2014 01 09

Europos taurė: Rimas Kurtinaitis su „Chimki“ šventė pergalę, o kitiems lietuviams sėkmė nesišypsojo

Pergale Europos taurės turnyro antrąjį etapą pradėjo Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ klubas, varžovų aikštėje 75:69 (23:22, 14:13, 21:13, 17:21) palaužęs Sienos „Montepaschi“ ekipos pasipriešinimą.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Kitame K grupės susitikime nepasisekė Nimburko ČEZ krepšininkams, kuriuos treniruoja Kęstutis Kemzūra. Lietuvio komanda svečiuose 75:80 (16:21, 28:26, 19:18, 12:15) turėjo pripažinti Haifos „Maccabi“ komandos pranašumą.

M grupėje trečiadienį nesėkmes patyrė abu klubai su lietuviais.

Deivido Gailiaus Liublianos „Union Olimpija“ komanda, pralaimėjusi paskutinių trijų minučių atkarpą 2:9, savo aikštėje 66:69 (14:21, 20:15, 13:16, 19:17) nusileido Jeruzalės „Hapoel“ ekipai.

Lietuvio sąskaitoje 8 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 3 klaidos ir 4 pražangos. Per 17 su puse minutės (17:38) D.Gailius prametė visus 4 tritaškius, pataikė 3 dvitaškius iš 7 bei realizavo abu baudų metimus.

Trijų lietuvių atstovaujamas Kijevo „Budivelnyk“ klubas išvykoje 85:92 (24:29, 22:28, 16:25, 23:10) turėjo pripažinti Bandirmos „Banvit“ krepšininkų pranašumą.

Darjušas Lavrinovičius į aikštės šeimininkų krepšį įmetė 20 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 varžovų metimus, sykį suklydo ir prasižengė 4 kartus. Per 29 minutes (28:49) puolėjas iš Lietuvos pataikė 1 tritaškį iš 4, 6 dvitaškius iš 9 bei visus 5 baudų metimus.

Dainiaus Šalengos ir Michailo Anisimovo sąskaitoje po 4 taškus.

Beveik 32 minutes aikštelėje praleidęs D.Šalenga prametė visus 5 tritaškius, pataikė 2 dvitaškius iš 3, sugriebė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus dusyk suklydo ir triskart prasižengė, o nepilnas 15 minučių (14:42) žaidęs M.Anisimovas pataikė 1 dvitaškį iš 2, realizavo abu baudų metimus, sugriebė 2 kamuolius bei po 3 sykius suklydo ir prasižengė.

O grupės pirmojo turo mačuose Zelionos Guros „Stelmet“ klubas, kuriame buvo registruotas, tačiau nežaidė Mantas Česnauskis, savo aikštėje 72:77 (23:23, 19:17, 12:22, 15:18) nusileido Kazanės „Uniks“ komandai, o Valensijos „Basket“ krepšininkai namuose 101:74 (26:19, 28:20, 23:22, 24:13) nugalėjo Ostendės „Telenet“ (Belgija) penketuką.