2014 01 31

Fantastiškas Lino Kleizos žaidimas neišgelbėjo „Fenerbahce“ nuo nesėkmės Eurolygos „Top 16“ mače Italijoje

Ketvirtąją nesėkmę penktosiose Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse patyrė ir E grupės autsaideriu tapo Lino Kleizos Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) klubas, ketvirtadienį svečiuose 85:90 (25:18, 15:31, 18:15, 27:26) nusileidęs trečiąją pergalę iškovojusiems Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) krepšininkams.
Linas Kleiza
Linas Kleiza / budivelnyk.ua nuotr.

Svečiai iš Turkijos pradėjo skęsti 27-ąją minutę, kai jų deficitas siekė 15 taškų – 49:64. Tačiau „Fenerbahce“ laimėjo atkarpą 13:0 ir pasivijo varžovus – 62:64.

Lemiamu metu „Emporio Armani“ gretose lyderio vaidmens ėmėsi Curtisas Jerrellsas, kuris pelnė 8 taškus iš eilės – 72:64.

Likus žaisti 3 minutes „Fenerbahce“ turėjo 7 taškų deficitą 72:79, bet Linas Kleiza pelnė 4 taškus iš eilės ir rezultatas tapo slidus – 76:79.

Bet Keithas Langfordas pataikė svarbų dvitaškį, į Bojano Bogdanovičiaus įmestą vieną baudą tritaškiu atsakė Kristjanas Kanguras ir dvikovos baigtis tapo aiški.

Rezultatyviausiai svečių gretose žaidęs lietuvis pelnė 26 taškus, po krepšiais atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dusyk suklydo ir prasižengė 3 kartus. Per 31 su puse žaidimo minutės (31:39) L.Kleiza pataikė 1 tritaškį iš 4, 6 dvitaškius iš 8 bei realizavo visus 11 baudų metimų.

15 taškų į šeimininkų krepšį įmetė Nemanja Bjelica, po 12 – Bo McCalebbas ir Emiras Preldžičius.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Danielis Hackettas, 15 – Curtis Jerrelsas, po 14 – Alessandro Gentile ir Keithas Langfordas.

E grupėje pirmauja visus keturis susitikimus laimėjusi „Barcelona“ (Ispanija) komanda.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) 1 4 392:422

Pirmąją nesėkmę F grupėje penktajame ture patyrė ir į trečiąją poziciją smuktelėjo Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) krepšininkai, svečiuose 68:74 pralaimėję ketvirtąją pergalę iškovojusiam ir į antrąją vietą pakilusiam Madrido „Real“ (Ispanija) klubui.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes Sergio Llullas tritaškiu išvedė šeimininkus į priekį – 69:66. Nors Sofoklis Schortsanitis atsakė taikliomis baudomis 68:69, bet S.Llullas smeigė dar vieną tolimą metimą – 72:68.

Prieš graikų milžiną ispanams pavyko apsiginti, o pražanga sustabdytas S.Llullas realizavo baudos metimus 74:68, kurie įtvirtino „Real“ pergalę.

„Real“: S.Llullas 20 (3/7 tritaškiai), Rudy Fernandezas 16 (8 atk. kam.), Nikola Mirotičius 9, Sergio Rodriguezas ir Felipe Reyesas (8 atk. kam.) po 8.

„Maccabi“: Guy‘us Pnini (5/7 tritaškiai) ir S.Schortsanitis (18 min.) po 15, Ricky Hickmanas 11, Joe Inglesas 7.

F grupėje pirmauja taip pat keturias pergales iš penkių galimų iškovojusi Maskvos CSKA (Rusija) komanda.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos CSKA (Rusija) 4 1 404:344

2. Madrido „Real“ (Ispanija) 4 1 425:388

3. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 4 1 418:378

4. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 2 2 295:306

5. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 2 3 369:400

6. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 1 3 302:308

7. Belgrado „Partizan“ (Serbija) 1 3 269:311

8. Kauno „Žalgiris“ 0 4 281:328

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios E grupės komandos.