Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karas tęsiasi – su „Žalgiriu“ susijusi televizija SPORT1 skundžiasi „Lietuvos ryto“ veiksmais (atnaujinta 17.32 val.)

Vainausko emocijos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Anot SPORT1 televizijos, „Lietuvos ryto“ vadovas draudžia komandos krepšininkams bendrauti su minėta televizija, o žurnalistus įžeidinėja
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžiųjų Lietuvos krepšinio klubų Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ karas už krepšinio aikštelės ribų tęsiasi. Ketvirtadienį televizija SPORT1, kurios mecenatas yra „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas, kreipėsi į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją tvirtindama, kad „Lietuvos ryto“ klubo valdybos pirmininkas Jonas Vainauskas draudžia komandos krepšininkams bendrauti su SPORT1 žurnalistais.

Anot kreipimosi, J.Vainauskas žurnalistams siunčia įžeidžiamo pobūdžio trumpąsias žinutes, kuriose SPORT1 laidų vedėjai ir redaktoriai, be kita ko, vadinami buratino kariuomenės kareiviais ir panašiais epitetais.

Priminsime, kad antradienį „Žalgiris“ išplatino pranešimą, jog neakredituos „Lietuvos ryto“ žurnalistų į namų rungtynes, o krepšininkams ir treneriams uždraudė bendrauti su minėtos žiniasklaidos grupės žurnalistais. „Lietuvos ryto“ laikraštis yra pagrindinis to paties pavadinimo krepšinio komandos rėmėjas.

SPORT1 televizijos kreipimasis į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją:

Norėtume jūsų instituciją informuoti apie problemas, su kuriomis susidūrė sporto televizijos SPORT1 žurnalistai, atlikdami savo tiesioginį darbą ir pareigą – nušviesti Lietuvos sporto įvykius

Krepšinio klubas „Lietuvos rytas“ televizijai SPORT1 neteikia informacijos apie sportinę klubo veiklą, klubo žaidėjams ir personalui pastaruosius kelis mėnesius uždrausta bendrauti su SPORT1 žurnalistais. Klubo atstovai informavo, kad tokie ribojimai įvesti krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ valdybos pirmininko Jono Vainausko nurodymu.

Pateikiame konkrečius pavyzdžius. „Lietuvos ryto“ klubo administracijos direktorius Martynas Purlys ir žaidėjas Jonas Valančiūnas sutiko dalyvauti televizijos SPORT1 laidose, skirtose pasaulio krepšinio čempionatui. Tačiau vėliau SPORT1 žurnalistus klubo administracijos direktorius informavo, kad J.Vainauskas žaidėjams ir kitiems klubo atstovams uždraudė bendrauti su televizija SPORT1.

Be to, norime informuoti, kad klubo „Lietuvos rytas“ valdybos pirmininkas J.Vainauskas SPORT1 žurnalistams siuntinėja įžeidžiančio pobūdžio SMS žinutes, kuriose SPORT1 laidų vedėjai ir redaktoriai, be kita ko, vadinami buratino kariuomenės kareiviais ir panašiais epitetais.

Manome, kad tokie krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ vadovų veiksmai pažeidžia LR Visuomenės informavimo įstatymą, riboja Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintą žurnalistų teisę nevaržomai rinkti ir skleisti informaciją.

Prašome jūsų instituciją padėti apginti SPORT1 žurnalistų teisę rinkti ir skleisti informaciją apie Lietuvos sportą.

Pagarbiai
Remigijus Jurgelaitis
UAB „Sporto komunikacijos“ (SPORT1) generalinis direktorius

Papildyta 17.32 val. Reaguodamas į tikrovės neatitinkančius pranešimus, sostinės klubas išplatino pranešimą, kuriame pabrėžia, kad informacija apie „Lietuvos ryto“ rungtynes bus prieinama visoms žiniasklaidos priemonėms.

Pateikiame „Lietuvos ryto“ klubo pranešimą spaudai:

„Sklindant prasimanymams apie menamus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo suvaržymus žurnalistams, pabrėžiame, kad „Lietuvos ryto“ klubas niekada neribojo, neriboja ir neribos žiniasklaidos priemonėms dirbti ir gauti informaciją per „Lietuvos ryto“ komandos namų rungtynes, atviras treniruotes ir kitus viešus kubo renginius.

Klubas primena, kad žiniasklaidos atstovų akreditacija į „Lietuvos ryto“ komandos namų rungtynes 2010–2011 m. sezonui vyksta iki spalio 16 d.“

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 24sek