2009 03 03

Jamesas – Wade'as 42:41 (video)

Gerų bičiulių už aikštės ribų LeBrono Jameso ir Dwyane'o Wade'o dvikova baigėsi pirmojo pergale. „Cleveland Cavaliers“ pirmadienį išvykoje įveikė „Miami Heat“ 107:100, o Žydrūnas Ilgauskas jau ketvirtose rungtynėse iš eilės pelnė dvigubą dublį.
L.Jameso sąskaitoje 42 taškai, 8 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai.
L.Jameso sąskaitoje – 42 taškai, 8 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Paskutiniame kėlinyje aikštės šeimininkai turėjo 11 taškų pranašumą, tačiau po D.Wade'o perimto kamuolio ir galingo dėjimo į krepšį L.Jamesas mirktelėjo savo komandos draugui Mo Williamsui: „Viskas priklauso nuo mūsų.“

Šių abiejų talentų vedami „kavalieriai“ nesunkiai panaikino skirtumą ir galiausiai padėjo pergalingą tašką nelengvame mače Majamyje. M.Williamsas per paskutines 7 minutes pelnė 15 iš savo 30 taškų, o L.Jamesas iš viso surinko 42 taškus.

„Buvo sunku, – braukė prakaitą nuo kaktos L.Jamesas. – Tai tikriausiai viena geriausių dvikovų, kai pavyko tapti nugalėtojais.“ Jo tiesioginis varžovas D.Wade'as gyveno kita nuotaika: „Skaudus pralaimėjimas“. „Heat“ lyderio sąskaitoje – 41 taškas.

Tai jau antras kartas, kai tarpusavio rungtynėse L.Jamesas ir D.Wade'as pelno daugiau nei po 40 taškų. 2006 metais balandžio 1 dieną panašioje dvikovoje „Cavaliers“ žvaigždė pelnė 47 taškus, o „Heat“ lyderis – 44.

„Nė vienas nenorime, kad kitas turėtų kuo pasigirti, todėl ir kaunamės, kaip galima geriau“, – aiškino L.Jamesas. Jau ketvirtose rungtynėse iš eilės Klivlando komandoje išsiskiria Ž.Ilgauskas. Lietuvis vėl pelnė dvigubą dublį ir net pretendavo į Rytų konferencijos naudingiausio savaitės žaidėjo titulą.

Majamyje vidurio puolėjas pelnė 12 taškų ir atkovojo 15 kamuolių. Lietuvis per 33 minutes dar perėmė 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.