2014 08 02

Fiasko tęsiasi: Lietuvos 18-mečiai Europos čempionate kovos tik dėl 7 vietos

Po pralaimėjimo serbams ketvirtfinalyje neatsigavusi Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė patyrė dar vieną nesėkmę. Blankiai puolime žaidę ir nuo tolimų varžovų metimų neapsigynę Sauliaus Štombergo auklėtiniai 57:80 (10:21, 10:20, 16:17, 21:22) nusileido Italijos bendraamžiams ir Europos čempionate žais dėl 7 vietos.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Domantas Sabonis

Italijos krepšininkai pataikė 12 tolimų metimų iš 23 bandymų (52,2proc.), tuo tarpu lietuviai vos 5 iš 24 (20,8 proc.). Nors ekipos padarė panašų skaičių klaidų (lietuviai suklydo 20 kartų, italai-16), tačiau Italijos ekipa efektyviau jas išnaudojo,  pelnydama 24 taškus, kai lietuviai  – tik 11.  Varžovai 20 taškų pelnė vien greitomis atakomis, tuo tarpu lietuviai tik 4.

Domantas Sabonis surinko dar vieną dvigubą dublį (23 tšk., 10 atk.kam.), 11 taškų pridėjo Tautvydas Paliukėnas, 8 – Martynas Varnas.  Visi kiti aikštėje pasirodę Lietuvos krepšininkai kartu surinko vos 15 taškų.

Po D.Sabonio iš eilės pelnytų 3 taškų lietuviai dar buvo priekyje (6:2, 7 min.) ir kurį laiką išlaikė nedidelę persvarą, tačiau vėliau italai, daugiausiai tolimais metimais pabėgo į priekį. Po 10 minučių varžovų pranašumas jau buvo dviženklis (21:10).

Antrajame ketvirtyje Lietuvos krepšininkai sunkiai rinko taškus, o įsismaginę italai vis tolo (26:10, 8min.). Po T. Paliukėno tolimo šūvio lietuviai turėjo 13 taškų deficitą (15:28,5min.), Lauryno Biručio baudos metimas sumažino skirtumą iki 12 taškų (16:28,4 min.) ir tai buvo mažiausias skirtumas, kokiu atsilikinėjo Lietuvos rinktinė. Iki didžiosios pertraukos varžovai išnaudojo pagrindinį savo ginklą  tolimus metimus ir jau pirmavo daugiau nei užtikrintai – 41:20.

Trečiajame kėlinyje lietuviai nebeleido varžovams dominuoti, tačiau ir priartėti Lietuvos krepšininkams nepavyko. Italijos rinktinė kontroliavo žaidimą  (56:27, 5min) ir išnaudojo menkiausias lietuvių spragas gynyboje. Lietuvos komanda dažnai, bet netiksliai atakas užbaiginėdavo tolimais metimais, todėl pasibaigus ketvirčiui italai buvo saugūs – 58:36.

Paskutinė mačo dalis buvo daugiau formalumas. Nors sužaidus 4 minutes lietuvių deficitas sumenko iki 12 taškų (48:60), tačiau  vilties akimirka buvo trumpa. Italai neleido įsibėgėti varžovams ir netrukus vėl susigrąžino solidžią persvarą (69:52, 3min.). Per likusį laiką Italijos komanda savo padėties nesukomplikavo.