2014 10 31 /22:56

Eurolygos trileris Klaipėdoje: „Olympiakos“ tik po pratęsimo palaužė „Neptūną“ 85:81

Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjai penktadienį savo arenoje Eurolygos trečiojo D grupės turo rungtynėse sukūrė tikrą krepšinio šventę ir tik po pratęsimo nusileido galingajam graikų Pirėjo „Olympiakos“ klubui 81:85 (15:17, 15:21, 25:17, 21:21, 5:9), Graikijos klubą į pergalę už ausų tempė klubo žvaigždė Vassilis Spanoulis, kuris įmetė 34 taškus. Tad dabar graikų sąskaitoje yra trys laimėjimai iš tiek pat galimų, o „Neptūnas“, kuris tragiškai metė tritaškius metimus – D grupėje liko su vienu laimėjimu ir dviem nesėkmėmis.
Klaipėdos „Neptūnas“ kovoja su Pirėjo "Olimpiakos"
Vassilis Spanoulis paskandino "Neptūną" / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Ranka pasiekiama pergalė – taip galima kalbėti apie Klaipėdos „Neptūno“ ekipos galimybes penktadienį parkulpdyti dar vieną Eurolygos ekipą. Ir ne bet kokią – titulais ir milijonais eurų apsikarsčiusią Pirėjo „Olympiakos“. Vien tik šio klubo biudžetu galima būtų surinkti gal net aštuonis neptūnų klubus.

Tačiau klaipėdiečiams nepasisekė – ne kartą sunkias dvikovas žaidę graikai buvo labiau patyrę pratęsimų meistrai ir lemiamu momentu palaužė šeimininkus 85:81. Po keturių kėlinių buvo lygu – 76:76, tačiau per penkias pratęsimo minutes „Olympiakos“ sugebėjo įmesti 9 taškus, o Lietuvos klubas – 5.

Tiesa, kai likus kovoti 4 sek. ir esant rezultatu 82:80, prie baudų linijos stovėjo Mustafa Shakuras, kuris galėjo išplėšti antrąjį pratęsimą, tačiau jo antrasis metimas buvo netikslus. Po to vyko tik desperatiški „Neptūno“ bandymai gelbėti padėtį, kurie nebuvo sėkmingi. Varžovai sumetė baudas ir laimėjo.

Kur „Neptūnas“ padėjo pagrindinį savo ginklą, kuris padėdavo ekipai sunkiais momentais ir lemdavo jos pergales? Tik toks klausimas šiandien turėjo skambėti iš Klaipėdos „Neptūno“ ekipos sirgalių lūpų ir galvas pritariančiai linksinčių krepšinio specialistų.

Taikliai ir daug tolimų metimų iki šiol metę „Neptūno“ žaidėjai penktadienį atrodė beviltiškai nuo daugiau kaip 6 metrų nuotolio – per pirmuosius du kėlinius klaipėdiečiai metė net 11 tritaškių, tačiau nepataikė nė vieno. Iš viso per 45 minutes uostamiesčio atstovai iš toli metė 23 kartus ir pataikė vos 5.

Tuo tarpu daugiau klydę, tačiau 13 tritaškių įmetę „Olympiakos“ atstovai naudojosi šiuo ginklu ir beveik tris kėlinius buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje. Po dviejų ketvirčių graikų pranašumas buvo ne didelis, tačiau stabilus 38:30.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ spurtavo 7:0 ir sumažino atsilikimą – pirmąjį ekipos tritaškį įsūdė Deividas Gailius ir šeimininkai ranka siekė varžovus – 37:38.

Tačiau tuomet patirties turintys graikai ir vėl šovė į priekį – 46:39. Prie to prisidėjo ne tik klaipėdiečių klaidos, bet ir V.Spanoulio tritaškis. Bet ir tada šeimininkai nepakriko – labai greitai jau buvo priekyje 49:48.

Nuo trečiojo ketvirčio pabaigos klubai beveik žengė koją kojon – po trijų ketvirčių rezultatas buvo 55:55, o po keturių – 76:76. Tik V.Spanoulio tritaškis pratęsimo pradžioje ir klaipėdiečių klaidos puolime lėmė, kad labiau patyrę Pirėjo žaidėjai šventė galutinę pergalę.

„Neptūnas“: D.Gailius 16, D.Zavackas 14 (9 atk. kam.), M.Shakuras ir S.Galdikas (11 atk. kam.) – po 13, M.Mažeika 11, E.Dimša ir A.Butkevičius – po 5, M.Girdžiūnas 4, J.Sinica bei V.Vasylius taškų neįmetė.

„Olympiakos“: V.Spanoulis 34 (6/11 trit., 7 rez. perd., 34 naud. bal.), K.Sloukas 13, B.Dunstonas ir M.Lojeski (6 atk. kam.) – po 10, B.Petway 9 (7 atk. kam.), D.Agravanis 6, O.Lafayette‘as 3.

Mačo statistika:

Klaipėdos „Neptūnas“ – Pirėjo „Olympiakos“  81:85 (15:17, 15:21, 25:17, 21:21, 5:9).

Blokai: 2 – 2;

Antrąją pergalę D grupėje penktadienį šventė ispanų Vitorijos „Laboral Kutxa“ (2/1) komanda, namuose taip pat po dramatiškos kovos 91:90 (23:24, 24:25, 23:21, 21:20) įveikusi Stambulo „Galatasaray“ (1/2) ekipą.

Turkų ekipai atstovaujantis lietuvis Martynas Pocius dėl nugaros skausmų į Ispaniją nevažiavo.

Nugalėtojams Coltonas Iversonas ir Thomasas Heurtelis įmetė po 17 taškų, Aleksandras Vujačičius – 14.

Pralaimėjusiems 24 taškus įmetė Zoranas Ercegas, 20 – Vladimiras Micovas, 14 – Furkanas Aldemiras.

Rungtynės

Pratęsimas: „Neptūnas“ – „Olympiakos“ (15:17, 15:21, 25:17, 21:21).

5 min. Liko žaisti 4 sek. Graikai pataikė abi baudas ir pirmavo 84:81. K.Maksvytis paėmė minutės pertraukėlę. Lietuvių klaida puolime ir pralaimėjimas. Lietuviai prasižengė, o K.Sloukas  įmetė vieną baudą – 85:81 laimėjo graikai.

5 min. Nors varžovai nepataikė, klaipėdiečiai padarė eilinę klaidą. Likus 12 sek. „Neptūno“ žaidėjas M.Mažeika prasižengė, o tik baudą sumetė V.Spanoulis – 82:80. M.Shakuras  atakavo ir gavo teisę mesti baudas – pataikė vieną  82:81.

4 min. Lietuviai ir vėl nesugebėjo  įmesti. Tačiau greitame puolime M.Shakuras įsūdė dvitaškį ir skirtumas tik 1 taškas – 80:81.

3 min.  Klaipėdiečiai metė tritaškį ir nepataikė.

2 min. D.Zavackas sumažino atsilikimą – 78:79. Tačiau tas pats V.Spanoulis ir vėl padidino atotrūkį – 81:78.

1 min. V.Spanoulis įmetė savo 31 tašką – 79:76 pirmavo Pirėjo atstovai.

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Olympiakos“  76:76 (15:17, 15:21, 25:17, 21:21).

10 min.  Likus žaisti 38 sek. V.Spanoulis  įmetė savo 28 tašką – 76:74 vėl pirmavo svečiai. D.Zavackas išlygino rezultatą – 76:76. Liko žaisti 18 sek. Tačiau per jį graikai nieko nepadarė. Tad pratęsimas.

9 min. V.Spanoulis išlygino rezultatą – 72:72. M.Mažeika įmetė du atškus baudomis, taip pat tuo pačiu atsakė graikai.

8 min. A.Butkevičius dar labiau padidino atotrūkį – 72:67, bet M.Lojeski sumažino skirtumą.

7 min. S.Galdikas įmetė du taškus – 68:65. A.Butkevičius baudų metimais padidino atotrūkį iki 70:65.

6 min. V.Spanoulis įmetė tritaškį, o perėmęs kamuolį ir stojęs prie baudų linijos nepataikė abiejų metimų – 66:65 pirmavo šeimininkai.

5 min. K.Sloukas sumažino atsilikimą iki 60:63. Jisdar pridėjo 2 taškus, tačiau D.Zavackas įsūdė tritaškį – 66:62.

4 min. Tuo M.Mažeika neapsiramino – įmetė du taškus su bauda ir „Neptūnas“ turėjo didžiausią persvarą – 61:57. Nors graikai sumažino skirtumą vienu tašku, S.Galdikas pridėjo du – 63:58.

3 min. M.Mažeika metė iš toli ir pataikė – 58:57 pirmavo klaipėdiečiai.

1 min. Nenuorama V.Spanoulis ir vėl išvedė savo komandą į priekį – 57:55. Tai buvo jau 20-asis krepšininko taškas.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Olympiakos“ 55:55 (15:17, 15:21, 25:17).

10 min. K.Sloukas įmetė tritaškį, D.Zavackas atsakė dvitaškiu – 53:55. Paskutinėje atakoje M.Girdžiunas įmetė du taškus ir rezultatas po trijų kėlinkių lygus – 55:55.

9 min. Komandos sunkiai rado spragas varžovų gynyboje, tad taškus rinko baudomis – po D.Zavacko metimų 52:51 pirmavo graikai.

8 min. Komandos žengė koją kojon – 50:49 pirmavo svečiai.

6 min. D.Gailius baudų metimais po ilgo laiko tarpo išvedė „Neptūną“ į priekį – 47:46.

5 min. D.Gailius įmetė antrąjį savo tritaškį – 42:46, D.Zavackas pasinaudojo bendraklubio pavyzdžiu – 45:46.

4 min. „Olympiakos“ ir vėl šiek tiek atitrūko – 43:39. O po V.Spanoulio eilinio tritaškio – jau 46:39.

2 min. M.Shakuras, D.Gailius greitomis atakomis suplėšė varžovų gynybą ir sumažino atsilikimą iki 37:38.

1 min. D.Gailius galiausiai įmetė pirmąjį ekipos tritaškį rungtynėse – 33:38.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Olympiakos“ 30:38 (15:17, 15:21).

10 min. „Olympiakos“ per likusias 6 sek. kėlinyje surengė ataką ir V.Spanoulis padidino skirtumą iki 38:30.

10 min. M.Shakuras ir D.Gailius pakėlė ant kojų Klaipėdos arenč – 36:30 pirmavo svečiai. Puiki atkarpa, kurią lėmė pasiaukojantis Lietuvos komandos žaidimas gynyboje.

9 min. „Olympiakos“ ir vėl pabėgo tritaškiu – 34:26, po to dar ir M.Lojeski pridėjo dvitaškį.

8 min. S.Galdikas įmetė vieną baudą, M.Shakuras pridėjo du taškus ir skirtumas sumažėjo iki 25:31. Graikai atkakliai rinkosi  baudas – tačiau ir klaipėdiečiai ne itin taikliai jas metė. A.Butkevičius pasižymėjo vienu tašku – 31:26.

5 min. „Neptūnui“ nesisekė ne tik mesti, bet ir regzti atakas – 28:19. Tačiau varžovų krepšį atrišo M.Shakuras, įmetęs dvitaškį – 21:29. Po to taškais atsakė K.Sloukas.

4 min. B.Patway ir toliau šėlo – įkrovė kamuolį į krepšį ir pirmą kartą svečiai pirmavo dviženkle persvara – 27:17.

2 min. Nors šeiminkai sumažino skirtumą dviem taškais, B.Petway įmetė tritaškį ir dvitaškį – 25:17.

1 min. Jau 9-asis V.Spanoulio taškas – 20:15 pirmavo „Olympiakos“.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Olympiakos“ 15:17.

10 min. V.Spanuolis pasižymėjo tritaškiu ir varžovai pirmavo 17:14. Tačiau per likusį laiką „Neptūnas“ įmetė tik tašką – 17:15 pirmavo svečiai.

7 min. O.Lafayette'as įsūdė tritaškį, V.Spanoulis greitai dar pridėjo du taškus – 14:12 pirmavo „Olympiakos“.

6 min. M.Lojeski ir vėl tritaškį įmetė. Dvitaškiu atsakė M.Girdžiūnas, S.Galdikas pasižymėjo dviem lengvais taškais – 12:9.

5 min.  S.Galdikas išlygino rezultatą, o M.Mažeika, prasiveržęs, įmetė dvitaškį – 8:6.

4 min. M.Jojeski įmetė tritaškį ir pirmą kartą varžovai išsiveržė į priekį 6:4.

2 min. Graikai atsakė vienu įmestu baudos metimu, o D.Gailius padidino skirtumą iki 4:1.

1 min. Pirmuosius taškus mače įmetė S.Galdikas.

„Neptūno“ starto sudėtis: D.Zavackas, D.Gailius, S.Galdikas, M.Mažeika, M.Shakuras.

„Olympiakos“ starto sudėtis: V.Spanoulis,  D.Aragvanis, O.Hunteris, E.Mantzaris, M.Lojeski.

--------------------

„Neptūnas“ D grupės sąskaitoje turi vieną laimėjimą ir vieną nesėkmę: turnyro starte uostamiesčio atstovai nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ klubui, o praėjusiame ture iškovojo istorinę pirmąją pergalę Eurolygoje, 83:81 palaužę serbų Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą.

Tuo tarpu „Olympiakos“ kol kas žengia be kluptelėjimų: tiesa, šios ekipos pergalės nebuvo įspūdingos.

Pirėjo ekipa 71:68 šiaip ne taip nugalėjo „Laboral Kutxa“ ir 63:57 – taip pat ispanų „Valencia“ komandą.

„Mes žaidžiame namuose ir darysime viską, kad kova vyktų garbingai. Esu sakęs, kad mūsų tikslas – laimėti kiekvienas namų rungtynes “, – prieš mačą teigė „Neptūno“ vedlys Kazys Maksvytis.

„Neptūno“ varžovas – „Olympiakos“ klubas

ISORIJA. Tai tikrai pats garsiausias ir žinomiausias “Neptūno” varžovas Eurolygos D grupės varžybose. Jų iškovoti titulai kalba patys už save. Pats klubas įkurtas 1931 m. Pirmąjį Graikijos čempionų vardą „Olympiakos“ iškovojo 1949 m. Auksinė era prasidėjo nuo 1993 m. Jie per paskutiniuosius dvidešimt metų net šešis kartus sugebėjo laimėti Graikijos lygos čempionatą, penkis kartus Graikijos taurę ir net tris kartus Eurolygos turnyrą (1997, 2012 ir 2013 m.). Sėkmingiausi buvo 1997 metai, kai vadovaujami Dušano Ivkovičiaus graikai laimėjo visus turnyrus, kuriuose žaidė.

PERNAI. Praėjusį sezoną „Olympiakos“ Eurolygoje grupės varžybose žaidė be pralaimėjimų – iškovojo 10 pergalių iš tiek pat galimų. „Top 16 etape“ jie pasiekė aštuonias pergales ir patyrė šešis pralaimėjimus. Tokio rezultato pakako, kad graikai patektų į atkrintamąsias varžybas. Jų metu jie atkakliai priešinosi Madrido „Real“ komandai, ispanai seriją laimėjo tik po atkaklios kovos – 3:2. Graikijos čempionato finale, kaip visada, „Olympiakos“ kovėsi su savo aršiausiu priešu – Atėnų „Panathinaikos“ klubu. Pirėjaus krepšininkai, pirmaudami serijoje 2:1, turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 2:3.

NAUJOKAI. Prieš šį sezoną komandą papildė mums gerai pažįstami amerikiečiai Oliveris Lafayettas (atvyko iš Ispanijos „Valencia“ klubo) ir Tremellas Dardenas (iš Madrido „Real“), kurie prieš dvejus metus gynė „Žalgirio“ garbę. Taip pat komandą papildė dar vienas amerikietis puolėjas Othellas Hunteris, į Graikiją persikėlęs iš Italijos Sienos „Montepaschi“ ekipos.

SENBUVIAI. Didžiausia komandos žvaigždė – vienas geriausių Europos įžaidėjų Vassilis Spanoulis (pernai Eurolygoje rinkęs vid. po 15,1 tšk.). Jam puikiai talkina amerikiečiai aukštaūgiai Byrantas Dunstonas (10,3 tšk.), Brentas Petway'us (6,2 tšk.), Matthew Lojeskis (11,1 tšk.) bei Graikijos rinktinės žaidėjai Kostas Sloukas (6,5 tšk.) ir auksinio Eurolygos čempionų metimo autorius Giorgos Printezis (10,2 tšk). Komandos vadovams pavyko išlaikyti beveik visus praėjusio sezono komandos lyderius.

TRENERIS. Būtent „Olympiakos“ buvo vienas pirmųjų klubų šį rudenį, kuris dar tik prasidėjus sezonui atleido komandos vyr. trenerį. Du metus komandą treniravęs ir atvedęs link 2013 m. Eurolygos čempionų sosto graikas Georgikos Bartzokas, darbo neteko po pirmųjų Graikijos čempionato rungtynių. Jo pareigas perėmė buvęs jo asistentas, buves „Olympiakos“ žaidėjas, krepšinio legenda Milanas Tomičius. Serbijoje gimęs, bet priėmęs ir Graikijos pilietybę, net 13 sezonų „Olympiacos“ auksinės eros žaidėjas M. Tomičius su dideliu noru perėmė savo komandos vairą.

EUROLYGA. Į Klaipėdą „Olympiacks“ atvyksta būdami vienvaldžiais D grupės lyderiais, nes jie vieninteliai sugebėjo nesuklupti per pirmuosius du turus. Pirmoje kovoje išvykoje rezultatu 71:68 jis pranoko „Valencia“ komandą. Rezultatyviausiai graikų gretose rungtyniavo V. Spanoulis, pelnęs 21 tašką, M. Lojeskis ir K. Sloukas surinko po 14 taškų. Antrame ture graikai namuose rezultatu 63:57 įveikė “Neptūno” skriaudikus iš Vitorijos „Laboral Kutxa“ komandą. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M. Lojeskis, įmetęs 15 taškų, B. Dunstonas surinko 10, O. Hunteris ir V. Spanoulis – po 9 tšk.

GRAIKIJA. Šalies čempionate „Olympiakos“ per 3 turus sugebėjo patirti vieną pralaimėjimą. Jie namuose įveikė Patras „Apollon“ ekipą – 82:56 (V. Spanoulis – 17, B. Dunston – 13 tšk.) ir “Kolossos” komandą  – 93:65 (V. Spanoulis ir D. Agravanis – po 16, M. Lojeskis – 14, B. Petway – 13). Vienintelį pralaimėjimą jie patyrė žaisdami svečiuose prieš Kifisia „NEA“ – 67:68 (V. Spanoulis – 13, O. Hunter – 11, K. Sloukas ir O. Lafayette – po 9 tšk).

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius