2014 12 17 /22:56

Europos taurės E grupės kovas „Lietuvos rytas“ užbaigė įveikęs „Hapoel“ 98:88

Mūšis tik dėl garbės – taip galima buvo pasakyti apie akistatą, kuri šiandien vyko sostinėje. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai trečiadienį sužaidė paskutines Europos taurės turnyro E grupės rungtynes su Jeruzalės „Hapoel“ ekipa ir ją įveikė 98:88 (30:26, 18:18, 24:25, 26:19). Tačiau nei vienai, nei kitai komandai galutinis mačo rezultatas reikšmės neturėjo – „Lietuvos rytas“ žengė toliau į Europos lygos „Last 32“ etapą, o Izraelio klubas su turnyru atsisveikino. Vilniaus klubas per grupės kovas patyrė vos 2 pralaimėjimus ir iškovojo 8 pergales.
Mindaugas Lukauskis ir Antanas Kavaliauskas
"Lietuvos rytas" kovoja su "Hapoel" / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurės turnyro dvikovą pavertė gera treniruote prieš būsimas tarptautinių varžybų maratoną. Nors nė vienai ekipai pergalė nebuvo žūtbūtinė, „Lietuvos rytas“ siekė pakilia gaida užbaigti grupių kovas, o „Hapoel“ – garsiai trinktelėti durimis.

Šeimininkai jau pirmojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį 10:4, 13:6 ir jau atrodė, kad Jeruzalės ekipos lauks sutriuškinimas. Baigiantis pirmajam kėliniui, po B.Barono tritaškio, „Lietuvos rytas“ buvo įgijęs dviženklę persvarą – 28:17, tačiau per kitą laiką iki didžiosios pertraukos „Hapoel“ sugebėjo sumažinti skirtumą, o vienu metu atsiliko tik vienu metimu – 41:43.

Trečiame kėlinyje svečiai net sugebėjo išlyginti rezultatą – 54:54, bet po to „Lietuvos rytas“ ir vėl spurtavo, įgijo 10 taškų persvarą ir pirmavo 70:60.

Vis dėlto, svečiai nenuleido rankų ir po trijų kėlinių atsiliko tik 3 taškais – 69:72. Tačiau lemiamame ketvirtyje sostinės krepšininkai tritaškių pagalba sugebėjo atitrūkti 81:73, padidino persvarą ir ramiai užbaigė pergalingą mačą 98:88.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas (6/7 dvit., 6 atk. kam.) ir M.Gecevičius (5/10 trit., 6 rez. perd.) – po 17, G.Orelikas 14, A.Juškevičius 11 (7 rez. perd.), M.Moseris ir M.Lukauskis – po 10, A.Valeika 7, E.Šeškus 5, B.Baronas 4, Ž.Janavičius 3.

„Hapoel“: B.Wrightas 30 (5/6 trit.), L.Eliyahu 21, T.Gaffney 10, D.Smithas 8 (7 rez. perd.), J.Jonesas ir Y.Halperinas – po 6, B.Timoras 5, P.Mensah-Bonsu 2.

Tad pasibaigus E grupės mačams „Lietuvos rytas“ iškovojo 8 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus bei tapo pirmas E grupėje. „Last 32“ etape sostinės krepšininkai grumsis keturių ekipų L grupėje. Jau žinoma, kad vilniečių varžovais tikrai bus ispanų Sevilijos „Baloncesto“ krepšininkai.

Be to, prie šių ekipų greičiausiai prisijungs iš Eurolygos turnyro krisiantis lenkų Zgoželeco „Turow“. Paskutiniąja ekipa L grupėje bus Ostendės „Telenet“.

„Last 32“ etapo kovos vyks nuo sausio 6 dienos.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Tuo tarpu „Hapoel“ ekipai, kuri yra iškovojusi vos 2 pergales ir patyrusi 8 nesėkmes bei užėmė šeštają  vietą grupėje.

Pirmoji komandų akistata Izraelyje baigėsi vilniečių pergale 81:70.

Antrąją vietą E grupėje užėmė Bandirmos „Banvit“ (Turkija) klubas, svečiuose 68:80 (17:22, 14:17, 18:21, 19:20) nusileidęs į trečiąją poziciją pakilusiai Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) komandai.

Penktąją nesėkmę patyrė ketvirtąją vietą antrosios konferencijos E grupėje užėmęs Mariaus Runkausko Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) klubas, savo aikštėje nieko nelėmusiame susitikime 65:85 (16:23, 16:20, 10:30, 23:12) pralaimėjęs Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) krepšininkams.

Lietuvis į svečių krepšį įmetė 6 taškus, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį bei kartą prasižengė. Per 18 su puse minutės (18:39) M.Runkauskas pataikė 2 tritaškius iš 7 bei prametė abu dvitaškius.

Galutinė antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

6. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 2 8 806:827

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 98:88 (30:26, 18:18, 24:25, 26:19).

10 min. „Lietuvos rytas“ ramiai žaidė, turėdamas solidžią persvarą – 96:88.

8 min. Po A.Valeikos dėjimo, M.Lukauskio taškų  „Lietuvos rytas“ įgijo dviženklę persvarą – 94:81.

7 min. Komandos greitai metė, bėgo – vilniečiams kur kas geriau sekėsi pulti ir jie susikrovė 9 taškų pranašumą 90:81.

6 min. M.Gecevičius  tempė ekipą į priekį – įmetė tritaškį ir šeimininkai pirmavo 87:81.

4 min. Chaotišką žaidimą geriau žaidę „Hapoel“ sugebėjo sumažinti „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 82:79.

3 min. Svečiai sumažino skirtumą, tačiau A.Juškevičius įmetė tritaškį. Varžovai atsakė dvitaškiu, bet E.Šeškus dar kartą privertė liūdėti svečius – įmetė taip pat tritaškį

2 min. Po A.Valeikos metimo vilniečiai vėl pirmavo šiokia tokia persvara – 76:69.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 72:69 (30:26, 18:18, 24:25).

10 min. A.Valeika įmetė du taškus – 72:66, bet B.Wrightas atsakė tritaškiu – 72:69.

9 min. „Lietuvos rytas“ padarė tris iš eilės klaidas ir „Hapoel“ ekipa tuo pasinaudojo – daugiau kaip perpus nurėžė turėtą pranašumą (70:66).

8 min. Po M.Moserio tritaškio metimo „Lietuvos rytas“ vėl įgijo 10 taškų persvarą – 70:60.

7 min. M.Gecevičius taikliai metė baudas ir „Lietuvos rytas“ turėjo 7 taškų persvarą – 67:60.

6 min. Varžovai siekė neatsilikti nuo vilniečių, tačiau M.Gecevičius įsūdė dar vieną tritaškį ir „Lietuvos rytas“ vėl atitolo 62:56.

4 min. M.Gecevičius įmetė tritaškį ir neleido Jeruzalės ekipa persverti rezultato – 57:54.

3 min. Po B.Wrighto metimo „Hapoel“ pirmą kartą išlygino rezultatą – 54:54.

1 min. Komandos mačą po didžiosios petraukos tęsė be jokios žvalgybos – 54:52 pirmavo vilniečiai.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 48:44 (30:26, 18:18).

10 min. Per paskutinę savo ataką vilniečiai bandė įmesti tritaškį, tačiau nepataikė. Tad po dviejų kėlinių – 48:44 pirmavo „Lietuvos rytas“.

8 min. „Lietuvos ryto“ žaidėjai pirmavo 46:43 ir net tris kartus iš eilės, vis atsikovodami kamuolį, galėjo įmesti, tačiau niekaip to padaryti nesugebėjo. Galiausiai M.Lukauskis vis dėlto įmetė du taškus.

7 min. L.Eliyahu įsūdė keturis taškus ir vėl sumažino skirtumą iki vieno metimo – 41:43.

5 min. B.Wrightas įmetė tris taškus, pridėjo dar du  ir sumažino „Lietuvos ryto“ persvarą iki 41:37.

4 min. A.Kavaliauskas įmetė jau 11 tašką, o „Lietuvos rytas“ vėl galėjo ramiau jaustis – 39:32.

2 min. Po G.Oreliko tritaškio „Lietuvos rytas“ šiek tiek vėl atitrūko – 35:30.

1 min.  T.Gaffney sumažino skirtumą iki 28:30, bet A.Kavaliauskas sugrąžino buvusią persvarą 32:28.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 30:26.

10 min. Komandos labiau galvojo apie puolimą ir be vargo pelnė taškus. Kėlinio pabaigoje sėkmingiau kovojo Izarelio ekipa, sumažinusi atsilikimą iki 26:30

7 min. Vilniečiai galėjo įgyti dviženklę persvarą, bet „Hapoel“ laikėsi. Galiausiai B.Baronas įmetė tolimą metimą ir „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 28:17

5 min. Nors svečiai rodė nagus ir bandė vytis, po A.Kavaliausko dėjimo į krepšį šeimininkai pirmavo 18:10.

4 min. Po M.Gecevičiaus pirmojo tritaškio šiame mače „Lietuvos rytas“ pirmavo 13:6.

3 min. Pirmuosius taškus „Hapoel“ klubui įmetė B.Wrightas. Tačiau A.Kavaliauskas atstatė persvarą – 7:2. Po A.Juškevičiaus reido ir 3 taškų vilniečiai pirmavo jau 10:2.

2 min. Po M.Lukauskio ir A.Kavaliausko metimų „Lietuvos rytas“ pirmavo 5:0.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: G.Orelikas, A.Kavaliauskas, M.Gecevičius, M.Lukauskis, A.Juškevičius.

„Hapoel“ starto sudėtis: L.Eliyahu, J.Jonesas, Y.Halperinas, D.Smithas, B.Wrightas.

------------------

7 pergales ir 2 pralaimėjimus savo sąskaitoje turintiems vilniečiams šis mačas turnyrinėje lentelėje nieko nelems. „Lietuvos rytas“ jau užsitikrinęs pirmąją vietą E grupėje ir jau žino, kad „Last 32“ etape grumsis keturių ekipų L grupėje. Šiandien jau žinoma, kad vilniečių varžovais tikrai bus ispanų Sevilijos „Baloncesto“ krepšininkai. Be to, prie šių ekipų greičiausiai prisijungs iš Eurolygos turnyro krisiantis lenkų Zgoželeco „Turow“. Paskutiniąja ekipa L grupėje pretenduoja būti B grupėje antrąją vietą užimsianti komanda –  ja gali būti Ostendės „Telenet“, Dižono JDA arba Kantu „FoxTown“.

Tuo tarpu „Hapoel“ ekipai, kuri yra iškovojusi vos 2 pergales ir patyrusi 7 nesėkmes bei užima penktąją vietą grupėje, šis mačas taip pat nieko nelemia. Nuo ketvirtosios vietos ją skiria net 3 pergalės.

Pirmoji komandų akistata Izraelyje baigėsi vilniečių pergale 81:70. „Lietuvos ryto“ garbę Europos taurės turnyre pirmą kartą gins prieš kelias dienas komandą papildęs Žygimantas Janavičius. Kitas komandos naujokas Kšištofas Lavrinovičius, tik šiandien pristatytas žurnalistams, šias rungtynes dar stebės nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Praėjusią savaitę itin svarbiame mače dėl pirmosios pozicijos E grupėje „Lietuvos rytas“ 71:61 Turkijoje palaužė Bandirmos „Banvit“ krepšininkus, o Izraelio klubas po dviejų pratęsimų 110:112 nusileido Ploješčio „CSU Asesoft“ klubui.