2009 10 11

Ispanijos krepšinio pirmenybėse lietuviai debiutavo skirtingai

Aukščiausiųjų Ispanijos krepšinio pirmenybių (ACB) pradžioje sekmadienį keturi Lietuvos krepšininkai pasirodė skirtingai.
M.Katelyno dėjimas nuo baudų metimo linijos
Sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė M.Katelynas: surinko 18 taškų ir buvo rezultatyviausias savo ekipoje. / EFE/Scanpix nuotr.

Pergalingai naująjį Ispanijos pirmenybių sezoną pradėjo Alikantės „Meridiano“ klubas. Jis savo aikštelėje 80:78 (27:21, 21:17, 20:23, 12:17) palaužė Valjadolido „Blancos De Rueda“ krepšininkus.

Sėkmingai debiutinės rungtynės susiklostė Mindaugui Katelynui. Puolėjas iš Lietuvos per 31 minutę pelnė 18 taškų (5/7 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 2/3 baudų), atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Kitas Alikantės ekipos lietuvis Martynas Andriuškevičius aikštėje praleido 5 minutes, per kurias pataikė vieną baudą iš dviejų ir surinko 1 tašką. Puolėjas taip pat atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau sykį suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Meridiano“: Mindaugas Katelynas 18, Mario Stojičius 12, Mario Austinas 12, Vule Avdalovičius 10, Pedro Llompartas 8, Guillermo Rejonas 8.

„Blancos De Rueda“: Federico Van Lacke 17, Robertas Battle 15 (9 atk. kam.), Diago Garcia 10, Brianas Chase‘as 9.

Kitose rungtynėse triuškinamą pralaimėjimą patyrė Tomo Delininkaičio Mursijos „CB Murcia“ komanda. Namie rungtyniaudama ekipa tragiškai sužaidė paskutinį  kėlinį ir rezultatu 66:88 (20:20, 22:23, 17:20, 7:25) pralaimėjo Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkams.

T.Delininkaitis per 18 minučių pelnė 12 taškų (1/2 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 2 kamuolius, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„CB Murcia“: Tomas Delininkaitis 12, Chrisas Mossas 11 (9 atk. kam.), Rogeris Powellas 8, Paulo Prestesas 8, Vitoras Faverani 8.

„Caja Laboral“: Emeterio Sanas 22, Stanko Baračas 20, Tiago Splitteris 16, Mirza Teletovičius 11.

Pergale sezoną pradėjo Renaldo Seibučio Bilbao „Bizkaia Bilbao Basket“ komanda. Ji savo aikštelėje 74:63 (21:14, 18:18, 17:12, 18:19) įveikė Granados „C.B.Granada“.

R.Seibutis žaidė 10 minučių ir per jas pelnė 3 taškus (1/3 dvitaškių, 1/2 baudų) bei išprovokavo 2 varžovų pražangas.

„Bizkaia Bilbao Basket“: Jerome‘as Moiso 20 (8 atk. kam.), Javieras Salgado 13, Alexas Mumbru 9, Janis Blūmas 8.

„C.B.Granada“: Pablo Aguilaras 15, Richardas Hendrixas 13, Joe Inglesas 12, Juanas Jasenas 8.