2011 03 03

Kauno „Žalgiris“ pralaimėjimu baigė pasirodymą Eurolygoje

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko trinktelėti Eurolygos durimis, kaip žadėjo. Ilio Zouro auklėtiniai išvykoje 64:78 (20:19, 14:22, 15:17, 15:20) turėjo pripažinti Pirėjo „Olympiacos“ pranašumą.
M.Kalnietis
M.Kalnietis / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Top-16“ varžybas kauniečiai su 1 pergale ir 5 pralaimėjimais baigė paskutinėje, ketvirtoje, vietoje. Tuo tarpu „Olympiacos“ su 5 laimėjimais ir 1 nesėkme liko pirmi.

Rungtynes geriau pradėję žalgiriečiai pirmąją 2 min. atkarpą laimėjo 6:2. Tai privertė D.Ivkovičių prašyti minutės pertraukėlės. Visgi po minutės vaizdas aikštėje radikaliai pasikeitė ir priekyje jau buvo „Olympiacos“ – 8:6. Po dar penkių greitų graikų taškų sušaukti pasitarimą buvo priverstas I.Zouras – 6:13. Tiesa, kėlinio viduryje Pirėjo ekipos traukinys sustojo, o „Žalgiriui“ pavyko tuo pasinaudoti – 14:15. Kraudamas kamuolį į krepšį su sirena B.Marjanovičius išvedė kauniečius į priekį – 20:19.

Antro ketvirčio pradžioje „Olympiacos“ greitai susigrąžino persvarą – 24:20. Vis dėlto T.Plaistedo pastangomis rezultatas vėl buvo lygus – 24:24. Žalgiriečiai buvo įgiję trijų taškų pranašumą (29:26), bet šeimininkai neleido priešininkams įsibėgėti (31:29). Kėliniui artėjant prie pabaigos, I.Zouro auklėtiniai leido „Olympiacos“ atsiplėšti – 32:39. Po 20 min. kovos Pirėjo krepšininkai pirmavo 41:34.

Trečio kėlinio pradžioje svečiams buvo beveik pavykę panaikinti deficitą (39:41), bet galutinai įvykdyti pirminės užduoties graikai lietuviams neleido – 39:45. Kelių minučių atkarpos metu komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet skirtumas nekito – 46:50. Visgi prieš pat lemiamą rungtynių dalį „Olympiacos“ pavyko šiek tiek atitrūkti. Likus žaisti 10 min., „Žalgiris“ turėjo devynių taškų deficitą – 49:58.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusę kėlinio D.Ivkovičiaus kariauna žalgiriečiams pasiuntė rimtą pavojaus signalą – šeimininkų pranašumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio (66:55). Netrukus skirtumas šoktelėjo iki 57:74 ir klaustukų šiose rungtynėse beveik nebeliko. Stebuklas Pirėjo „Taikos ir draugystės“ arenoje neįvyko.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 16, T.Plaistedas 11 (10 atk. kam.), T.Delininkaitis ir B.Marjanovičius (8 atk. kam.) po 8, M.Brownas 7 (minus 1 naud. bal.), P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir M.Pocius (minus 2 naud. bal.) po 5, D.Collinsas 4 (6 rez. perd.), T.Klimavičius (24 min.), A.Milaknis (12 min.) ir M.Kuzminskas (2 min.) po 0.

„Olympiacos“: R.Nesterovičius 20, Y.Halperinas (5 rez. perd.) ir J.Gordonas (6 atk. kam.) po 12, V.Spanoulis 10,