Jokios intrigos: „Žalgiris“ be gailesčio sutriuškino „Neptūną“ – 86:48

Darius Songaila
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Darius Songaila
0

Tikėtos intrigos Kauno „Žalgirio“ arenos lankytojai neišvydo. Pirmoji praėjusių metų finalininkų dvikova tarp čempionų vardą ginančio Kauno „Žalgirio“ ir pernykščiu sidabru pasidabinusių Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkų baigėsi užtikrinta šeimininkų pergale. Aštuntoji pergalė per devynerias rungtynes leido žalgiriečiams pakilti į pirmąją LKL turnyrinės lentelės vietą.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 86:48 (22:13, 33:10, 10:11, 21:14)

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams pritrūko visko, bet labiausiai užtikrintos gynybos ir tritaškių metimų. Kauno krepšininkai dominavo pagal visus rodiklius ir nuo rungtynių pradžios susikrauto pranašumo nebarstė.

Klaipėdos ekipos krepšininkai pataikė vos tris tritaškius iš 23-ių, kai kauniečiai pataikė šešis iš 16-os. Žalgiriečiai daug sėkmingiau kovojo dėl atšokusių kamuolių (46 prieš 25) ir atliko 19 rezultatyvių perdavimų palyginus su „Neptūno“ aštuoniais.

Rezultatyviausias Kauno ekipoje buvo 13 taškų surinkęs ir tris tritaškius iš trijų pataikęs Vytenis Lipkevičius. Po 12 taškų rinko Jamesas Andersonas ir Darius Songaila.

Klaipėdos komandoje nei vienas žaidėjas nepasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi. Daugiausia, devynis taškus, surinko Mustafas Shakuras. 8 taškus ir 7 atkovotus kamuolius pridėjo Deividas Gailius.

Rungtynių momentas

„Žalgiris“: V.Lipkevičius 13 (3/3 trit., 2 per. kam.), D.Songaila 12 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Andersonas 12, A.Gudaitis 9 (5 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), A.Milaknis 8, L.Lekavičius 7, E.Ulanovas 7 (5 atk. kam.), R.Javtokas 6 (11 atk. kam.), P.Jankūnas 5, T.Dimša 4, V.Kariniauskas 2 (5 per. kam.), S.Vene 1.

„Neptūnas“: M.Shakuras 9, D.Gailius 8 (7 atk. kam.), M.Girdžiūnas ir D.Zavackas po 6, E.Dimša 4, V.Vasylius, S.Galdikas ir R.Nacius po 3, M.Mažeika, J.Sinica ir A.Butkevičius po 2.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.Mažeikių „Mažeikiai“ 9 0 9 625:767

Ketvirtasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 86:48 (22:13, 33:10, 10:11, 21:14)

40 min. M.Shakuras pataikė vos antrąjį klaipėdiečių tritaškį. T.Dimša dėjo kamuolį krepšį po puikaus V.Kariniausko perdavimo. R.Nacius gerino „Neptūno“ tritaškių statistiką.

36 min. A.Gudaitis pelnė keturis taškus iš eilės, o viltį praradę klaipėdiečiai ir toliau darė klaidas. E.Dimša bandė perduoti kamuolį komandos draugui, bet jo perdavimas buvo toks pro šalį, kad kamuolį gaudė ant atsraginių suolo sėdėjęs treneris Š.Jasikevičius. – 80:41.

33 min. S.Galdikas ir L.Lekavičius apsikeitė dvitaškiais, o V.Vasylius pataikė pirmąjį „Neptūno“ tritaškį iš 18-os. L.Lekavičius uždirbo du taškus su pražanga – 76:39.

31 min. A.Milaknis pataikė antrą tritaškį. V.Lipkevičius pataikė jau trečią tolimą metimą – 71:34.

Trečiasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 65:34 (22:13, 33:10, 10:11)

30 min. M.Girdžiūnas pelnė du taškus, o kėlinio pabaigoje kamuolis įstrigo virš krepšio.

28 min. E.Dimša ir M.Girdžiūnas užbaigė dvi iš eilės sėkmingas klaipėdiečių atakas. A.Gudaitis dėjo kamuolį į krepšį – 64:31.

26 min. R.Javtokas pataikė antrą dvitaškį šiose rungtynėse. D.Gailius sumetė baudos metimus – 61:27.

25 min. J.Andersonas pelnė du taškus iš po krepšio – 59:25.

24 min. D.Gailius pelnė pirmuosius klaipėdiečių taškus šiame kėlinyje – 57:25.

21 min. R.Javtokas lengvais taškais iš po krepšio pradėjo kėlinį – 57:23.

Antrasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 55:23 (22:13, 33:10)

20 min. D.Gailius atstatė 30 taškų skirtumą tarp komandų. Tačiau du J.Andersono baudos metimai ir vėl didino žalgiriečių pranašumą.

19 min. M.Shakuras mažino atsilikimą iki 30 taškų. D.Songaila ir toliau neturėjo vargo po varžovų krepšiu – 52:21.

18 min. Klaipėdiečiai darė klaidas lygioje vietoje, o „Žalgiris“ jomis naudojosi. Lengvus taškus pelnė D.Songaila ir E.Ulanovas – 50:18.

17 min. J.Andersonas pataikė dvitaškį su pražanga. L.Lekavičius sumetė dar du baudos metimus – 46:18.

16 min. V.Kariniauskas pataikė du iš trijų baudos metimų ir tuoj pat užleido vietą L.Lekavičiui – 40:18.

14 min. V.Lipkevičius smeigė dar vieną tritaškį. D.Songaila pataisė V.Kariniausko metimą, o D.Zavackas pelnė retus „Neptūno“ taškus. A.Milaknis atsakė greitais taškais, tačiau tuo pačiu atsakė ir D.Gailius – 38:18.

13 min. V.Lipkevičius pelnė dvitaškį ir tritaškį paeiliui ir tapo rezultatyviausiu žaidėju – 31:14.

12 min. V.Lipkevičius nubaudė prastai besigynusį J.Sinicą. Po to sėkmingai prasiveržė ir du taškus iš po krepšio pelnė P.Jankūnas – 26:13.

Pirmasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 22:13

10 min. J.Sinica taip pat prisidėjo prie „Neptūno“ spurto, bet A.Milaknis įsmeigė tritaškį. A.Gudaitis pridėjo du baudos metimus. M.Girdžiūnas išpildė tą patį. P.Jankūnas dar spėjo įmesti iš po krepšio ir išprovokuoti pražangą. E.Dimša taip pat dar spėjo pataikyti dvitaškį.

8 min. Taškų tylą pralaužė Donatas Zavackas, kuris pelnė dvitaškį su pražanga. E.Ulanovas pataikė pirmąjį tritaškį. M.Mažeika pelnė pirmuosius taškus – 14:7.

7 min. Trečią dvitaškį pataikė D.Songaila, o klaipėdiečiams niekaip nepavyko pralaužti kauniečių gynybos – 11:2.

5 min. Arnas Butkevičius baudos metimais pelnė pirmuosius „Neptūno“ taškus. Prieš jį prasižengė Robertas Javtokas. Darius Songaila uždirbo dar du taškus – 9:2.

4 min. Jamesas Andersonas uždirbo dvitaškį su pražanga – 7:0.

3 min. Edgaras Ulanovas sėkmingai atakavo savo buvusios komandos krepšį – 4:0.

2 min. Pirmasis taškais šiose rungtynėse pasižymėjo Darius Songaila – 2:0.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Vaidas Kariniauskas, Darius Songaila, Robertas Javtokas, Jamesas Andersonas, Edgaras Ulanovas.

„Neptūnas“: Deividas Gailius, Simas Galdikas, Mustafa Shakuras, Valdas Vasylius, Arnas Butkevičius.