2009 01 16

Eurolygos savaitės naudingiausias – turkas

Naudingiausiu ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro dešimtosios savaitės žaidėju tapo Stambulo „Fenerbahce“ klubo vidurio puolėjas Oguzas Savašas. Jis surinko net 41 naudingumo balą.
O.Savašas surinko net 41 naudingumo balą
O.Savašas surinko net 41 naudingumo balą / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Ketvirtadienį „Fenerbahce“ krepšininkai namie po pratęsimo 90:86 įveikė Romos „Lottomatica“ (Italija) ekipą, o 21 metų 213 cm ūgio turkas šiame mače į svečių krepšį įmetė 27 taškus, po krepšiais atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, trissyk prasižengė bei išprovokavo 10 varžovų pražangų.

Per daugiau nei 34 žaidimo minutes (34:23) O. Savašas pataikė 1 tritaškį iš 2, 6 dvitaškius iš 8 ir realizavo 12 baudų metimų iš 15.

Antrąją vietą tarp naudingiausių savaitės žaidėjų užėmė 31 balą surinkęs 22-ejų metų 200 cm ūgio italas Luca Vitalis, kurio Milano „Armani Jeans“ (Italija) klubas svečiuose 87:77 nugalėjo Atėnų „Panionios OT“ (Graikija) ir pateko į „TOP-16“ turnyrą.

L.Vitalis per 29 minutes nugalėtojams pelnė 32 taškus (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 7/9, baudos 7/7), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus suklydo, triskart prasižengė bei privertė varžovus prasižengti 7 kartus.

Trečiąją-ketvirtąją vietas tarp naudingiausių šią savaitę su 30 balų pasidalijo 30-metis 203 cm ūgio amerikietis Lonny Baxteris (Atėnų „Panionios OT“) ir 23 metų 212 cm ūgio ispanas Tiago Splitteris (Vitorijos „Tau Ceramica“, Ispanija).

Naudingiausių ULEB Eurolygos savaitės krepšininkų penketuką su 29 naudingumo balais užbaigia 24-erių metų 208 cm ūgio slovėnas Erazemas Lorbekas (Maskvos CSKA, Rusija) bei 22-ejų metų 212 cm ūgio serbas Vladimiras Golubovičius (Liublianos „Union Olimpija“, Slovėnija).