2014 07 29

Europos jaunių čempionato antrame etape Lietuva nusileido Italijai 61:64

Antradienį Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė Europos čempionate sužaidė E grupės antrojo etapo rungtynes. Lietuviai po atkaklios kovos nusileido dar nėsyk nepralaimėjusiems ir vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusiems italams 61:64 (20:13, 12:15, 12:18, 17:18). Tai buvo jau trečioji lietuvių nesėkmė šiame čempionate.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Domantas Sabonis

Sauliaus Štombergo auklėtiniai sėkmingiau pradėjo pirmąjį kėlinį ir atrodė, jog sugebės atsitiesti po nesėkmės prieš latvius, šį ketvirtį lietuviai laimėjo 13:20.

Tačiau italai jau antrajame kėlinyje parodė, jog atsigavo po šalto dušo ir po truputį pradėjo mažinti atsilikimą.

Lemiamame ketvirtyje atrodė, kad rungtynių nugalėtojui išsiaiškinti gali prireikti pratęsimo, bet italai užtikrinčiau sužaidė rungtynių pabaigą ir išlieka nenugalėti E grupėje.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausi buvo: Martynas Varnas 11 tšk., Domantas Sabonis 9 tšk., Tomas Zdanavičius ir Kristupas Žemaitis po 8 tšk.

Po šio mačo lietuviai lieka ketvirti, o italai iš antros vietos pakyla į pirmąją. Žinoma, lentelė keisis, kai sužais likusios grupės poros.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Italija 4 4 0 282:249 8
2. Kroatija 3 3 0 269:209 6
3. Latvija 3 2 1 205:216 5
4. Lietuva 4 1 3 278:303 5
5. Prancūzija 3 0 3 199:222 3
6. Lenkija 3 0 3 217:251 3

Į čempionato Turkijoje ketvirtfinalį iškops keturios geriausios grupės rinktinės.