2014 09 14

Kauno „Žalgiris“ po metų pertraukos vėl laimėjo S.Butauto taurės krepšinio turnyrą

Kauno sporto halėje vykusį III keturių komandų Stepo Butauto taurės krepšinio turnyrą po metų pertraukos antrą kartą laimėjo Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“.
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / Karolinos Pansevič nuotr.
Šeštadienį lemiamoje dvikovoje „Žalgirio“ krepšininkai 72:64 (14:14, 18:11, 16:29, 24:10) nugalėjo Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) klubą.

Trenerį pavaduojantis Šarūnas Jasikevičius vėl leido žaisti visiems keturiolikai registruotų krepšininkų, o rezultatyviausiai rungtyniavo Jamesas Andersonas (17 tšk.), Lukas Lekavičius ir Darius Songaila (abu po 9 tšk.) bei Artūras Gudaitis (8 taškai).

Vyriausiąjį trenerį pavaduojantis Šarūnas Jasikevičius vėl leido žaisti visiems keturiolikai registruotų krepšininkų.

Svečiams 13 taškų pelnė Rashaunas Freemanas, 12 – Branko Mirkovičius, 11 – Aleksandras Kudriavcevas.

2012 ir 2013 metais šio turnyro finale žaidė Kauno „Žalgirio“ ir Rygos VEF (Latvija) klubai. 2012-aisiais pergalę po pratęsimo 105:101 iškovojo žalgiriečiai, o pernai rezultatu 72:70 pergalę šventė VEF krepšininkai.

Trečiąją vietą turnyre užėmė Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) klubas, šeštadienį dvikovoje dėl bronzos 95:85 (23:28, 31:23, 21:16, 20:18) nugalėjęs Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) ekipą.

24 taškais prie pergalės prisidėjo D.J.Kennedy, 15 – Deandre'as Kane'as, 13 – Cuthbertas Victoras.

Pralaimėjusiems Dejanas Borovnjakas pelnė 21 tašką, Cameronas Jonesas – 20, Kylie's Landry's – 11.