J.Mačiulio ataka
AFP/„Scanpix“ nuotr. / J.Mačiulio ataka
Šaltinis: BNS
0

Penktą pergalę iš eilės Italijos elitinės krepšinio lygos pirmenybėse iškovojo šešiolikos komandų turnyro lyderis Jono Mačiulio ir Marijono Petravičiaus Milano „Armani Jeans“ klubas. Du lietuvius turintis klubas svečiuose 69:54 (16:17, 23:4, 14:15, 14:16) įveikė penktoje pozicijoje esančius Sasario „Dinamo“ (3 pergalės ir 2 pralaimėjimai) krepšininkus.

J.Mačiulis nugalėtojams pelnė 6 taškus, gynyboje atkovojo 2 bei perėmė 4 kamuolius, 4 kartus suklydo bei dukart prasižengė. Per 23 minutes jis prametė abu tritaškius, pataikė 1 dvitaškį iš 4 bei 4 baudų metimus iš 6. M.Petravičius buvo įrašytas į rungtynių protokolą, tačiau aikštelėje nepasirodė.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Morrisas Finley, 12 – Masonas Rocca.

Į aštuntą vietą pakilo Pezaro „Scavolini Siviglia“ (3/2) komanda su Tautvydu Lydeka, išvykoje 77:67 (19:20, 13:16, 25:17, 20:14) nugalėjusi pergalės džiaugsmo nepatyrusius autsaiderius Teramo „Banca Tercas“ (0/5) krepšininkus.

Lietuvis į svečių krepšį įmetė 13 taškų, po krepšiais sugriebė 6 bei perėmė 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, po triskart suklydo bei prasižengė. Per 31 minutę T. Lydeka pataikė 5 dvitaškius iš 7 bei realizavo 3 baudų metimus iš 7.

27 taškus nugalėtojams pelnė Danielis Hackettas, 22 – Morrisas Almondas.

Į tryliktą vietą nukrito Donato Motiejūno Trevizo „Benetton“ (1/3) ekipa, kuri sekmadienį svečiuose 73:84 (18:11, 14:19, 23:27, 18:27) nusileido Romos „Lottomatica“ (2/3) krepšininkams.

Lietuvos krepšininkas į varžovų krepšį įmetė 18 taškų, gynyboje atkovojo bei perėmė po 2 kamuolius, po dukart suklydo ir prasižengė. Per 31 minutę D.Motiejūnas pataikė 1 tritaškį iš 2, 3 dvitaškius iš 5 bei realizavo 9 baudų metimus iš 11.

14 taškų svečiams pelnė Ryanas Toolsonas, 13 – Stefanas Markovičius.

Viena pergale nuo lyderio pirmenybėse atsilieka trys ekipos, tarp jų ir čempionės titulą ginanti Sienos „Montepaschi“ komanda, kurioje žaidžia Rimantas Kaukėnas bei Kšyštofas Lavrinovičius, ir Bolonijos „Canadian Solar“ klubas su Deivydu Gailiumi.

Kitų sekmadienį vykusių Italijos elitinės vyrų krepšinio lygos rungtynių rezultatai

Montegranaro „Fabi Shoes“ – Avelino „Air“    93:98

Varezės „Cimberio“ – Brindizio „Enel“        73:60

Blejos „Angelico“ – Kremonos „Vanoli–Braga“ 100:95

Italijos krepšinio lygos lyderių rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1. Milano „Armani Jeans“            5 5 0 416:350
2. Varezės „Cimberio“               5 4 1 388:376
3. Bolonijos „Canadian Solar“       5 4 1 366:348
4. Sienos „Montepaschi“             5 4 1 416:396
5. Sasario „Dinamo“                 5 3 2 398:411
6. Avelino „Air“                    5 3 2 392:388
7. Kantu „Bennet“                   5 3 2 375:354
8. Pezaro „Scavolini Siviglia“      5 3 2 375:354