2011 01 13

Kauno „Žalgiris“ turėjo daug vargo su Rimo Kurtinaičio auklėtiniais

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė penktą pergalę Vieningojoje krepšinio lygoje VTB. Žalgiriečiai išvykoje po sunkios kovos 79:74 (30:20, 19:25, 20:20, 10:9) palaužė Rimo Kurtinaičio auklėtinius Rygos VEF krepšininkus. Ši pergalė po dviejų iš eilės pralaimėjimų leido išsaugoti kauniečiams gerus šansus patekti į finalo ketvertą.
Tiek pirmas, tiek antas rungtynes VTB lygoje prieš VEF laimėjo kauniečiai
Tiek pirmas, tiek antas rungtynes VTB lygoje prieš VEF laimėjo kauniečiai. / Aliaus Koroliovo nuotr.

Lietuviai savo sąskaitoje turi penkias pergales ir dvi nesėkmes, kai tuo tarpu latviai laimėjo tris, o suklupo penkis kartus. Su dvylika taškų Kauno „Žalgiris“ kyla į antrą vietą B grupėje.

Nuo varžovų žalgiriečiai atitrūko jau pirmame kėlinyje. Nors šeimininkai susitikimo pradžioje turėjo iniciatyvą (latviai buvo priekyje rezultatu  9:5), „Žalgiris“ surengė kelis spurtus ir greitai pabėgo nuo varžovų.

Svečiai taikliai atakavo iš toli, net tris tritaškius pataikė Mindaugas Kuzminskas. Per pirmas penkias žaidimo minutes jis surinko net 12 taškų. Tiesa, prasčiau „Žalgiriui“ sekėsi kovoti dėl atšokusių kamuolių gynyboje. Be to, žalgiriečiai suklydo keturis kartus. Po pirmų dešimties minučių komandas skyrė dviženklė persvara Kauno „Žalgirio“ naudai – 30:20.

Antras kėlinys svečiams prasidėjo nesėkmingai ir R.Kurtinaičio kariauna ėmė grėsmingai vytis varžovus. Jie sumažino atsilikimą iki keturių taškų, tačiau įpusėjus ketvirčiui žalgiriečiai susigrąžino dviženklį pranašumą. Prie to daugiausiai prisidėjo taikliai atakuodami M.Brownas, M.Pocius, P.Jankūnas. Vis dėlto varžovai pasiduoti nenorėjo ir vis grėsmingai priartėdavo prie kauniečių. Pasinaudoję prasta svečių kova dėl atšokusių kamuolių ir taikliai atakuodami, Rygos krepšininkai antrą kėlinį laimėjo šešių taškų persvara. Prieš trečią rungtynių dalį komandas teskyrė keturi taškai – 45:49.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai leido varžovams pabėgti į priekį. VEF lyderiai rinkosi pražangas, tačiau žalgiriečiai nesugebėjo išlaikyti iniciatyvos ir turėtos dviženklės persvaros. Aikštėje pasirodžius B.Marjanovičiui, „Žalgirio“ gynyboje atsirado skylių, o sustojus ir puolimui, rygiečiai vėl priartėjo iki keturių taškų 65:69.

„Žalgirio“ problemos tęsėsi ir ketvirtame kėlinyje. O.Samhanas užsidirbo nesportinę pražangą ir šeimininkai netruko išlyginti rezultatą. Poziciškai žalgiriečiai žaidė nesėkmingai, o individualūs veiksmai retai atnešdavo naudos. Kauno „Žalgiris“ dažnai strigo varžovų gynyboje, tačiau neblizgėjo ir Rygos krepšininkai. Per paskutines dešimt minučių „Žalgiris“ pelnė vos dešimt taškų, o šeimininkai vos devynis. Vis dėlto nerezultatyvų paskutinį kėlinuką sėkmingiau baigė svečiai ir pasiekė sunkią pergalę.

Primename, kad pirmojo rato dvikova Kaune baigėsi nesunkia žalgiriečių pergale – 84:71.

Rezultatyviausias Kauno „Žalgirio“ gretose buvo praėjusio VTB sezono simbolinio penketuko žaidėjas Martynas Pocius. Jis pelnė 15 taškų.

Kitas rungtynes vasario 10 d. VTB lygoje Kauno „Žalgiris“ žais išvykoje su Talino „Kalev“ ekipa.

Žalgiris“: Martynas Pocius 15, Mindaugas Kuzminskas 14, Mantas Kalnietis 13, Paulius Jankūnas 10.

VEF: Artiomas Parakhouskis (10 atk. kam.) ir Kristapas Janičenokas po 20, Trevonas Hughesas 12.

Dvitaškiai: VEF 19/48 (40 proc.) – „Žalgiris“ 17/40 (43 proc.)

Tritaškiai: VEF 6/25 (24 proc.) – „Žalgiris“ 7/15 (47 proc.)

Baudų metimai: VEF 18/28 (64 proc.) – „Žalgiris“ 24/30 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: VEF 46 – „Žalgiris“ 38

Rezultatyvūs perdavimai: VEF 15 – „Žalgiris“ 14

Klaidos: VEF 16 – „Žalgiris“ 16

Perimti kamuoliai: VEF 3 – „Žalgiris“ 6

Blokai: VEF 1 – „Žalgiris“ 7.

B grupės turnyrinė lentelė (vieta, komanda, žaista, pergalės, pralaimėjimai, taškai)