-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2011 05 06

Eurolygos finale „Montepaschi“ ir dviejų Lietuvos krepšininkų nebus

Sienos „Montepaschi“ komandai nepavyko perrašyti savosios istorijos svarbiausiame žemyno krepšinio turnyre. Eurolygos pusfinalyje dviejų lietuvių Rimanto Kaukėno ir Kšyštofo Lavrinovičiaus atstovaujamas klubas 69:77 pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ komandai.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Daugkartiniai Italijos čempionai ketvirtą kartą dalyvavo Eurolygos finaliniame ketverte, tačiau nė sykio neatrakino finalo durų. 2003 ir 2008 metais Eurolygos Finalo ketverte jie liko treti, o 2004-aisiais – užėmė ketvirtąją vietą.

„Panathinaikos“ klubas labiausiai prestižinį žemyno turnyrą laimėjo penkis kartus (1996, 2000, 2002, 2007 ir 2009 m., be to, 2001 m. triumfavo Suprolygoje).

Atėnų „Panathinaikos“ finale sekmadienį susitiks su Madrido „Real“ (Ispanija) ir Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) poros nugalėtoju. Sekmadienį „Montepaschi“ kausis tik dėl trečiosios vietos.

Pirmasis kėlinys:

Kšyštofo Lavrinovičiaus ir Milovano Rakovičiaus vedini Sienos krepšininkai nuo pat pirmųjų minučių išsiveržė į priekį ir sužaidus tris minutes pirmavo keturių taškų persvara – 11:7. Po dar vieno K.Lavrinovičiaus dvitaškio įpusėjus kėliniui Italijos čempionų persvara padidėjo iki penkių taškų (13:8). Tikslūs Rimanto Kaukėno metimai bei Nikolaos Zisio dvitaškis aidint finalinei sirenai leido italams išsaugoti pranašumą iki pat ketvirčio pabaigos – 21:17.

Antrasis kėlinys:

Nerezultatyviai prasidėjusiame antrajame kėlinyje ir vėl sėkmingiau startavo „Montepaschi“ ekipa, kuri pasinaudojusi Romaino Sato nesportine pražanga laimėjo atkarpą 6:3 ir dar truputį atitrūko – 26:20. Įpusėjus kėliniui italai dar turėjo šešių taškų pranašumą (30:24), tačiau 7:0 spurtavę „Panathinaikos“ krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai – 32:30. Perėmę iniciatyvą Graikijos čempionai jos iš savo rankų nepaleido ir įpusėjus susitikimui buvo priekyje – 40:36.

Trečiasis kėlinys:

Po didžiosios pertraukos aikštėje varžovams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Sužaidus septynias minutes „Panathinaikos“ ekipa buvo pelniusi 5, o Sienos klubas vos 2 taškus ir Atėnų krepšininkai pirmavo septynių taškų skirtumu (45:38). Jei „Panathinaikos“ krepšininkų puolimas antroje pusėje atgijo, tai Italijos čempionai ir toliau rengė vieną netikslią ataką po kitos. Pelnę dar keturis taškus iš eilės Želimiro Obradovičiaus auklėtiniai jau įgijo dviženklę persvarą – 49:38. Nors „Montepashi“ klubui pavyko nežymiai priartėti, po trijų kėlinių Atėnų klubas ir toliau buvo priekyje – 56:47.

Ketvirtasis kėlinys:

Lemiamame ketvirtyje sužaidus tris minutes Sienos krepšininkams pavyko sumažinti deficitą iki šešių taškų (55:61), tačiau „Panathinaikos“ krepšininkai netrukus vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 68:57. R.Kaukėno tritaškis su pražanga likus žaisti keturias minutes atgaivino „Montepaschi“ viltis (61:68), tačiau daugiau nieko Italijos čempionai padaryti nesugebėjo. „Panathinaikos“ laimėjo rungtynes rezultatu 77:69 ir pateko į turnyro finalą.

R.Kaukėnas per 26 minutes surinko 13 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 1/3, baudos 6/7) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, išprovokavo 4 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles. Lietuvis buvo rezultatyviausias savo komandos gretose.

21 minutę aikštelėje praleidęs K.Lavrinovičius pelnė 7 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 1/1, baudos 0/2) taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 2 sykius suklydo, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei išnaudojo 5 asmeninių pražangų limitą.

„Montepaschi“: R.Kaukėnas 13, M.Hairstonas 12, M.Rakovičius 10, B.McCalebbas ir K.Lavrinovičius - po 7, D.Mossas 6, N.Zisis, J.Akindale ir Sh.Stonerookas - po 4, M.Carraretto 2.

„Panathinaikos“: N.Calathesas 17 (dvitaškiai 6/7), M.Batiste'as 16 (dvitaškiai 5/5, 7 atk. kam.), A.Fotsis 14, D.Diamantidis 8 (9 rez. perd.), I.Vougioukas ir R.Sato - po 6, S.Perperoglou 5, D.Nicholas 3, K.Tsartsaris 2.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?