2014 07 13

Europos čempionate Lietuvos 20-mečiai išlieka nenugalėti

Pergalingai Graikijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate penkių komandų A grupės varžybas baigė į antrąjį pirmenybių etapą iškopusi Lietuvos rinktinė.Tomo Masiulio auklėtiniai šeštadienio vakarą 81:73 (18:20, 14:15, 21:20, 28:18) privertusi pasiduoti antrojoje vietoje likusius Didžiosios Britanijos bendraamžius.
Tomas Dimša
Tomas Dimša / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tomo Masiulio auklėtiniai šeštadienio vakarą 81:73 (18:20, 14:15, 21:20, 28:18) privertusi pasiduoti antrojoje vietoje likusius Didžiosios Britanijos bendraamžius.

Lietuvos komanda į antrąjį etapą žengė su dviem įskaitiniai taškais ir toliau E grupėje kovos su Ispanija, Slovėnija ir Serbija.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Tomas Dimša, 17 – Marius Grigonis, 11 – Denisas Krestininkas (12 atkovotų kamuolių), 10 – Justas Tamulis, 7 – Lukas Lekavičius.

Britų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Alexanderis Youngas (19 tšk.), Luke'as Nelsonas (12 tšk.), Kavellas Bigby-Williamsas ir Elliottas Sentance'as (po 11 tšk.) bei Rowellas Grahamas (10 taškų).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Didžiosios Britanijos atstovai, kurie po 3 minučių pirmavo 8:4. Lietuviai stengėsi kuo greičiau pasivyti varžovus, tačiau sėkmingai atakavę varžovai neleido lietuviams priartėti (18:10). Iki ketvirčio pabaigos Lietuvos komanda suaktyvino žaidimą ir sumažino deficitą iki 2 taškų (18:20).

Antrajame ketvirtyje britai vėl nutolo (27:19). Bet lietuviai pelnė 5 taškus be atsako ir neleido varžovams atsipalaiduoti (24:27). Po britų tolimo metimo lietuvių deficitas buvo 6 taškai (24:30), tačiau vėliau pagirtinai gynyboje žaidusi Lietuvos komanda sustabdė varžovų puolimą ir, po Mariaus Grigonio tolimo metimo, prieš pat didžiąją pertrauką paliko varžovams tik 3 taškų persvarą (32:35).

Trečiajame kėlinyje lietuviai neleido nutolti varžovams, o sužaidus 4 minutes jau patys buvo priekyje (42:41). Pirmaujanti ekipa dažnai keitėsi, vyko apylygė kova, bet ketvirčio pabaigą kiek tiksliau sužaidę britai pirmavo 55:53.

Lemiamą ketvirtį Didžiosios Britanijos komanda pradėjo 4 taškais (59:53), tačiau nieko nelaukę lietuviai atsakė sėkmingomis atakomis ir po T.Dimšos tolimo metimo pirmavo (62:61). Pastarasis toliau vedė savo ekipą link pergalės. Likus žaisti 3 minutes, britai buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo (70:71), tačiau T.Dimša įmetė labai svarbų tritaškį (74:70). Per likusį laiką Lietuvos komanda tik padidino pranašumą ir šventė dar vieną pergalę.

Kitose šios grupės rungtynėse Latvijos ekipa 84:67 (24:18, 25:23, 18:17, 17:9) įveikė Vengrijos 20-mečius krepšininkus.

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Lietuva 4 4 0 304:243 8
2. Didžioji Britanija 4 2 2 250:262 6
3. Graikija 4 2 2 277:284 6
4. Latvija 4 1 3 266:284 5
6. Vengrija 4 1 3 247:271 5

Pirmajame varžybų etape dvidešimt komandų suskirstytos į keturias grupes po penkias, o į kitą varžybų etapą pateko po tris geriausias grupių rinktines.