2011 12 21

Įveikęs kroatus „Žalgiris“ – tarp šešiolikos stipriausių Eurolygos komandų

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos sezoną pradėjo iškovodamas vos vieną pergalę per šešis mačus, tačiau paskutiniame pirmojo etapo ture 87:76 (28:18, 18:11, 20:21, 21:24) įveikė „Zagreb“ klubą ir prasimušė į „Top-16“ varžybas.
D.Collinso prasiveržimas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynės prasidėjo keturiais iš eilės „Zagreb“ taškais, tačiau „Žalgiris“ netruko iniciatyvą perimti į savo rankas. Sėkmingai pirmajame kėlinyje žaidė Robertas Javtokas, kuris ne tik pelnė 4 taškus, bet ir visiškai neutralizavo varžovų vidurio puolėją Mario Kasuną.

Daugiau Sonny Weemso ir tritaškių metimų dėka „Žalgiris“ ėmė tolti nuo varžovų ir pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 28:18. Per pirmą kėlinį „Žalgiris“ pataikė 4 tolimus metimus iš 6, o S.Weemsas  pelnė 8 taškus.

Beje, traumą pirmajame kėlinyje patytė „Zagreb“ komandos lyderis Krunoslavas Simonas. Jis trumpam grįžo į aikštelę, tačiau žaidė šlubčiodamas ir netrukus visam laikui grįžo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ nemažino apsukų. Energingai į žaidimą įsiliejo Marko Popovičius, pataikęs du tolimus metimus. Kauniečiams buvo pavykę pasiekti 22 taškų persvarą (42:20, 46:24), tačiau ketvirčiui baigiantis „Zagreb“ atsilikimą sumažino iki 17 taškų – 46:29.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas svyravo nuo 13 iki 20 taškų. Atrodė, kad likęs rungtynių laikas tik formalumas, tačiau „Zagreb“ krepšininkai ketvirtajame kėlinyje bent trumpam grąžino intrigą. Sėkmingas M.Kasuno žaidimas, keletas tritaškių bei greitų atakų ir „Žalgirio“ persvara ištirpo iki 7 taškų (79:72).

Vis dėlto „Žalgiris“ nepalūžo, o svečių viltis galutinai užbraukė eilinis Marko Popovičiaus tritaškis. Jų kauniečių gynėjas pataikė net penkis (5/9).

„Žalgiris“: Sonny Weemsas 20, Marko Popovičius 17, Paulius Jankūnas 12, Robetas Javtokas 10.

„KK Zagreb“: Mario Kasunas 20, Petaras Babičius 17, Seanas May 15, Damiras Rančičius 12.