2014 01 31

„Hoptrans-Sirenos“ LMKL pirmenybėse palaužė „Aistės-LSU-Paradis“

Be komandos lyderės Lauros Svarytės rungtyniavusios Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ nerado būdų sustabdyti Ivetos Šalkauskės. Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ vidurio puolėja pelnė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių labiausiai prisidėdama prie sunkios vienos iš čempionato lyderių pergalės LMKL čempionate – 71:65 (18:12, 19:21, 18:14, 16:18). Po pralaimėjimo studentės nusileido į šeštąją vietą turnyro lentelėje.
"Hoptrans-Sirenų" komanda ir treneris Linas Šalkus

„Hoptrans-Sirenos“, kurioms nepadėjo viena iš pagrindinių žaidėjų Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, įgijo 5 taškų pranašumą pirmojo kėlinio viduryje – 10:5. Studentės deficitą panaikino vos per pusę minutės. Kauno r. krepšininkės dar kartą spurtavo kėlinuko pabaigoje ir po Eglės Tarasevičiūtės dvitaškio susikrovė 6 taškų persvarą.

Antrajame kėlinyje vyko lygi kova. „Aistėms-LSU-Paradis“ pradėjus naudoti aikštės gynybą, treneriui Linui Šalkui teko prašyti minutės pertraukėlės, kadangi jo vadovaujamos krepšininkės nesugebėjo parengti metimo per atakai skirtą laiką. Po jos Erika Liutkutė pataikė tritaškį, dvi atakas iš eilės užbaigė Akvilė Baronėnaitė, o „Hoptrans-Sirenos“ susikrovė dviženklę persvarą – 29:18.

„Aistės-LSU-Paradis“ pademonstravo charakterį ir pasinaudojusios varžovių klaidomis bei pražangomis ėmė mažinti atsilikimą. Perėmusi kamuolį R.Knyzaitė puikiu prasiveržimu pelnė taškus ir privertė prasižengti M.Sauliūtę. Po taiklaus baudos metimo viešnios priartėjo vieno metimo atstumu – 31:33.

Pertrauka „Hoptrans-Sirenos“ buvo naudinga. Prisitaikiusios prie varžovių gynybos, Kauno r. krepšininkės dar kartą spurtavo ir po Mildos Siauliūtės dvitaškio susikrovė 9 taškų pranašumą, o netrukus komandas skyrė dviženklis taškų skaičius – 51:41.

Atitolti pakankamai saugiu atstumu „Hoptrans-Sirenoms“ pavyko tik ketvirtajame kėlinuke, kai per šešias minutes „Aistėms-LSU-Paradis“ pavyko užbaigti vos vieną ataką – 67:50. Ant atsarginių suolelio atsisėdus Ivetai Šalkauskei, atsiradusiomis spragomis po aikštelės šeimininkių krepšiu naudojosi R.Knyzaitė, pelniusi 6 taškus iš eilės. „Hoptrans-Sirenos“ rungtynių pabaigoje triskart prarado kamuolį, tačiau sugrąžinti rungtynių intrigą studentėms pritrūko laiko.

„Hoptrans-Sirenoms“: I.Šalkauskė (11 atk. kamuolių) 24, M.Sauliūtė ir S.Okockytė po 10.

„Aistėms-LSU-Paradis“: G.Tamašauskaitė 16, J.Marmienė ir R.Knyzaitė po 14.

Pergalėmis džiaugėsi ir „Utena“ bei „Fortūna“

Kitame mače laimėjusi antrąjį kėlinuką 23 taškų pranašumu, „Utena“ iškovojo nesunkią pergalę LMKL čempionate. Uteniškės savo aikštėje rezultatu 86:56 (23:12, 33:10, 19:18, 11:16) sutriuškino Šiaulių „Rūtą-Universitetą“ ir iškovojo septintąją pergalę lygoje. Turnyro lentelėje „Utena“ aplenkė vienerias rungtynes atsargoje turinčias Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“.

„Utena“: E.Jucevičiūtė ir R.Žilinskaitė pelnė po 14, S.Daniels 12.

„Rūtai-Universitetas“ I.Mikelėnaitė surinko 17, S.Kuodienė 11, I.Kazlauskaitė ir A.Tamutytė po 6.

Praėjusio sezono LMKL bronzos medalių laimėtojos Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkės šį sezoną jau penktą kartą palaužė Vilniaus „Jaunųjų talentų“ ekipą. Šįkart klaipėdietės savų žiūrovų akivaizdoje viešnias iš sostinės nugalėjo rezultatu 68:55 (25:20, 10:12, 21:10, 12:13) bei į savo sąskaitą įsirašė dešimtąją pergalę LMKL čempionate.

„Fortūna“: Gabrielė Gutkauskaitė 20, Eglė Šikšniūtė 18 taškų, Lina Aglinskaitė 15, Monika Grigalauskytė 9.

„Jaunieji talentai“: Laura Juškaitė, pelniusi 16 taškų, Evelina Mauraitė pridėjo 10, Justina Kraujinaitė - 9 tšk.