2014 12 18

Ispanų sutriuškintas Klaipėdos „Neptūnas“ nepateko į Eurolygos „Top-16“ etapą

Svajonė baigėsi. Klaipėdos „Neptūnas“ ketvirtadienį svečiuose patyrė skaudžiausią pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje. D grupės autsaiderė Valensijos „Basket“ ekipa beveik 40-čia taškų sutriuškino šį sezoną Eurolygoje debiutavusį Klaipėdos klubą. Lietuviai nesulaukė malonės ir iš Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkų, kurie svečiuose nesugebėjo palaužti vietą kitame etape užsitikrinusios Stambulo „Galatasaray“ ekipos su Martynu Pociumi.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Algirdo Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Valencia“ – „Neptūnas“ 103:65 (28:17, 24:14, 23:18, 28:16)

Į kitą etapą Lietuvos ekipa galėjo prasibrauti ir pralaimėjusi. Tačiau tuomet reikėjo, kad Pirėjo „Olympiakos“ svečiuose nugalėtų Stambulo „Galatasaray“. Turkai po atkaklios kovos visgi šventė pergalę 79:74 ir patys žengė į kitą Eurolygos etapą.

Klaipėdos „Neptūno“ ekipa dar kartą įrodė, kad žaisti svečių arenoje jiems yra per didelis iššūkis. Nė karto šį sezoną išvykoje nelaimėję klaipėdiečiai nesėkmingai pradėjo ir lemiamą kovą Valensijoje. Jau po pirmojo kėlinio ispanai pirmavo devyniais taškais ir nemažino apsukų iki pačios rungtynių pabaigos.

Klaipėdiečiai pataikė vos 9 tritaškius iš 36-ių mestų.

Deividas Gailius buvo rezultatyviausias Klaipėdos ekipoje su 16 taškų ir 6 atkovotais kamuoliais. 11 taškų pridėjo Donatas Zavackas.

Valensijos ekipai Luke'as Harangody pelnė 20 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Bojanas Dubljevičius pridėjo 19 taškų.

„Neptūnas“ po Naujųjų metų kovas tęs Europos taurės varžybose.

Klaipėdiečiai, kurie nelaimėjo nė vienos dvikovos svečiuose, pirmosiose tarpusavio rungtynėse su „Basket“ iškovojo nelengvą pergalę − 94:87.

„Neptūnas“ Eurolygoje iš viso iškovojo keturias pergales. Be minėtosios pergalės prieš Valensijos ekipą, neptūniečiai dar tris kartus triumfavo „Švyturio“ arenoje: spalio 23 dieną rezultatu 83:81 palaužė dvejų pastarųjų metų Serbijos taurės laimėtojus Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkus, lapkričio 20 dieną rezultatu 80:79 nugalėjo Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) ekipą ir gruodžio 10 dieną rezultatu 82:72 patiesė 11 kartų Turkijos čempionus Stambulo „Galatasaray“ krepšininkus, kurių gretose rungtyniauja Lietuvos rinktinės žaidėjas Martynas Pocius.

Valensijos „Basket“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 103:65 (28:17, 24:14, 23:18, 28:16), 4000 žiūrovų.

Dvitaškiai 27/45 (60 proc.) – 16/38 (42 proc.)
Tritaškiai 13/25 (52 proc.) – 9/36 (25 proc.)
Baudos 10/11 (90 proc.) – 6/11 (54 proc.)
Atkovoti kamuoliai 43 – 36
Perimti kamuoliai 6 – 4
Klaidos 9 – 11
Rezult. perdavimai 29 – 22
Blokuoti metimai 3 – 3

„Valencia“: L.Harangody 20, B.Dubljevičius 19, K.Lončaras 15, P.Aguilaras 13, N.Nedovičius ir R.Sato (10 atk. kam.) – po 11, P.Ribas 10.

„Neptūnas“: D.Gailius 15 (3/7 dvit., 3/8 trit., 6 atk. kam.), D.Zavackas 11, V.Vasylius 9, A.Butkevičius 8, M.Mažeika 5 (0/3 trit.), M.Shakuras (7 rez. perd.) ir K.Bensonas – po 4, M.Girdžiūnas 3, E.Dimša, S.Galdikas, V.Šarakauskas – po 2, J.Sinica taškų nepelnė (0/5 trit.).

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

6. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 3 7 775:764

Ketvirtasis kėlinys: „Valencia“ – „Neptūnas“ 103:65 (28:17, 24:14, 23:18, 28:16)

40 min. Klaipėdos ekipa nesugebėjo atsitiesti ir garbingai baigti rungtynių bei patyrė skaudžiausią pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje.

35 min. Bojanas Dubljevičius pataikė du iš eilės tritaškius. N.Nedovičius toliau triuškino lietuvius. V.Vasylius pradžiugino tritaškiu – 89:54.

32 min. Paskutiniame ketvirtyje ispanai toliau mėgavosi lengvu žaidimu. P.Aguilaras pademonstravo dar vieną įspūdingą dėjimą – 79:50.

Trečiasis kėlinys: „Valencia“ – „Neptūnas“ 75:49 (28:17, 24:14, 23:18)

30 min. K.Bensonas atliko dėjimą, bet ispanai pataikė ir iš sudėtingų situacijų ir neleido lietuviams pabėgti.

28 min. Ispanijos ekipa pataikė dar vieną tritaškį, o „Neptūnas“ klydo ir negalėjo pelnyti taškų – 68:44.

26 min. L.Harangody ir toliau atakavo klaipėdiečių krepšį iš toli. Tritaškį pataikė ir D.Gailius. Komandas skyrė 13 taškų – 65:44.

23 min. Ir po didžiosios pertraukos ispanai naikino Klaipėdos ekipos pastangas. Tik D.Zavackas pataikė tritaškį ir sėkmingai apsigynė – 60:34.

Antrasis kėlinys: „Valencia“ – „Neptūnas“ 52:31 (28:17, 24:14)

20 min. P.Ribas smeigė tritaškį ir toliau mažino Klaipėdos krepšininkų viltis. Jeigu per antrąją rungtynių dalį niekas nepasikeis, „Neptūnas“ priklausys nuo rezultato Stambule.

16 min. A.Butkevičius pademonstravo dar vieną dėjimą ir sumažino atsilikimą iki devynių taškų. Ir vėl pamiršę apie gynybą klaipėdiečiai leido ispanams padidinti atotrūkį iki 16 taškų – 42:26.

14 min. A.Butkevičius pridėjo ir tritaškį. Bojanas Dubljevičius atsakė dvitaškiu.

12 min. Antrąjį kėlinį Valensijos ekipa pradėjo dviem taškais su pražanga. A.Butkevičiui laisvam nepavyko pataikyti iš toli. A.Butkevičius dėjimu pelnė pirmuosius „Neptūno“ taškus šiame kėlinyje – 32:19.

Pirmasis kėlinys: „Valencia“ – „Neptūnas“ 28:17

10 min. V.Vasylius pataikė dvitaškį. R.Sato atsakė tuo pačiu. P.Aguilaras dėjimu pažadino ispanų tribūnas, o klaipėdiečių gynyba ir toliau braškėjo.

8 min. V.Vasylius pataikė tritaškį, o S.Galdikas perėmė kamuolį ir perdavė jį du taškus pelniusiam D.Gailiui – 20:15.

6 min. M.Girdžiūnas pataikė labai svarbų tritaškį, tačiau po savo krepšiu leido karaliauti varžovams – 18:10.

5 min. Ispanai į priekį išsiveržė po sėkmingų baudos metimų. D.Zavackas pataikė pirmąjį rungtynių tritaškį, tačiau greitai tuo pačiu atsakė ir Nemanja Nedovičius. Po M.Shakuro dvitaškio sėkmingesnę atkarpą sužaidė ir atitolo Valensijos krepšininkai. K.Maksvyčiui teko prašyti pasitarimo – 16:7.

3 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Simas Galdikas – 0:2.

Startinis „Neptūno“ penketas: Deividas Gailius, Donatas Zavackas, Martynas Mažeika, Mustafa Shakuras, Simas Galdikas.