2010 01 19

Įspūdingas „Lietuvos ryto“ naujokų debiutas (nuotraukos)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų titulą ginantys Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai antradienį savo arenoje triuškinamai 100:66 (33:20, 21:14, 23:23, 23:9) įveikė Panevėžio „Techaso“ ekipą. Komandoje įspūdingai debiutavo naujokai Jonas Valančiūnas ir Kenanas Bajramovičius. Jie kartu pelnė 28 taškus.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa su pasikeitusia sudėtimi tęsia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną. Šį vakarą sostinės krepšininkai namuose bando jėgas su Panevėžio „Techaso“ klubu.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ naujokas J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias – pelnė 18 taškų. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Svečiai iš Panevėžio rungtynėse sugebėjo priešintis titulą ginantiems vilniečiams tik pirmąsias minutes. „Techasas“ sužaidus porą minučių netgi pirmavo 5:4, tačiau po truputį žaidimą į savo rankas perėmę aikštės šeimininkai jau įpusėjus pirmam kėliniui pradėjo spurtuoti.

Antro kėlinio pradžioje į aikštę išbėgo vienas iš dviejų Vilniaus komandos naujokų J.Valančiūnas. Įspūdingais dėjimais komandos draugus džiugindamas 17 metų 209 cm ūgio buvęs Vilniaus „Perlo“ puolėjas padėjo „Lietuvos rytui“ įpusėjus rungtynėms susikrauti 20 taškų pranašumą – 54:34.

Po pertraukos aikštėje pasirodė ir antrasis naujokas – po pusantrų metų į Vilnių grįžęs bosnis Kenanas Bajramovičius. 28 metų 206 cm ūgio puolėjas taip pat buvo kupinas noro parodyti savo sugebėjimus.

Panevėžiečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 16 taškų – 73:57, tačiau R.Kurtinaičio auklėtiniai likus žaisti paskutinį kėlinį susigrąžino 20 taškų pranašumą – 77:57. Ketvirtame ketvirtyje užtikrintai žaisdami vilniečiai LKL iškovojo dvyliktą pergalę per trylika rungtynių. „Techasas“ patyrė aštuntą pralaimėjimą per 14-a dvikovų turnyre.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo J.Valančiūnas. Jis per 20 minučių pelnė 18 taškų (8/11 dvitaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 5 kamuolius ir kartą suklydo. K.Bajramovičius prie pergalės per 10 minučių pridėjo 10 taškų ir atkovotą kamuolį.

M.Bjelicos sąskaitoje 17 taškų, J.Sinicos – 11, M.Gecevičiaus – 9, A.Bayneso – 8, S.Babrausko – 7, V.Ginevičiaus ir D.Zavacko – po 6, A.Jomanto – 4, S.Buterlevičiaus – 3, B.Popovičiaus – 1.

Varžovų ekipoje išsiskyrė L.Lukoševičius ir V.Volkus. Jie pelnė atitinkamai 18 ir 16 taškų.