2010 03 12

Kalnietis – naudingiausių „Top-16“ šeštosios savaitės žaidėjų penkete

Nors Kauno „Žalgiris“ trečiadienį 71:84 pralaimėjo paskutiniąsias ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro Top 16 varžybų rungtynes Maskvos CSKA (Rusija) klubui, sėkmingai susitikimą sužaidęs Mantas Kalnietis surinko 25 naudingumo balus ir užbaigia naudingiausiu šeštosios savaitės žaidėjų penketuką.
Rungtynių akimirka / Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.

23–jų metų 195 cm ūgio gynėjas svečiams pelnė 22 taškus, atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po du kartus suklydo ir prasižengė bei išprovokavo 3 varžovų pražangų. Per 25 su puse minutės (25:23) M. Kalnietis pataikė 3 tritaškius iš 4, 6 dvitaškius iš 7 ir vienintelį baudos metimą.

Taip 25 naudingumo balus surinko ir 28–erių metų 211 cm ūgio amerikietis D'Oras Fisheris, kurio Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ketvirtadienį svečiuose 66:64 įveikė Madrido „Real“ (Ispanija) krepšininkus.

Naudingiausiu paskutiniosios „Top–16“ varžybų savaitės krepšininku tapo 27 naudingumo balus surinkęs Pietų Afrikos respublikos žaidėjas Romainas Sato, padėjęs Sienos „Montepaschi“ (Italija) komandai savo aikštėje 93:87 įveikti Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija) penketuką.

29–erių metų 194 cm ūgio puolėjas nugalėtojams pelnė 22 taškus, atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, sukį suklydo dukart prasižengė ir privertė varžovus prasižengti 5 kartus. per 29 su puse aikštelėje praleistas minutes (29:35) R. Sato pataikė 1 tritaškį iš 3, 6 dvitaškius iš 9 bei realizavo visus 7 baudų metimus.

Antrą ir trečią vietas pasidalijo po 26 naudingumo balus surinkę 29–erių metų 182 cm ūgio ispanas Raulis Lopezas (Maskvos srities „Chimki“, Rusija) ir 24–erių metų 206 cm ūgio bosnis Mirza Teletovičius (Vitorijos „Caja Laboral“, Ispanija).