2014 01 31 /22:24

Ir toliau be pergalių Eurolygos „Top 16“ etape: „Žalgiris“ Stambule 83:90 krito prieš „Galatasaray“

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos „Top 16“ etape ir toliau lieka it musę kandęs. Pirmosios pergalės į Stambulą vykę kauniečiai namo grįš tuščiomis. Antroje rungtynių dalyje atsigavęs Turkijos čempionas Stambulo „Galatasaray“ klubas 90:83 (17:25, 23:10, 25:22, 20:22) įveikė Sauliaus Štombergo treniruojamą ekipą ir įsirašė antrąją pergalę F grupėje.
Martynas Pocius
Martynas Pocius / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiriui“ ir iš penkto karto nepavyko pralaužti ledų Eurolygos antro etapo varžybose. Puikiai mačą pradėję kauniečiai strigti pradėjo pusiaukelėje, varžovai perėmė iniciatyvą ir privertė lietuvius 25 minutes būti besivejančių vaidmenyje. Nors rungtynių pabaigoje kauniečiai sumažino atotrūkį iki dviejų taškų, klaidos gynyboje palaidojo viltis išplėšti pergalę.

Pauliaus Jankūno tritaškiu mačą pradėję kauniečiai pirmąjį kėlinį sužaidė lyg iš natų. Roberto Javtoko vedami lietuviai užtikrintai žaidė 15 minučių. Tačiau atsigavo ir „Galatasaray“ puolimas, varžovai dar iki ilgosios pertraukos sugebėjo ištirpdyti „Žalgirio“ susikrautą 11 taškų pranašumą ir išsiveržti į priekį 40:35.

Antroje mačo dalyje jau turkai susikrovė tą patį 11 taškų pranašumą, tačiau „Žalgiris“  turėjo kozirį – Martyną Pocių. Lyderio vaidmenį perėmęs krepšininkas pradėjo traukti kauniečius už ausų. Jo taiklių tolimų metimų dėka lietuviams pavyko sumažinti atotrūkį iki 2-ių. Tačiau lemiamomis akimirkomis „Žalgiris“ klydo gynyboje – leido varžovams pelnyti 5 taškus be atsako ir atsisveikino su pergale – 83:90.

Po šio susitikimo kauniečiai savo sąskaitoje turi 5 pralaimėjimus, o turkai – 2 pergales ir 3 nesėkmes.

„Žalgiris“ M.Pocius 26, R.Javtokas 21, P.Jankūnas 11, V.Lipkevičius 8, J.Dentmonas ir A.Milaknis po 6, K.Lavrinovičius 4, V.Čižauskas 1.

„Galatasaray“: C.Arroyo 22, C.Akyolas 13, Z.Ercegas ir E.Arslanas po 12, M.Mačvanas 11, P.Mensah-Bonsu 8, H.Koksalis 6, M.Hairstonas 4, H.Domercantas 2.

F grupės šeštojo turo mačą Kauno „Žalgiris“ vasario 13 dieną namuose žais su Belgrado „Partizan“ komanda.

„Galatasaray“ – „Žalgiris“ 90:83 (17:25, 23:10, 25:22, 20:22)

Dvitaškiai: 67 proc. (25/37) – 55 proc.(21/38)

Tritaškiai: 47 proc. (9/19) – 42 proc. (12/28)

Baudų metimai: 68 proc. (13/19) – 62 proc. (5/8)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 27

Klaidos: 12 –10

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 19

Perimti kamuoliai: 3 – 3

Blokai: 3 – 2

F grupėje pirmauja po keturias pergales iš penkių galimų iškovojusios Maskvos CSKA, Madrido „Real“ ir Tel Avivo „Maccabi“ komandos.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Žalgiris“ 90:83 (17:25, 23:10, 25:22, 20:22)

10 min. Lemiamomis minutėmis kauniečiams pritrūko jėgų. Turkijos komanda pelnė 5 taškus be atsako ir „Žalgirio“ viltys kovoti dėl pergalės sužlugo. Lietuviai turėjo pripažinti turkų pranašumą 90:83.

7 min. A.Milaknis įmetė dar vieną tolimą metimą ir Kauno klubas priartėjo prie turkų jau per vieną metimą 78:80.

5 min. Pagaliau pabudo ir J.Dentmonas, kurio tritaškis dar labiau sumažino svečių deficitą – 72:76.

2 min. Iš R.Javtoko estafetę perėmęs M.Pocius tęsė savo šou. Krepšininkas pataikė 4-ajį tritaškį (23-ajį tašką), bet „Žalgiris“ vis dar atsiliko – 66:72.

Trečiasis kėlinys „Galatasaray“ – „Žalgiris“ 65:57 (17:25, 23:10, 25:22)

10 min. „Galatasaray“ smeigė dar vieną tritaškį (7/13). Nors M.Pocius bandė traukti kauniečius iš duobės, prieš paskutinį kėlinį jie atsiliko 57:65.

7 min. Vieno R.Javtoko pastangų buvo maža. Aukštaūgis įmetė 18-ąjį tašką, bet „Žalgiris“ atsiliko 47:57.

5 min. Įpusėjus ketvirčiui Stambulo komanda vėl įsisiautėjo, o lietuviams sunkiai sekėsi apsiginti nuo varžovų atakų. Po M.Hairstono dvitaškio ir Z.Ercego tolimo šūvio turkai atitrūko 52:45.

2 min. Po pertraukos „Žalgirio“ puolimas kiek atsigavo – tritaškius smeigė V.Lipkevičius ir M.Pocius, kauniečiai sumažino atsilikimą iki 2-iejų 43:45.

Kauniečių komandoje po dviejų kėlinių rezultatyviausias buvo R.Javtokas – 14 taškų, o „Galatasaray“ ekipoje – 16 taškų pelnęs C.Arroyo.

„Žalgiris“ per du kėlinius metė 13 tolimų metimų ir pataikė vos 2, o varžovai iš 6-ių pataikė 3.

Antrasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Žalgiris“ 40:35 (17:25, 23:10)

10 min. Kauniečiams ir toliau nesisekė pelnyti taškų. C.Arroyo pataikė sudėtingą metimą per rankas paskutinę atakai skirtą sekundę, o iki šiol be klaidų iš dviejų taškų zonos atakavęs R.Javtokas prametė pirmą kartą. „Galatasaray“ surengė dar kelias rezultatyvias atakas ir po 20 min. pirmavo 40:35.

7 min. Kelias minutes komandos sunkiai rado kelių varžovų krepšio link, vienintelis du taškus įmetė V.Lipkevičius, grąžinęs kauniečiams pranašumą 33:32.

5 min. „Žalgiriui“ nepavyko apsiginti nuo kelių Stambulo ekipos lyderio C.Arroyo sėkmingų atakų, krepšininkas pelnė jau 14-ąjį savo tašką. Prie jo iniciatyvos prisijungė ir M.Mačvanas, pirmą kartą mače išvedęs turkus į priekį 32:31.

2 min. Svečių aukštaūgiai smaginosi ir toliau. Nors „Galatasaray“ pavyko kiek sumažinti skirtumą, bet sustabdyti P.Jankūno – ne. Šis galingai su varžovo pražanga įkrovė kamuolį  į turkų krepšį 29:24.

Pirmasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Žalgiris“ 17:25

10 min. R.Javtokui atsisėdus ant atsarginių žaidėjų suolelio lietuvių puolimas pradėjo strigti. Vienintelius taškus per paskutines ketvirčio minutes baudų metimais pelnė K.Lavrinovičius. Kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 25:17.

7 min. R.Javtokas pradėjo solo pasirodymą. „Žalgirio“ aukštaūgis sudrebino turkų krepšį dėjimu, o kitos atakos metu įmetė dar du taškus. „Centras“ pelnė 12-ajį savo tašką ir kauniečiai įgijo dviženklę persvarą 23:12.

5 min. P.Jankūnas ir toliau karaliavo po krepšiu – 2 taškai. Tiek pat pridėjo ir R.Javtokas, po kurio metimo kabliu lietuviai buvo priekyje 15:10.

2 min. Kauniečiai rungtynes pradėjo ryžtingai – P.Jankūnas „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė tritaškiu. Prie jo tolimu šūviu prisidėjo ir V.Lipkevičius, po kurio metimo kauniečiai pirmavo 9:5.

„Žalgirio“ starto penketas: J.Dentmonas, M.Pocius, V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Galatasaray“ starto penketas: C.Arroyo, P.Mensah-Bonsu, M.Koksalas, Z.Ercegas, M.Hairstonas.