. Po D.Gailiaus tritaškio Lietuvos komanda jau pirmavo 11:4.

3 min. Nors „Olympiakos“ greitai įgijo 4 taškų pranašumą – 4:0, klaipėdiečiai nesutriko ir labai greitai atsakė „sausais“ 8 taškais – 8:4 pirmavo „Neptūnas“.

„Olympiakos“ starto sudėtis: V.Spanoulis, B.Petway, B.Dunstonas, V.Mantzaris, T.Dardenas.

„Neptūno“ starto sudėtis: M.Shakuras, K.Bensonas, V.Vasylius, D.Gailius, A.Butkevičius.

-------------------------------------

„Neptūno“ komanda dar prieš sezoną teigė, kad norint prasimušti į kitą Eurolygos etapą – „Top 16“ varžybas, reikia laimėti namų akistatas ir bent vieną mačą išvykoje. Kol kas šis scenarijus neveikia.

Namuose klaipėdiečiai patyrė vieną nesėkmę ir ji buvo su šios dienos varžovu iš Graikijos.

Pirmąją abiejų komandų akistatą Klaipėdoje po pratęsimo 85:81 laimėjo „Olympiakos“. Antrojo susitikimo pradžia šiandien – 21.45 val.

Graikų ekipos lyderis Vasilis Spanulis tame mače įmetė net 34 taškus ir pagerino asmeninį rezultatyvumo Eurolygoje rekordą.

„Neptūnas“ pralaimėjo kol kas visas trejas išvykų rungtynes, nusileidęs „Laboral Kutxa“, „Galatasaray“ ir „Crvena Zvezda“ komandoms.