2009 04 01

Jubiliejinėse Ilgausko rungtynėse – pergalė

NBA absoliutus lyderis „Cleveland Cavaliers“ su Žydrūnu Ilgausku antradienį namie 79:73 įveikė „Detroit Pistons“ ekipą ir iškovojo tryliktą pergalę iš eilės. Vidurio puolėjui iš Lietuvos tai buvo 700-osios rungtynės lygoje.
Žydrūno Ilgausko karjera NBA galėjo baigtis net neprasidėjusi
Ž.Ilgauskas žaidė jau 700 rungtynių NBA lygoje. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Įveikęs „Pistons“ puolėjo Rasheedo Wallace'o gynybą LeBronas Jamesas iš po krepšio pelno du taškus ir atsistojęs prie galinės linijos kaip kultūristas demonstruoja savo bicepsus. Jis gali sau leisti tokią vaidybą – „Cavaliers“ ir toliau pergalingai žingsniuoja NBA reguliariajame sezone.

L.Jamesas pelnė du svarbius tritaškius paskutiniame kėlinyje, o iš viso jo sąskaitoje – 25 taškai ir 12 atkovotų kamuolių. „Tai geros komandos ženklas. Nepaisydami aplinkybių, laimime. Nesvarbu, ar atkakli dvikova, ar nelabai pataikome, ar trūksta gynybos, randame kelią į pergalę“, – NBA interneto svetainei sakė jis.

Savo aikštėje „kavalieriai“ laimėjo jau 36 rungtynes ir nusileido tik kartą. Be to, Klivlando komanda tapo šeštąja ekipa per visą NBA istoriją, per mėnesį sugebėjusią iškovoti 16 pergalių. „Tai būtų neįtikėtinai geras mėnuo bet kuriai komandai“, – pastebėjo L.Jamesas.

Ž.Ilgauskas nugalėtojams per 26 minutes pelnė 4 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą ir surinko penkias pražangas. Lietuvis prametė vienintelį tritaškį ir pataikė 2 dvitaškius iš 10.

Lietuviui tai buvo jau 700-osios rungtynės NBA. Klivlando klube jis pagal žaistų rungtynių skaičių užima trečią vietą. Daugiau mačų yra žaidę tik „kavalieriai“ Bingo Smithas (720) ir Danny Ferry (723).

Antradienį nugalėtojams 12 taškų pelnė Delonte'as Westas, po 11 – Maurice'as Williamsas ir Andersonas Varejao. „Pistons“ ekipai 13 taškų pelnė Richardas Hamiltonas, 11 – Allenas Iversonas, 9 – Rasheedas Wallace'as.

Jeigu atkrintamosios varžybos prasidėtų šiandien (liko žaisti 8 rungtynes), „Cavaliers“ pirmasis varžovas būtų „Chicago Bulls“ klubas. „Kavalieriai“ (1-a vieta Rytų konferencijoje, 61 pergalė ir 13 pralaimėjimų) šį sezoną rungtynėse su „buliais“ (8-a vieta Rytų konferencijoje, 36 pergalės ir 40 pralaimėjimų) triskart šventė pergalę ir kartą po pratęsimo pralaimėjimo.