2012 04 26 /21:41

Iki stebuklo trūko nedaug: „Šiauliai“ kovojo iki galo, bet LKL finale žais „Lietuvos rytas“ – 82:67 (statistika)

„Šiaulių“ krepšininkai išlaikė intrigą iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, tačiau perrašyti Lietuvos krepšinio istorijos nepajėgė. Vilniaus „Lietuvos rytas“ atsitiesė po sensacijos pirmajame LKL pusfinalio mače ir nervingai žengė į finalą – 82:67 (18:18, 21:13, 24:22, 19:14).
Jonas Valančiūnas vedė „Lietuvos rytą“ į pergalę. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pusfinalio seriją, skaičiuojant abu mačus, Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai laimėjo 6 taškais.

Kelias į LKL finalą šiemet buvo sutrumpintas dėl Lietuvos rinktinės pasiruošimo olimpinių žaidynių atrankai. Pirmą kartą pusfinaliuose kovojama ne iki dviejų pergalių – nugalėtojas sprendėsi po dvejų rungtynių, skaičiuojant taškų skirtumą.

Pirmajame mače Šiauliuose paslydęs „Lietuvos rytas“ – 65:74 – ketvirtadienį namuose privalėjo laimėti ne mažiau nei 9 taškais.

„Šiauliai“ nesustabdė J.Valančiūno

Įtampa puikiai jautėsi. Suprasdami dar vienos klaidos kainą „Lietuvos ryto“ krepšininkai atrodė susikaustę, o „Šiauliai“, užuosdami istorinį šansą, tuo naudojosi.

Jono Valančiūno vedamiems ir galingai po krepšiais žaidusiems šeimininkams pavyko atitrūkti antrajame kėlinyje (39:23). Atrodė, kad „Lietuvos rytas“ tik didins saugų atstumą, nes tuo metu abu pagrindiniai „Šiaulių“ vidurio puolėjai Raitis Grafas ir Vytautas Šarakauskas jau turėjo po 4 asmenines pražangas, bet svečiai išsitraukė toliašaudę artileriją.

Rashaunas Broadusas pataikė 6 tritaškius ir 7-ių, o „Šiauliai“ išlaikė intrigą iki ketvirtojo kėlinio vidurio.

Dar 37 minutę „Lietuvos ryto“ persvara, skaičiuojant abu mačus, siekė vos 1 tašką (71:61), bet vėl iniciatyvos ėmėsi J.Valančiūnas. Jaunasis vidurio puolėjas pelnė 5 taškus be atsako ir nulėmė pusfinalio likimą.

Nors „Šiauliams“ pavyko sustabdyti vieną „Lietuvos ryto“ lyderį Renaldą Seibutį (4 taškai, 1/7 metimai), tačiau prieš kitą – J.Valančiūną – A.Sireikos auklėtiniai buvo bejėgiai. Vidurio puolėjas griovė visas svečių gynybines užtvaras, pelnė 23 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

„Lietuvos rytas“: Jonas Valančiūnas 23 (7 atk. kam.), Steponas Babrauskas ir Aleksandras Rašičius – po 14, Lawrence'as Robertsas 9 (9 atk. kam.), Artūras Jomantas (9 atk. kam.) ir Mindaugas Katelynas – po 8.

„Šiauliai“: Rashaunas Broadusas 20 (6/7 trit.), Cameronas Longas 13, Vitalijus Liutyčius 9, Mindaugas Žukauskas ir Vytautas Šarakauskas – po 6.

Kitame LKL pusfinalyje intrigos mažiau – šalies čempiono karūną ginantis Kauno „Žalgiris“ pirmąjį serijos mačą išvykoje prieš Prienų „Rūdupį“ laimėjo 81:74. Atsakomasis mačas gegužės 2 dieną vyks Kaune.

„Lietuvos ryto“ rungtynių maratonas

Serijoje su „Šiauliais“ buvo matyti ir „Lietuvos ryto“ krepšininkų nuovargis. Į du tarptautinių turnyrų finalo ketvertus – Europos taurės ir VTB Jungtinės lygos – šį sezoną prasibrovę Lietuvos vicečempionai patys apsisunkino sau padėtį. Jie per paskutines dvi savaites jau sužaidė 7 rungtynes, o per artimiausią sužais dar net 5 mačus – BBL ir VTB Jungtinės lygos finalo ketvertuose.

Statistika

„Lietuvos rytas“ įspūdingai dominavo po krepšiais – 52 atkovoti kamuoliai prieš 29. Vien puolime šeimininkai po „Šiaulių“ krepšiu laimėjo jo 23 kamuolius, o tai reiškia tiek pat antrų galimybių atakai.

Svečiai gelbėjosi tritaškiais – 45 proc. (9/20) prieš vos 26,7 proc. šeimininkų taiklių tolimų metimų (4/15).

Rungtynių statistika
„Lietuvos rytas“   „Šiauliai“
82 Taškai 67
40,4 % (21/52) Dvitaškiai 31,3 % (10/32)

RUNGTYNIŲ EIGA

1 kėlinys: „Šiauliai“ mačą pradėjo spurtu – 4:0. „Lietuvos ryto“ krepšininkai atrodė susikaustę – nepataikė metimų iš lengvų padėčių, o svečiai didino pranaumą (8:3).

Gynybą gerokai pagerinęs „Lietuvos rytas“ pirmą kartą į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje – po taiklių Artūro Jomanto baudos metimų (9:8).

Šeimininkai taškus renka tik baudų metimais – jų metė jau 13 (pataikė 10). „Šiaulių“ aukštaūgiai greitai renkasi asmenines pražangas, tačiau svečiai neatsilieka (14:12).

„Šiaulių“ legionierius C.Longas paskutinę sekundę smeigė tritaškį ir po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ nesugebėjo ištirpdyti nė taško iš deicito, įgyto pirmajame mače (18:18).

2 kėlinys: „Lietuvos rytą“ į priekį tempė A.Jomantas (20:18). Tuo tarpu „Šiauliai“ jau antrojo kėlinio pradžioje susidūrė su rimta problema – aukštaūgių pražangomis: R.Grafas turėjo 4-ias, o V.Šarakauskas – 3-is.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

S.Babrauskas smeigė du tritaškius iš eilės, o „Lietuvos rytas“ šovė į priekį (28:21). Po J.Valančiūno metimo su pražanga šeimininkai pirmą kartą įgijo reikiamą persvarą (31:21). „Lietuvos ryto“ spurtas tęsėsi (34:21). 17:2 atkarpą laimėjęs „Lietuvos rytas“ tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas (39:23).

„Šiauliai“ nepasidavė. Jie trims minutėms sustabdė „Lietuvos ryto“ puolimą, patys įmetė 8 taškus be atsako ir sumažino deficitą iki jiems naudino (39:31).

3 kėlinys: „Šiauliai“ tęsė spurtą (42:38). Atsigavę A.Sireikos auklėtiniai laimėjo atkarpą net 15:3.

Pavojingoje situacijoje atsidūręs „Lietuvos rytas“ atsitiesė (49:38), tačiau „Šiauliai“ jau buvo atgavę viltį ir tęsė taiklių tritaškių šou. R.Broadusas pataikė pirmus 4-is tolimus metimus iš 4-ių, įmetė ir M.Žukauskas (51:46).

„Šiauliai“ buvo priartėję ir iki 3 taškų (51:48), bet „Lietuvos rytas“ tada prisiminė savo pavojingiausią ginklą – Joną Valančiūną (55:48).

„Šiauliai“ toliau pro šalį mėtė baudos metimus (13/23 – 56,5 proc.), o „Lietuvos rytas“ susigrąžino reikiamą persvarą.

4 kėlinys: „Lietuvos rytas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje vėl kiek atitrūko (65:53), tačiau intriga nedingo. Po V.Šarakausko metimo „Šiauliai“ vėl ištirpdė deficitą iki reikiamo 9-ių (67:58).

Likus 5 minutėms „Lietuvos rytas“, skaičiuojant abiejų mačų rezultatus, pirmavo tik vienu metimu (69:58).

Pirmasis dėl 5 asmeninių pražangų aikštelę paliktibuvo priverstas A.Jomantas (71:61). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes S.Babrauskas padidino „Lietuvos ryto“ persvarą iki 12 arba 3, skaičiuojant abiejų mačų rezultatus (73:61).

Fantastiškas J.Valančiūno dėjimas – ore sugavus kamuolį po T.Rice'o perdavimo (76:63). Jaunasis „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas toliau tempė komandą paskui save (78:63).

Kėlinio pabaigoje R.Broadusas pataikė dar iš šeštąjį tritaškį rungtynėse (80:67), tačiau taikliai baudų metimus metęs „Lietuvos rytas“ pergalės iš rankų nebeišleido (82:67).