2011 06 25

Įtemptose rungtynėse Lietuvos krepšininkės galiausiai sutriuškino baltaruses

Europos moterų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė 18 taškų persvara įveikė favorite laikytą Baltarusijos rinktinę – 68:50 (13:12, 16:9, 15:17, 24:12).
Su kamuoliu Eglė Šulčiūtė
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė / Fibaeurope.com nuotr.

Tai buvo E grupės rungtynės, po kurių Lietuvos krepšininkės prieš ketvirtfinalį užsitikrino ne žemesnę nei antrą vietą grupėje.

Išsiveržusios į priekį pirmajame kėlinyje lietuvaitės pirmavo visas rungtynes. Nepaisant to, mačas buvo pakankamai įtemptas, mat baltarusėms vis pavykdavo sušvelninti skirtumą nuo dviženklio iki 4-6 taškų. Sėkmingai sužaidusios ketvirtojo kėlinio antroje pusėje, ypač gynyboje, Lietuvos krepšininkės rungtynėms baigiantis susikrovė rekordinę persvarą.

Įdomu tai, kad baltarusės pataikė vos 4 tolimus metimus iš 24, ir temetė vos 4 baudos metimus – pataikė du.

Kitose šeštadienį sužaistose E grupės rungtynėse Turkija 64:57 įveikė brites, o rusės 69:55 nugalėjo čekes.

Lietuva: S.Linkevičienė 15 (11 atk. kam., 9 išprov. praž.), V.Sipavičiūtė 12, R.Valentienė 11 (tritaškiai 3/3), A.Bimbaitė 8, E.Šulčiūtė 7, A.Abromaitė 6, M.Sauliūtė 5, G.Petronytė ir M.Solopova – po 2.

Baltarusija: A.Verameyenka 13 (7 atk. kam.), K.Snytsina 12, T.Troina 9

Komandų statistika:

Lietuva

Baltarusija

68 Taškai 50
17/40 (42,5 proc.)  Dvitaškiai  18/39 (46,2 proc.)
6/20 (30,0 proc.)  Tritaškiai  4/24 (16,7 proc.)
 16/23 (69,5 proc.)  Baudų metimai  2/4 (50,0 proc.)

1 kėlinys 2min.

Rungtynės prasidėjo. Per pusantros minutės lietuvės dar nepelnė taškų ir atsilieka 0:3.

1 kėlinys 4min.

Spurtavusios 5:0 lietuvės išsiveržia į priekį 5:3. Eglė Šulčiūtė pelnė 4 taškus iš eilės.

1 kėlinys 5min.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo tokiu penketu: E.Šulčiūtė, A.Bimbaitė, R.Valentienė, S.Linkevičienė, G.Petronytė.

Baltarusija atsitiesia. Individualiai dažnai klysdamos gynyboje lietuvaitės jau atsilieka 5:8.

1 kėlinys 7min.

Kelių minučių taškų badą nutraukia A.Abromaitės dvitaškis su pražanga. Rezultatas – 9:8.

1 kėlinys 10min.

Gynyboje išrašiusi bloką, kitos atakos metu V.Sipavičiūtė pataiko tolimą dvitaškį. Nerezultatyvus pirmasis kėlinys baigiasi rezultatu 13:12.

2 kėlinys 2min.

Rungtynės tarsi ant svarstyklių. Rezultatas – 19:18. Puikiai į žaidimą įsiliejo V.Sipavičiūtė, jos sąskaitoje jau 8 taškai.

2 kėlinys 4min.

A.Bimbaitė dar nepelnė nė taško, S.Valužytė – vos vieną. Po R.Valentienės tritaškio – 22:18. Tai kol kas didžiausias lietuvių atotrūkis.

2 kėlinys 8min.

Komandos apsikeičia netaikliomis atakomis. Baltarusės netaikliai mėto iš toli, mūsiškės žaidžia padrikai. Vyrauja gynybinis krepšinis. Rezultatas – 24:21.

2 kėlinys 9min.

Varžovė, užgriuvusi ant A.Bimbaitės, kai ši perėmė kamuolį, baudžiama nesportine pražanga. Du baudos metimus A.Bimbaitė realizuoja, bet po to pati sužingsniuoja. 26:21.

2 kėlinys 10min.

R.Valentienė smeigia tritaškį – 29:21. Tokiu rezultatu baigiasi antrasis kėlinys.

3 kėlinys 1min.

Trečio kėlinio pirma minutė – be taškų. 21:21.

3 kėlinys 2min.

Po A.Bimbaitės prasiveržimo – dviženklė lietuvių persvara. 31:21.

3 kėlinys 3min.

S.Linkevičienė pataiko iš toli. Lietuvių persvara dar kartą tampa rekordine – 34:23.

3 kėlinys 4min.

Baltarusės pataikė vos 1 tolimą metimą iš 14.

3 kėlinys 7min.

Lietuvių atakos ima strigti. Persvara tirpsta – 35:29. Algirdas Paulauskas prašo minutės pertraukėlės.

3 kėlinys 8min.

Milda Sauliūtė pataiko tritaškį. Tai pirmieji jos taškai šiame čempionate. Rezultatas 40:31.

3 kėlinys 10min.

7:0 laimi atkarpą baltarusės. Mūsiškės priekyje jau tik 4 taškais – 42:38.

Trečiasis kėlinys baigiasi rezultatu 44:38.

4 kėlinys 3min.

Baltarusijos krepšininkės toliau alsuoja lietuvėms į nugarą. 46:42.

4 kėlinys 4min.

S.Linkevičienė imasi iniciatyvos. Po keturių jos baudos metimų 50:42.

4 kėlinys 5min.

Du taškus pelno A.Abromaitė, o dėl kamuolio kovodama Baltarusijos rinktinės lyderė J.Levčenka nustumia G.Petronytę, taip užsidirbdama 4 pražangą. Tai nesportinė pražanga. G.Petronytė prameta abi baudas. Rezultatas – 52:42.

4 kėlinys 7min.

Daug fizinės kovos, rezultatas lėtai keičiasi. 53:47.

4 kėlinys 8min.

R.Valentienė meta iš toli, bet užmina liniją. 55:47.

Dar kartą R.Valentienė – šįkart 3 taškai. Maža to, lietuvės periima kamuolį. Iniciatyva vėl grįžta į mūsiškių rankas. Po A.Bimbaitės baudos metimo – 59:47.

4 kėlinys 9min.

S.Linkevičienės sąskaitoje jau 13 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. 61:50.

4 kėlinys 10min.

E.Šulčiūtė smeigia tritaškį. 66:50.

V.Sipavičiūtė baigia rungtynes dvitaškiu iš po krepšio 68:50. Įtemptos rungtynės baigėsi triuškinančia Lietuvos rinktinės pergale. Tai reiškia, kad žemesnės nei antra vieta F grupėje lietuvės neužims. Dar laukia mačas su Čekija – antra pagal FIBA reitingą Europos komanda.