2014 10 24

Eurolygos namų rungtynėse „Žalgiris“ nepaliko vilčių „Nižnyj Novgorod“ – 97:63

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiose Eurolygos rungtynėse vietos sirgalių džiaugsmui didelės intrigos nebuvo. Kauniečiai tiesiog pervažiavo didesnio pasipriešinimo sukurti nesugebėjusius „Nižnyj Novgorod“ krepšininkus ir iškovojo pirmąją pergalę A grupėje.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Kauno „Žalgiris“ – „Nižnyj Novgorod“ 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21)

Donato Tarolio dvitaškis, Tomo Dimšos dėjimai ir Vaido Kariniausko tritaškis. Tokiais jaunųjų „Žalgirio“ talentų akordais baigėsi antrosios Eurolygos rungtynės. Tai iškalbingi pavyzdžiai daugiau nei užtikrintos pergalės.

Intriga šiose rungtynėse buvo gyva tik pirmajame kėlinyje. Nors kauniečiai sparčiai tolo nuo varžovų, šie sugebėjo atsitiesti ir antroje kėlinio dalyje sumažino atsilikimą iki dviejų taškų, tačiau kėlinį sėkmingai užbaigę lietuviai visgi pirmavo 23:17. Antrajame kėlinyje žalgiriečiai tiesiog žlugdė rusus. Didžiausi surengto spurto nuopelnai priklauso Robertui Javtokui ir Pauliui Jankūnui. Puiki gynyba varžovams leido pelnyti vos septynis taškus ir praktiškai nulėmė šias rungtynes.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai bandė įrodyti, kad dar ne viskas prarasta, tačiau susikaupę žalgiriečiai apsigynė nuo rimtesnio pavojaus ir tvirtai pradėjo paskutinį ketvirtį, kuriame buvo likę tik formalumai.

Rezultatyviausias su 13 taškų šiose rungtynėse buvo Paulius Jankūnas. Po 12 taškų rinko net trys krepšininkai – Jamesas Andersonas, Robertas Javtokas ir Darius Songaila. 11 taškų pridėjo jaunasis Vaidas Kariniauskas.

Kauno „Žalgiris“ įsirašė pirmąją pergalę Eurolygos A grupėje po pralaimėjimo Madride „Real“ ekipai.

Trečiąsias turnyro rungtynes „Žalgirio“ komanda spalio 30-ąją žais svečiuose su Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) ekipa.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 13 (4/5 dvit.), D.Songaila 12 (6/8 dvit., 3 per. kam.), R.Javtokas 12 (5/7 dvit.), J.Andersonas 12 (5 atk. kam.), V.Kariniauskas 11, A.Gudaitis 10 (3/3 dvit., 7 atk. kam.), V.Lipkevičius 9 (4 atk. kam.), L.Lekavičius 6, A.Milaknis 5, T.Dimša 4, D.Tarolis 2, E.Ulanovas 1.

„Nižny Novgorod“: T.Rochestie 16, T.Thompkinsas 10 (2 per. kam.), A.Parahouskis 9 (6 atk. kam.).

Rungtynių statistika: Kauno „Žalgiris“ – „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21), 8670 žiūrovų.

Dvitaškiai 35/48 (72 proc.) 18/47 (38 proc.)
Tritaškiai 4/11 (36 proc.) 4/17 (23 proc.)
Baudos 15/20 (75 proc.) 15/29 (51 proc.)
Atkovoti kamuoliai 39 36
Perimti kamuoliai 6 8
Klaidos 14 15
Rezult. perdavimai 22 14
Blokuoti metimai 2 2

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 2 0 156:146
2. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 1 0 82:76
3. Kauno „Žalgiris“ 1 1 168:143
4. „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 1 1 151:183
5. Sasario „Dinamo“ (Italija) 0 1 86:88
6. Kazanės „Unics“ (Rusija) 0 2 151:158

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Nižnyj Novgorod“ 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21)

38 min. Tritaškį ir dvitaškį pataikė ir V.Kariniauskas – 95:62.

37 min. Savo šansą gavęs Donatas Tarolis įmetė dvitaškį. Dėjimu pasižymėjo Tomas Dimša – 90:60.

35 min. A.Gudaitis mėgavosi žaidimu dėdamas kamuolį krepšį – 84:55.

34 min. Pražangas rinkę rusai prie baudų metimo linijos siuntė V.Lipkevičių ir A.Gudaitį – 82:50.

32 min. Rusai pradėjo kėlinį lengvais taškais, tačiau link varžovų krepšio prasiveržti pavyko ir L.Lekavičiui – 78:48.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Nižnyj Novgorod“ 75:42 (23:17, 25:7, 27:18)

29 min. D.Songaila ir R.Javtokas toliau didino savo taškų kraitį, o svečiai jau atrodo susitaikė su pralaimėjimu – 73:40.

27 min. Dvitaškį pataikė ir D.Songaila. L.Lekavičius taikliai metė pirmąjį savo dvitaškį. V.Lipkevičius netikėtai padovanojo tritaškį bei dvitaškį – 64:38.

26 min. T.Thompkinsas pataikė antrą tritaškį. J.Andersonas pataikė dvitaškį su pražanga – 55:38.

24 min. J.Andersonas pademonstravo, kaip moka įdėti kamuolį į krepšį. T.Kinsey atsakė dvitaškiu – 52:35.

23 min. T.Kinsey pataikė dvitaškį su pražanga. V.Kariniauskas pelnė pirmuosius žalgiriečių taškus šiame kėlinyje – 50:33.

22 min. Trečiąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo rusai. Po keturių A.Parakhouskio taškų tritaškį smeigė T.Rochestie ir privertė G.Krapiką prašyti pasitarimo – 48:31.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Nižnyj Novgorod“ 48:24

20 min. R.Javtokas dar du kartus iš eilės pergudravo rusų gynybą ir po antrojo kėlinio kauniečiai užtikrintai pirmavo – 48:24.

19 min. P.Jankūnas ir toliau varė iš kantrybės svečių ekipą. Dar du taškai su pražanga – 44:21.

18 min. Po antro nesėkmingo E.Ulanovo baudos metimo kamuolį atkovojo P.Jankūnas, kuris jį perdavė V.Kariniauskui. Šiam pavyko pelnyti dvitaškį. Netrukus P.Jankūnas pridėjo dvitaškį su pražanga – 41:21.

17 min. J.Andersonas nepagailėjo perdavimo Artūrui Gudaičiui, kuris įspūdingai dėjo kamuolį į krepšį – 35:19.

14 min. P.Jankūnas įsmeigė tritaškį ir tuoj pat pridėjo dvitaškį – 33:19.

13 min. Pirmuosius rusų taškus šiame kėlinyje pelnė T.Rochestie – 27:19.

12 min. Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pelnė R.Javtokas. Po vidurio puolėjo baudos metimų šeimininkai pirmavo jau dešimčia taškų – 27:17.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Nižnyj Novgorod“ 23:17

10 min. Po dviejų klaidų gynyboje rusų legionieriai pelnė lengvus dvitaškius ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Kėlinį užbaigė A.Milaknio ir D.Songailos taiklūs metimai – 23:17.

8 min. Po R.Javtoko pražangos baudos metimus pataikė W.Danielsas. R.Javtokas atsakė dvitaškiu – 19:13.

7 min. Dar vienas D.Songailos dvitaškis. T.Thompkinsas pataikė pirmąjį svečių tritaškį – 17:11.

5 min. Sėkmingą atkarpą sužaidę šeimininkai tolo nuo varžovų. Sėkmingai atakavo A.Gudaitis, Darius Songaila ir V.Kariniauskas. J.Andersonas pridėjo ir pirmąjį tritaškį – 15:7.

3 min. J.Andersonas pelnė dar du taškus, dvitaškį pataikė ir Paulius Jankūnas. Rusams tris taškus surinko A.Parakhouskis. T.Kinsey pridėjo dvitaškį – 6:5.

1 min. Pirmuosius žalgiriečių taškus pelnė Jamesas Andersonas – 2:0.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Artūras Gudaitis, Vaidas Kariniauskas, Paulius Jankūnas, Jamesas Andersonas, Edgaras Ulanovas.