2009 12 30

Ilgauskas palypėjo „Cavaliers“ rekordų knygoje (video, nuotraukos)

Dar vieną pergalę NBA iškovojo Klivlando „Cavaliers“ komanda. Ji išvykoje 95:84 (23:26, 33:25, 19:23, 20:10) įveikė Atlantos „Hawks“ krepšininkus ir tapo Rytų konferencijos lydere. „Kavalieriams“ tai buvo jau dešimtoji pergalė per 11 pastarųjų rungtynių.
Ž.Ilgauskas pagal pelnytus taškus klubo istorijoje šoktelėjo į antrą vietą
Ž.Ilgauskas pagal pelnytus taškus klubo istorijoje šoktelėjo į antrą vietą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lemiamą spurtą šiame mače „Cavaliers“ surengė paskutiniame kėlinyje. Po trijų ketvirčių komandas skyrė tik taškas (75:74), bet paskutinį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 10:2 ir skirtumas tapo dviženklis – 85:74.

Likus žaisti 54 sekundes Jamalas Crawfordas buvo sumažinęs „Hawks“ atsilikimą iki 5 taškų (84:89), bet netrukus po tritaškį smeigė Žydrūnas Ilgauskas bei Delonte‘as Westas ir abejonių, kas laimės, neliko.

Ž.Ilgauskas aikštelėje praleido 20 minučių, per kurias pelnė 15 taškų (5/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius bei 4 kartus prasižengė.

Po šių rungtynių lietuvis savo pavardę įrašė į klubo istoriją. Pagal pelnytus taškus per karjerą Klivlande Ž.Ilgauskas užima antrą vietą. Per karjerą Ž.Ilgauskas jau yra pelnęs 10 400 taškų. Pirmoje vietoje žengia LeBronas Jamesas, kurio sąskaitoje jau yra 13 927 taškai.

„Cavaliers“: Maurice‘as Williamsas 20 (7 kld.), Delonte'as Westas 17, Žydrūnas Ilgauskas 15, LeBronas Jamesas 14 (8 atk. kam., 10 rez. perd.), Anthony Parkeris 10, Shaquille‘as O‘Nealas 10 (8 atk. Kam.).

„Hawks“: Jamalas Crawfordas 26, Joe Johnsonas 15, Joshas Smithas 15 (8 atk. kam.), Marvinas Williamsas 12, Alas Horfordas 9 (9 atk. kam.).