-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2010 06 04

Kaip sekasi buvusiems LKL legionieriams?

Šiuo metu po įvairias pasaulio šalis yra išsibarstę net 60 žaidėjų, kurie praeityje atstovavo Lietuvos krepšinio klubams ir iki šios tęsia profesionalių krepšininkų karjeras, praneša basketzone.lt.
Matthew Nielsenas
Labiausiai pasisekė M.Nielsenui – buvęs „Lietuvos Ryto“ žaidėjas su Valencijos „Power Electronics“ triumfavo Europos taurės turnyre / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa tik nedaugelis krepšininkų iškilo – Eurolygos finaliniame ketverte nebuvo nei vieno, o ketvirtfinalyje vos du Lietuvos klubų eksžaidėjai. Labiausiai pasisekė M.Nielsenui – buvęs „Lietuvos Ryto“ žaidėjas su Valencijos „Power Electronics“ triumfavo Europos taurės turnyre, buvo išrinktas naudingiausiu finalo žaidėju bei pateko į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką. Taigi pažvelkime, kaip sekasi buvusiems LKL klubų legionieriams, ar jų karjera smuko žemyn, ar atvirkščiai, stažuotė Lietuvoje iškėlė jų karjeras į aukštumas?

Prancūzija

Prancūzijoje šį sezoną žaidė buvęs Vilniaus „Lietuvos Ryto“ žaidėjas Joao Paulo Batista, o antroje šalies lygoje rungtyniavo „Neptūnietis“ Ronaldas Dorsey bei du krepšininkai praeityje vilkėję „Šiaulių“ marškinėlius – Antonio Grantas bei Jose Olivero.

J.P.Batistai šis sezonas buvo bene geriausias jo karjeroje. Brazilas per vienerias rungtynes Prancūzijos lygoje pelnydavo po 13.6 taško bei nusiimdavo 5.3 atšokusio kamuolio. Sėkmingas aukštaūgio žaidimas padėjo Le Mano „Sarthe“ komandai patekti į Prancūzijos čempionato pusfinalį. Beje, Le Manas su Joao pratęsė kontraktą dar dviems sezonams – panašu jog brazilo žaidimas ekipos vadovams paliko neblogą įspūdį.

A.Grantas šį sezoną pradėjo tolimąjame Taivane, tačiau sezonui įpusėjus perėjo į antroje Prancūzijos lygoje žaidžiančią Bordeukso „Basket“ komandą. Vos atvykęs į naująjį klubą gynėjas turėjo žaisti po 30 minučių ir nors ne visada pateisino tokį pasitikėjimą, žaidė gan solidžiai. Per vienerias rungtynes amerikietis pelnydavo po 10.4 taško bei atkovodavo 6.3 atšokusio kamuolio. Geriausiose savo rungtynėse krepšininkas pelnė 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Išvykęs iš Lietuvos Antonio rungtyniavo Kroatijoje ir Ukrainoje, tačiau panašu, jog 33 metų veterano žaidimas „Neptūnui“ ar kitoms LKL vidutiniokėms dar būtų labai reikalingas.

J.Olivero rungtyniavo lygiai tame pačiame klube kaip ir Grantas, tačiau nuo sezono pradžios. Atakų organizatorius sužaidė keletą įspūdingų rungtynių, tačiau buvo ir tokių varžybų, kuomet jis likdavo visiškai tuščias. Būtent stabilumo trūkumas gynėjui labiausiai trukdė ir Lietuvoje. Per vienerias rungtynes Jose šį sezoną pelnydavo po 11.9 taško bei atlikdavo 2.4 rezultatyvaus perdavimo. Geriausiose savo rungtynėse Olivero įmetė 27 taškus bei atliko 3 perdavimus komandos draugams.

Serbija

Turbūt nedaug kas atsimena, kad Alytaus „Alitoje“ anksčiau žaidė Slovėnijos pilietis Milanas Bjegovičius. Kaip bebūtų šis sezonas Serbijoje jam susiklostė gan neblogai. Atstovaudamas Kraljevo „KK Masinac“ krepšininkas Serbijos lygoje rinko po 10.1 taško bei atkovodavo 4.4 atšokusio kamuolio. 211 cm aukštaūgis žibėjo per rungtynes sus silpnomis ekipomis, tačiau išnykdavo per dvikovas su pajėgiomis komandomis. Vertinant sezoną – solidus, tačiau ir klubo lygis nėra geresnis nei LKL vidutiniokių.

Vladimiras Štimacas iš „Žalgirio“ iškeliavo į Belgrado „Crvena Zvezda“ komandą, kurioje jau antrus metus demonstruoja neblogą formą, tačiau niekaip neišsiveržia tarp lyderių. Kita vertus, tokių klubų kaip „Lottomatica“ susidomėjimas juo įrodo, kad potencialo serbas vis dar turi nemažai. Tiek Europos taurėje, tiek Serbijos, tiek Adrijos lygoje Vladimiras žaidžia labai panašiai – pelno apie 7 taškus ir sugriebia 4 atšokusius kamuolius. Štimacas netobulėja tokiu tempu kaip norėtųsi (klubo vadovai, kai aukštaūgis dar žaidė Kaune teigė, kad jį augina NBA lygai), tad gal „Žalgiris“ nepasirašęs su puolėju naujos sutarties ir neapsiriko.

Trečiasis krepšininkas atstovaujantis Serbijos klubui yra Slobodanas Dundjerskis, praeityje vilkėjęs Marijampolės „Sūduvos“ marškinėlius. Šį sezoną 21 metų įžaidėjas atstovauja Belgrado „OKK“ komandai, kurioje atlieka ne patį svarbiausią vaidmenį. Per vienerias rungtynes gynėjas pelno po 5.6 taško bei atlieka 2.3 perdavimo komandos draugams. Atsižvelgiant į Slobodano amžių – ateityje iš jo galima laukti ir geresnių rezultatų, tačiau vargu ar jis taps aukščiausio lygio žaidėju.

Ispanija

„Lietuvos Ryte“ pernelyg nevertintas Janis Blumas užsienyje jau kelintus metus iš eilės demonstruoja solidžius rezultatus. Šį sezoną latvis kartu su Renaldu Seibučiu vilkėjo Bilbao „Bizkaia Basket“ marškinėlius ir buvo vienas iš svarbesnių šios komandos žaidėjų. Per Europos taurės rungtynes įžaidėjas pelnydavo po 9.2 taško bei atlikdavo 1.3 perdavimo komandos draugams. Ispanijos lygoje rodikliai panašūs. Geriausias savo rungtynes krepšininkas sužaidė prieš „Benetton“, kuomet pelnė 22 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Žaidėjo statistika gal ir nėra įspūdinga, tačiau reikia turėti omenyje, jog Bilbao komandoje šiais metais minutės buvo dalinamos visiems žaidėjams ir nebuvo aiškių lyderių – tad šį sezoną Janiui būtų galima vertinti kaip labai nusisekusį.

Buvęs „Alitos“ žaidėjas Robertas Conley taipogi žaidė Bilbae, tačiau labai trumpai. Ispanijos lygoje gynėjas sužaidė tik 11 rungtynių per kurias pasižymėjo pelnydamas vidutiniškai 7.5 taško bei sugriebdamas 2.3 atšokusio kamuolio. Iš rezultatų galima spręsti, jog 32 metų krepšininkui artėja saulėlydis. Conley nei iš tolo nebeprimena žaidėjo, kuris rungtynivo Vitorijos „Tau Ceramika“ ar Vilerblano „ASVEL“ klubuose. Kita vertus jis vis dar lieka daugiausiai pasiekusiu žaidėju, kuris išvyko į užsienį iš LKL vidutiniokės. Geriausias rungtynes šį sezoną Conley sužaidė prieš „DKV Joventut“ komandą – tose varžybose amerikietis pelnė 16 taškų bei pataikė 3 iš 4 tritaškių.

Galiausiai „Bizkaia Basket“ rungtyniavo ir buvęs „Žalgirio“ žaidėjas – Damiras Markota, tačiau pastarajam sezonas buvo ne itin nusisekęs. Per vienerias Ispanijos lygos rungtynes Kroatas pelnė po 4.3 taško bei atkovojo 3.4 kamuolio. 24 metų puolėjas praėjusiais metais šioje ekipoje sužaidė daug solidesnį sezoną, tačiau šiemet, sustiprėjus priekinei linijai jo rolė komandoje itin sumenko. Damiras blykstelėjo tik vieneriose rungtynėse – Europos taurėje prieš „Turk Telekom“ jis įmetė 27 taškus, pataikė visus 6 mestus dvitaškius, įskraidino 5 tolimas bombas bei atkovojo 7 kamuolius. Tačiau tuo stebuklai ir baigėsi – po to jis gavo daugiau minučių, kurių tinkamai išnaudoti nesugebėjo. Po sezono Bilbao su puolėju nepratęsė sutarties, tad Markotą kitą sezoną matysime jau naujame klube.

Matthew Nielsenui šiais metais sekėsi geriausiai iš visų legionierių. Jo atstovaujamas Valencijos „Power Electronics“ klubas iškovojo Europos taurę, o pats australas buvo išrinktas naudingiausiu sezono žaidėju. Negana to buvęs Vilniaus „Lietuvos Ryto“ žaidėjas pateko ir į simbolinį geriausių Europos taurės žaidėjų penketuką. Ar galima tikėtis dar geresnio sezono? Toliau viskas priklausys nuo Matto – jau dabar skelbiama, kad juo domisi elitiniai Ispanijos klubai, tačiau ir „Power Electronics“ žais Eurolygoje. Šį sezoną Europos taurėje australas pelnydavo po 9.6 taško bei atkovodavo 4.8 atšokusio kamuolio. Sėkmingiausias savo rungtynes krepšininkas sužaidė Europos taurės pusfinalyje su „Panionnios“ – pelnė 16 taškų bei sugriebė 6 atšokusius kamuolius.

Latvija

Mūsų kaimyninėje šalyje šį sezoną žaidė tik vienas krepšininkas – Sandis Buškevicas, kuris vieną mėnesį atstovavo Ventspilio „Ventspils“ ekipai. Per tokį trumpą laiką jis stebuklų nenuveikė – Latvijos, Baltijos ir Europos taurės lygose buvęs „Lietuvos Ryto“ žaidėjas pelnė apie 7 taškus. Po mėnesio praleisto gimtinėje Sandis šį sezoną nebežaidė jokioje profesionalioje komandoje. Buškevicas nežibėjo Vilniuje, tačiau panašu, jog palikus Lietuvą jo karjera nusirito dar žemiau,

Ukraina

Buvęs „Neptūno“ gynėjas Jerome‘as Colemanas rado savo nišą Ukrainoje. Apskritai, palikus Lietuvą amerikietis atstovavo Švedijos, Vokietijos bei Ukrainos aukščiausios lygos klubams, tad galima drąsiai sakyti, jog metai mūsų šalyje jam padėjo kilti karjeros laiptais. Šį sezoną atstovaudamas Odesos „Odessa“ komandai Jerome‘as pelnydavo po 16.4 taško bei atkovodavo 3.6 atšokusio kamuolio. Colemanui šį sezoną netrūko ir įspūdingų rungtynių – štai į „DniproAzot“ krepšį jis įmetė net 37 taškus bei pataikė 8 tritaškius. Buvo dar keletas rungtynių kai gynėjas perkopė 30 taškų ribą. Panašu, jog 28 metų krepšininkas dar turi ką įrodyti ir galbūt kitąmet pakils dar vienu laipteliu aukščiau.

Colemano komandos draugas „Odessa“ klube buvo praeityje „Techasui“ atstovavęs Chrisas Hillas, tiesa pastarajam sezonas nebuvo toks puikus kaip Colemanui. Per vienerias rungtynes amerikietis pelnydavo po 9.1 taško bei atlikdavo 3.7 perdavimo komandos draugams, pagal pastarąjį rodiklį patekęs į Ukrainos lygos dešimtuką. Geriausias savo rungtynes gynėjas sužaidė prieš „Kyiv“ klubą ketvirtfinalyje – pelnė 17 taškų bei pataikė beveik visus mestus metimus. Neabejoju, kad „Techasas“ neprieštarautų jei Hillas nuspręstų grįžti į Panevėžį.

Vienas iš garsiausių Ukrainos legionierių šį sezoną buvo praeityje „Lietuvos Rytui“ atstovavęs Frederickas House‘as. Eurolygos skonio ragavęs krepšininkas vilkėjo Mariupolio „Azovmash“ aprangą ir su šia ekipa tapo Ukrainos čempionu, tad metus galima vertinti teigiamai. Asmeniniai rezultatai taip pat nenuviliantys – 12.6 taško ir 4.7 atkovoto kamuolio vidurkiai Ukrainos lygose. Kita vertus tokiame klube norėtųsi šio to daugiau. Amerikiečio pastarųjų metų rezultatai nori nenori verčia manyti, kad Fredo geriausi metai liko praeityje..

Ukrainos lygoje rungtyniavo ir senas vilkas – 35 metų Grigorijus Chižniakas. Buvusiam žalgiriečiui šis sezonas veikiausiai paskutinis. Aukštaūgio asmeniniai rezultatai – 2.8 taško ir 2.9 atkovoto kamuolio Kijevo „Budivelnik“ klube primena tik šešėlį to, ką anksčiau išdarinėdavo „Griša“. Turbūt daugelis manė, jog ukrainietis jau seniai pakabino sportbačius ant vinies, tačiau Grigorijus jau trečius metus rungtyniauja gimtinėje – tarsi atiduodamas duoklę savo šaliai. Sezoną teigiamai galima vertinti nebent todėl, kad Chižniako atstovaujamas Kijevo „Budivelnik“ klubas tapo Ukrainos lygos vicečempionu.

Graikija

Buvęs Kauno „Žalgirio“ fanų dievukas DeJuanas Collinsas šį sezoną užbaigė kartu su Giedriumi Gustu – Kavalos „Kavala/Panorama“ klube. Komanda tikrai ne pati pajėgiausia ir tai įrodo ir taip aiškų dalyką – po karjeros Lietuvoje Collinso žaidimo kreivė labai sparčiai pradėjo leistis žemyn. Tiesa, Kavaloje jis atrodė visai neblogai – pelnydavo po 12.8 taško ir atlikdavo 3.3 perdavimo komandos draugams, tačiau „Kavala/Panorama“ tai ne „Žalgiris“. DeJuanas, nuo karjeros Lietuvoje paliko pačius maloniausius prisiminimus – jis buvo puikus žaidėjas bei puikus žmogus ir būtent dėl šios priežasties nenorėčiau pamatyti jo grįžtant, nes tikriausiai tektų nusivilti.

Buvęs „Lietuvos Ryto“ gynėjas Ivanas Koljevičius po karjeros Lietuvoje taipogi neranda sau vietos – Trikalos „AS Trikalla“ buvo jau trečiasis klubas šį sezoną – prieš tai Juodkalnietis vilkėjo Južno „Chimik“ ir Izmyro „Bornova“ ekipų marškinėlius. Graikijoje Ivanas suspėjo sužaisti vos trejas rungtynes, per kurias pasižymėjo 4 taškų ir 1.3 rezultatyvaus perdavimo vidurkiais. Panašu, jog kalbos apie dabar jau 25 metų sulaukusio krepšininko perspektyvas tebuvo išpūstas burbulas.

Dar šį sezoną „Lietuvos Ryto“ marškinėlius vilkėjęs Dejanas Borovnjakas sezonui įpusėjus buvo priverstas persikelti į Graikiją – Atėnų „Panionios“ komandą. Vis dėl to jau pačiomis pirmosiomis dienomis naujajame klube serbas patyrė traumą bei ilgam iškrito iš rikiuotės. Borovnjakas grįžo tik prieš pat Graikijos lygos ketvirtfinalį ir nors šiame etape žaidė naudingai, „Panionios“ nesugebėjo perkopti šio barjero. Iš viso Graikijos lygoje aukštaūgis sužaidė 6 rungtynes ir pelnydavo po 6.3 taško bei atkovodavo 2.5 atšokusio kamuolio.

Galiausiai Graikijoje šį sezoną žaidė ir dar vienas buvęs Vilniaus „Lietuvos Ryto“ žaidėjas – Branko Milisavljevičius. Gynėjas atstovavo Salonikų „PAOK“ komandai – tiesa į šį klubą atėjo tik sezonui įsibėgėjus ir jame neišsilaikė iki sezono pabaigos – buvo atleistas. Per keletą mėnesių praleistų Salonikuose Branko atrodė vidutiniškai – rinko po 8.3 taško bei atliko 1.8 perdavimo komandos draugams. Tenka pripažinti, kad vėliau jį pakeitęs Tomas Delininkaitis žaidė žymiai solidžiau ir naudingiau.

Bulgarija

Ne pačius geriausius prisiminimus Kauno „Žalgirio“ fanams palikęs Willie Deanas šį sezoną užbaigė komandoje, kurioje jam geriausiai ir sekasi – Sofijos „Lukoil Academik“. Sezoną amerikietis pradėjo Lenkijoje – Zgoržaleco „Turow“ komandoje, tačiau nepaisant gero žaidimo sezonui įpusėjus turėjo ieškotis naujos darbovietės. Grįžęs į Sofiją Deanas ėmė demonstruoti sau įprastą formą – tiek Bulgarijos pirmenybėse, tiek Europos taurėje jis rinko apie 15 taškų ir atliko apie 4 perdavimus komandos draugams. Sėkmingas Deano žaidimas padėjo „Lucoil Academik“ dar kartą tapti Bulagrijos čempione.

Izraelis

Chuckas Eidsonas „Lietuvos“ ryte buvo dievas, tačiau persikėlęs į Tel Avivo „Maccabi“ liko geru krepšininku – tačiau jau nebe superžvaigžde. Eurolygoje per vienerias rungtynes jis pelnydavo po 12 taškų ir atkovodavo beveik 5 kamuolius. „Maccabi“ nukeliavo iki ketvirtfinalio – tai visiškai atsinaujinusiai komandai buvo gan svarus pasiekimas. Tačiau visiškas krachas Tel Avivą ištiko Izraelio lygoje – ekipa turėjusi problemų jau ketvirtfinalyje galutinai palūžo finale bei turėjo tenkintis tik antrąja vieta. Kaip bebūtų Chucko sezoną galima vertini teigiamai – „Maccabi“ yra elitinis klubas ir net nevertėjo tikėtis, jog „generolas“ ten išdarinės tokius dalykus kaip Vilniuje. Beje ir „Lietuvos Ryte“ krepšininkas pirmą sezoną sužaidė panašiai, tačiau visiškai atsiskleidė antrame. Galbūt tas pats bus ir Izraelyje?

Titus Ivory anksčiau keletą mėnesių vilkėjo „Lietuvos Ryto“ marškinėlius, o šį sezoną atstovavo Holono „Hapoel“ ekipai. Tiek jam, tiek komandai sezoną galima vertinti kaip labai blogą – „Hapoel“ užėmė paskutinę vietą Izraelio lygoje, o Titusas žaidė tik kaip stiprus vidutiniokas. Per vienerias rungtynes amerikietis pelnydavo po 7.5 taško ir atlikdavo po 2 perdavimus komandos draugams. Tačiau ir konkuruoti jam teko ne su bet kuo, o sezono eigoje iš Zagrebo „Cibona“ persikėlusiu Antonio Gravesu. Būtent atėjus šiam gynėjui Ivory forma staigiai krito žemyn.

Buvęs Žalgirietis Mamadou N‘Diaye atstovavo Haifos „Maccabi“ klubui, su kuriuo deja neperžengė Izraelio lygos ketvirtfinalio barjero. Pats senegalietis aikštelėje praleisdavo ne itin daug minučių, tad savaime aišku nieko įspūdingo nenuveikdavo. Tik vieneriose rungtynėse jis pelnė daugiau nei 10 taškų. Vidutiniškai per vienerias rungtynes aukštaūgis pelnydavo tik po kiek daugiau nei 4 taškus. Žinoma, Mamadou niekada negarsėjo kaip gerai puolantis krepšininkas, tačiau kukliame Izraelio klube jis turėjo atrodyti geriau.

Slovėnija

Buvusiam Vilniaus „Lietuvos Ryto“ žaidėjui Miljanui Goljovičiui šis sezonas buvo paskutinis. Slovėnas jį užbaigė gimtinėje – Laško „Zlatorag“ ekipoje. Per vienerias rungtynes gynėjas pelnydavo po 12.9 taško ir atkovodavo 4.5 kamuolio. Vertinant tai, jog tai buvo paskutinis Miljano sezonas – jis buvo puikus. Net sulaukęs 38 metų Goljovičius vis dar buvo vienas geriausių Slovėnijos lygos žaidėjų ir snaiperių.

Tame pačiame klube kaip ir Goljovičius rungtyniavo praeityje „Alitos“ marškinėlius vilkėjęs Miha Čmeras. 32 metų krepšininkas per vienerias rungtynes pelnydavo 7.4 taško bei atlikdavo 3.6 perdavimo komandos draugams. Slovėno rezultatai šį sezoną dar kartą įrodo, kad jam nelemta būti lyderiu, netgi ne itin aukšto lygio klubuose. Kita vertus, gimtinėje jis yra vis dar ganėtinai geidžiama prekė, ypač dėl mokėjimo tiksliai perduoti kamuolį.

Bosnija

Ivanas Grgatas praeityje „Žalgiryje“ sužaidė tik keletą rungtynių – jo lygis netiko Kauno komandos vadovams. Šį sezoną Kroatas praleido Sirokio „TT Kabeli“ ekipoje ir su ja tapo Bosnijos ir Hercogovinos čempionu. Pats Grgatas vaizdo aikštelėje tikrai negadino ir buvo pagrindinis komandos vidurio puolėjas. Per vienerias rungtynes aukštaūgis pelnydavo po 11.8 taško ir sugriebdavo 4.6 atšokusio kamuolio. Atsižvelgiant į tai, jog Ivanui jau 35 metai, jis sužaidė labai gerą sezoną.

Vokietija

Jaredas Jordanas prieš atvykdamas į „Lietuvos Rytą“ buvo išgirtas, tačiau lūkesčių pateisinti nesugebėjo. Šį sezoną gynėjas savo nišą rado Bonos „Telekom“ komandoje. Per vienerias rungtynes krepšininkas pelnydavo po 9 taškus ir atlikdavo kiek daugiau nei 5 perdavimus komandos draugams. Būtent tokį Jordaną mes ir atsimename – daugiau dirbantis komandai, nei žiūrintis kaip pačiam pelnyti taškus. Iki geresnio sezono pritrūko tik komandos sėkmės – Bonos ekipa iškrito jau Vokietijos čempionato ketvirtfinalyje, nusileidusi Bambergo „Brose Baskets“.

Tuo tarpu kitas Jordanas – Antoine‘as praeityje labai trumpai atstovavo „Šiauliams“, o šį sezoną praleido Gotingemo „MEG“ komandoje. Amerikiečiui, skirtingai nei Jaredui, asmeniškai sezonas nesusiklostė labai sėkmingai, tačiau jo atstovaujamas klubas tapo Europos Iššūkio taurės nugalėtoju. Tiesa, Gotingemas taip pat neperkopė Vokietijos lygos ketvirtfinalio barjero, tačiau tai galima atleisti. Jordanas Vokietijos lygoje pelnė beveik po 5 taškus ir atkovojo beveik 2 kamuolius. Panaši statistika laikėsi ir Europos Iššūkio taurėje.

Buvusį Vilniaus „Lietuvos Ryto“ dievuką Hollisą Price‘ą ilgas laikas praleistas be krepšinio gerokai išmušė iš vėžių – sezoną pabaigęs Kvakenbruko „Artland Dragons“ komandoje, gynėjas joje nesugebėjo įsitvirtinti, negana to, klubas užėmė tik devintąją vietą Reguliariajame sezone ir nepateko į atkrintamasias varžybas.Per vienerias rungtynes amerikietis pelnydavo po 7.7 taško ir atlikdavo 3.4 rezultatyvaus perdavimo. Tai ne tokie rezultatai, kaip esame pratę matyti, tačiau veikiausiai, jau kitą sezoną, jeigu žais nuo pat pradžios, Hollisas vėl parodys ką moka ir gali.

Italija

Italijos lygoje rungtyniavo tik buvęs Kauno „Žalgirio“ aukštaūgis Goranas Jurakas. Slovėnas atstovavo Teramo „Banca Tercas“ klubui ir per vienerias rungtynes pelnydavo 9 taškus bei atkovodavo 4.8 atšokusio kamuolio. Tiesa, Teramas užėmė tik dvyliktąją vietą Italijos pirmenybėse ir neprasimušė į atkrintamasias varžybas. Įdomu tai, jog abi savo geriausias rungtynes Jurakas sužaidė prieš Vanolio „Cremona“ komandą. Abejose rungtynėse jis pelnė po 19 taškų. Tačiau Goranas visiškai išnykdavo, kai tekdavo kautis su lygos lyderiais.

Kroatija

Kroatijoje šį sezoną rungtyniavo praeityje „Lietuvos Ryto“ marškinėlius vilkėjęs Vladimiras Krstičius. 37 metų veteranas atstovavo Zadaro „KK Zadar“ komandai, su kuria neprasimušė į Kroatijos lygos finalą – serijoje iki dviejų pergalių 0:2 nusileido „Cibonai“. Pats Krstičius žaidė veterano stiliumi – pelnydavo apie 7 taškus bei atlikdavo beveik po 3 perdavimus komandos draugams. Gana pajėgus klubas, pakankamai minučių bei galimybė karjerą užbaigti namuose, ko dar galima norėti?

Belgija

Darrenas Mitchellas taip pat buvo vertinamas kaip ne itin sėkmingas „Lietuvos Ryto“ pirkinys, tačiau sugebėjo įsitvirtinti Ostenės „Base“ ekipoje. Jo 12 taškų ir 4 perdavimų vidurkiai paliko neblogą įspūdį komandos vadovams – su amerikiečiu sutartis pratęsta dar vienam sezonui. Dar geriau jam sekėsi sezono pradžioje, kuomet 25 metų krepšininkas vilkėjo Južno „Chimik“ marškinėlius bei metė apie 20 taškų. Visko gali būti, kad Darrelas apie save Europai dar primins.

Rusija

Daugiau nei prieš dešimtmetį „Atleto“ marškinėlius vilkėjęs Nikita Morgunovas jau seniai žaidžia gimtojoje Rusijoje. Šį sezoną aukštaūgis atstovavo Kubano „Lokomotiv“ klubui, tačiau dėl traumų sužaidė vos septynerias rungtynes. Per jas 34 metų puolėjas pelnė po 2.4 taško ir atkovojo 1 kamuolį. Tragiškas sezonas verčia manyti, jog šis sezonas Morgunovui buvo paskutinis. Kitąmet buvusio Rusijos rinktinės nario aikštelėje veikiausiai nebeišvysime.

Tuo tarpu Marko Popovičius atstovaudamas „Uniks“ žaidžia bene geriausią savo karjeros sezoną. Buvęs Kauno „Žalgirio“ fanų numylėtinis Europos taurėje pelnydavo po 18.3 taško bei atlikdavo beveik 5 perdavimus komandos draugams, o šiuo metu kovoja dėl Rusijos lygos trečiosios vietos. Šį sezoną „Popo“ žaidime buvo keletas duobelių, tačiau vertinant apskritai – nestabilumo jis atsikratė. Buvo vos kelerios rungtynės, kuomet Kroatas nesurinko bent jau dešimties taškų, o buvo ir dvikovų, kuomet 27 metų krepšininkas varžovams atseikėdavo ir daugiau nei 30 taškų. Praėjusį sezoną „Uniks“ klube nedemonstravęs stebuklų ir buvęs tik stipriu vidutinioku, Popovičius šį sezoną tapo vienu iš geriausių Rusijos lygos krepšininkų.

Buvęs „Neptūno“ žaidėjas Aleksandras Savenkovas šį sezoną žaidė komandoje kurią treniruoja Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra – Kubano „Lokomotiv“. Tiesa 27 metų krepšininkui teko tik statisto vaidmuo. Rusijos lygoje aukštaūgis pelnydavo apie 2 taškus ir atkovodavo 4 atšokusius kamuolius. Tokio amžiaus krepšininkai kaip Aleksandras turi pasiekti karjeros viršūne, o Savenkovo žaidimo kreivė, palyginus su praėjusiais metais tik krito. Artimiausios prognozės – antroji Rusijos lyga.

Tuo tarpu Grigorijus Shukshovstovas į Kubaną atėjus Kemzūrai netgi įsitvirtino startiniame penkete. Praeityje „Sakalų“ ir „Neptūno“ marškinėlius vilkėjęs aukštaūgis Rusijos lygoje pelnydavo po 5.9 taško bei sugriebdavo 3.6 atšokusio kamuolio. Geriausias savo rungtynes Grigorijus sužaidė ne prieš bet ką – o prieš Maskvos „CSKA“ komandą, kuomet pelnė 12 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. 26 metų vidurio puolėjui šį sezoną galima vertinti tik teigiamai – LKL stebuklų nerodęs krepšininkas stebėtinai lengvai pritapo elitinėje Rusijos lygoje.

Suomija

Metus be krepšinio praleidęs Hanno Mottola grįžo į aikštelę ir apsivilko Helsinkio „Tropan Pojat“ marškinėlius. Buvęs Kauno „Žalgirio“ aukštaūgis tapo Suomijos vicečempionu bei vienu iš geriausių šios lygos žaidėjų. Per vienerias rungtynes 33 metų krepšininkas pelnydavo po 15.7 taško bei atkovodavo 7 atšokusius kamuolius. Panašu, jog Mottolai neberūpi finansai, neberūpi kitų šalių pasiūlymai – veikiausiai jis savo karjerą nori ramiai užbaigti gimtinėje.

Turkija

35 metų Haris Mujezinovičius dar nežada kabinti sportbačių ant vinies. Buvęs Vilniaus „Lietuvos Ryto“ žaidėjas šį sezoną vilkėjo Stambulo „Darussafaka“ marškinėlius. Per vienerias rungtynes aukštaūgis pelnydavo po 9.8 taško bei sugriebdavo 5.5 atšokusio kamuolio. Prieš tai turėjęs keletą itin blankių sezonų bosnis šiemet įrodė, kad dar per anksti jį nurašyti.

Bojanas Popovičius dar šį sezoną atstovavo „Lietuvos Rytui“, tačiau sezono eigoje persikėlė į Turkiją – Stambulo „Efes Pilsen“ komandą. Dėl legionierių limito Bojanas žaidė tik Eurolygoje. Per 6 rungtynes jis pasižymėjo 3.3 taško bei 1.3 rezultatyvaus perdavimo vidurkiais. Nereikia net sakyti, jog Vilniuje jo svarba komandoje buvo žymiai didesnė. Belieka tikėtis, jog kitą sezoną serbas susiras tinkamesnę komandą, o šią vasarą galbūt apsivilks ir nacionalinės rinktinės marškinėlius.

Lenkija

„Šiauliuose“ itin nestabiliai žaidęs Brandonas Brownas sezono pabaigoje persikėlė į Leniką – Kolobrzergo „Kotwica“ ekipą. Amerikietis naujajame klube gaudavo pažaisti tik po 11 minučių per kurias spėdavo surinkti 5.6 taško ir atkovoti 4.7 kamuolio. Browno perspektyvas įžiebia nebent tai, jog geriausias savo rungtynes aukštaūgis sužaidė prieš Eurolygoje rungtyniaujančią Gdynės „Asseco Prokom“ ekipą. Tose varžybose amerikietis pelnė 16 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. Aišku viena – blankiai sezoną užbaigęs Brownas vasarą nesulauks itin gerų pasiūlymų, tačiau šansą prasimušti dar turi – tereikia visada žaisti taip užsivedus, kaip prieš Gdynės komandą.

Ratko Varda netikėtai lengvai pritapo Gdynės „Asseco Prokom“ komandoje. Buvęs žalgirietis per Eurolygos rungtynes pelnydavo po 9.8 taško, atkovodavo 4.9 atšokusio kamuolio, o jo atstovaujama ekipa pirmą kartą istorijoje nužengė iki Eurolygos ketvirtfinalio. Lenkijoje didelio Vardos indėlio neprireikė – Gdynė be didesnio vargo apgynė čempionų titulą. Bosnio sėkmingas įsiliejimas į „Asseco Prokom“ žaidimą tapo nemaža staigmena, mat prieš tai 30 metų krepšininkas beveik pusę metų buvo profesionaliai nežaidęs. Po šio sezono Varda neabejotinai pasikėlė savo rinkos kainą.

Kitos Europos šalys

Praeityje „Neptūnui“ ir „Alitai“ atstovavęs Sergio Atuashvilli šį sezoną žaidžia gimtojoje Gruzijoje – Tbilisio „Avia“ komandoje. „Panevėžyje“ neblogai atrodęs Demariusas Boldsas profesionalaus krepšininko duonos ragauja egzotiškąjame Kuveite – Prizreno „Big Brother“ ekipoje. Gausus buvusių LKL legionierių būrys susirinko Kipre – čia rungtyniauja net 3 krepšininkai. Buvęs „Sakalų“ snaiperis Eugenijus Belousovas vilki Larnakos „AEK“ komandos marškinėlius, buvęs žalgirietis Chrisas Garneris atstovauja Kaimaklio „Achilleas“, o buvęs „Panevėžio“ legionierius Savvas Manoussas gynė šalies čempiono – Limasolio „AEL“ garbę.

Kiti žemynai

Buvusių LKL legionierių galima sutikti netgi tolimojoje Azijoje. Štai buvęs „Šilutės“ žaidėjas Sergejus Smirnovas rungtyniauja Kazachstane – Atyro „Barsy“ komandoje.

Buvę priešininkai – Lorenas Woodsas ir Jacksonas Vromanas vilki Irano lygoje žaidžiančios Mahramo „Mahram“ ekipos marškinėlius. Su šia komanda aukštaūgiai tapo Azijos žaidynių nugalėtojais.

Galiausiai Kinijoje žaidė Andre Emmetas. Buvęs Vilniaus „Lietuvos Ryto“ puolėjas atstovavo Šandongo ”Flaming Bulls“ komandai ir tapo rezultatyviausiu Kinijos lygos žaidėju.

LKL legionierių galima sutikti ir Pietų Amerikoje. Štai praeityje „Atletui“ atstovavęs Brianas Woodwardas žaidžia Argentinoje – „Boca Juniors“ klube, kuriame pelno apie 13 taškų.

Buvęs „Panevėžio“ krepšininkas Abdul Millsas jau antrą sezoną rungtyniauja Meksikoje – Ksalapos „Halcones“ klube ir renka apie 9 taškus per rungtynes.

Buvęs žalgirietis Marcelino Machado Brazilijoje ir toliau yra dievas. Atstovaudamas Rio de Ženeiro „Flamengo“ komandai jis per vienerias Brazilijos lygos rungtynes renka apie 28 taškus.

Ne ką prasčiau gimtinėje sekasi ir kitam buvusiam „Žalgirio“ krepšininkui Larry Ayuso. Gynėjas vilki Puerto Riko „Capitanes de Arecibo“ komandos marškinėlius bei per vienerias rungtynes pelno apie 21 tašką.

Puerto Rike galima sutikti ir buvusį „Lietuvos Ryto“ atstovą Maurice‘ą Bakerį. Jis vilki „Indios de Mayaguez“ ekipos marškinėlius ir per vienerias rungtynes renka apie 8 taškus.

Amerikoje sezoną užbaigė ir vienu geriausių NBDL lygos žaidėjų tapo Naujazelandientis Kirkas Penney. Buvęs žalgirietis atstovavo Siouks Falso „Skyforce“ klubui ir per rungtynes pelnydavo apie 22 taškus.

Stipriausioje pasaulio lygoje – NBA rungtyniavo Kareemas Rushas. Buvęs „Lietuvos Ryto“ žaidėjas atstovavo „Clippers“, tačiau šis sezonas jam itin nenusisekė. Spėjęs sužaisti vos 7 rungtynes gynėjas patyrė trumą ir iškrito visam likusiam sezonui.

Kanadoje šį sezoną rungtyniavo buvęs Klaipėdos „Neptūno“ aukštaūgis Marcas Mazuras. Jis atstovavo „Halifax Rainmen“ ekipai ir per vienerias Kanados lygos rungtynes pelnydavo apie 6 taškus.

Galiausiai vienas buvęs LKL legionierius rungtyniavo Afrikoje. Buvęs Klaipėdos „Neptūno“ gynėjas Sheiku Kabba atstovavo Libijos lygoje rungtyniaujančios „Al Ahli“ komandos garbei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius