2010 11 22

Italijos krepšinio lyga: Jonas Mačiulis patyrė traumą, Marijonas Petravičius nežaidė, bet „Armani Jeans“ vėl laimėjo (visi rezultatai, video)

Šeštą pergalę iš eilės Italijos elitinės krepšinio lygos pirmenybėse iškovojo šešiolikos komandų turnyro lyderis Jono Mačiulio ir Marijono Petravičiaus Milano „Armani Jeans“ klubas. Sekmadienį lietuvių atstovaujama komanda namuose rezultatu 76:70 (22:30, 21:18, 15:15, 18:7) įveikė dvyliktoje pozicijoje esančius Romos „Lottomatica“ (2 pergalės ir 4 pralaimėjimai) krepšininkus.
J.Mačiulis patyrė traumą
J.Mačiulis patyrė traumą. / „Scanpix“ nuotr.

Marijonas Petravičius buvo registruotas, tačiau nežaidė, o Jonas Mačiulis nugalėtojams pelnė 3 taškus. Vos 4 minutes aikštelėje praleidęs lietuvis pataikė tritaškį ir prametė abu dvitaškius bei patyrė traumą.

22 taškais prie pergalės prisidėjo Davidas Hawkinsas, 10 – Ibrahimas Jaaberas.

Antroje vietoje esanti ir čempionės titulą ginanti Sienos „Montepaschi“ komanda, kurioje žaidžia Rimantas Kaukėnas bei Kšyštofas Lavrinovičius, savo aikštėje 101:81 (26:25, 27:23, 19:10, 29:23) nugalėjo Bjelos „Angelico“ penketuką. Tai buvo penkta Sienos pergalė.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo K.Lavrinovičius ir R.Kaukėnas – pelnė atitinkamai 22 ir 16 taškų.

Per 20 žaidimo minučių K.Lavrinovičius pataikė vienintelį mestą tritaškį, 7 dvitaškius iš 8, realizavo 5 baudų metimus iš 6, sugriebė 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, dusyk suklydo bei kartą prasižengė.

24 minutes aikštelėje praleidusio R.Kaukėno sąskaitoje – abu taiklūs tritaškiai, 4 dvitaškiai iš 5 bei abu baudų metimai, po 1 atkovotą ir perimtą kamuolį, 3 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos ir 2 pražangos.

Antrą nesėkmę patyrė trečioje pozicijoje esantis Bolonijos „Canadian Solar“ klubas su Deivydu Gailiumi. Lietuvio atstovaujamas klubas namuose rezultatu 77:79 (11:32, 25:19, 19:9, 22:19) nusileido Montegranaro „Fabi Shoes“ (3/3) ekipai.

Lietuvis šeimininkams pelnė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį bei po dusyk suklydo ir prasižengė. Per 25 minutes jis pataikė 3 tritaškius iš 6, prametė abu dvitaškius bei realizavo 1 baudų metimą iš 2.

Rezultatyviau už D.Gailių Bolonijos komandoje žaidė Marcelusas Kempas (23 tšk.) ir Giuseppe Poeta (19 taškų).

Pezaro „Scavolini Siviglia“ (4/2) komanda su Tautvydu Lydeka – šešta, o Donato Motiejūno Trevizo „Benetton“ (2/4) ekipa – trylikta.

Paskutinėse sekmadienį vėlai vakare pasibaigusiose šeštojo turo rungtynėse Kremonos „Vanoli–Braga“ krepšininkai namuose 103:79 sutriuškino Varezės „Cimberio“ ekipą.

Italijos krepšinio lygos lyderių rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1. Milano „Armani Jeans“            6 6 0 492:420
2. Sienos „Montepaschi“             6 5 1 517:477
3. Bolonijos „Canadian Solar“       6 4 2 443:427
4. Varezės „Cimberio“               6 4 2 467:479
5. Kantu „Bennet“                   6 4 2 450:425
6. Pezaro „Scavolini Siviglia“      6 4 2 467:450
7. Avelino „Air“                    6 3 3 462:463
8. Bjelos „Angelico“                6 3 3 513:531