2009 03 07

„Kavalieriai“ neatsilaikė prieš NBA čempionus

NBA Rytų konferencijos lyderių dvikovoje pranašesni buvo NBA čempionų titulą ginantys „Boston Celtics“ krepšininkai. Jie namie 105:94 (21:19, 24:24, 33:26, 27:25) palaužė „Cleveland Cavaliers“ komandą su Žydrūnu Ilgausku.
„Kavalieriai“  Bostone nusileido titulą ginančiai „Celtics“ ekipai.
„Kavalieriai“ Bostone nusileido titulą ginančiai „Celtics“ ekipai. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įpusėjus trečiajam kėliniui rezultatas dar buvo lygus – 57:57, tačiau tada „Celtics“ surengė spurtą 17:6 ir skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (74:63).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 6 minutes Maurice‘as Williamsas sumetęs abi baudas buvo kiek sumažinęs svečių atsilikimą (90:83), bet netrukus Paulas Pierce‘as ir Leonas Powe‘as pelnė po 4 taškus, „Celtics“ atitrūko nebepavejamai.

Jau septintas rungtynes iš eilės „Celtics“ komanda priversta verstis be Kevino Garnetto. Tuo tarpu „Cavaliers“ gretose nerungtyniauja Benas Wallace‘as.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Celtics“ aukštaūgis Glenas Davisas itin šiurkščiai sustabdė Klivlendo ekipos puolėją Andersoną Varejao. Davisas už tai buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga.

Grubiu Daviso žaidimu liko nepatenkinti Žydrūnas Ilgauskas bei LeBronas Jamesas. Tarp žaidėjų kilo nedidelis konfliktas, tačiau arbitrai greitai jį numalšino. Už pernelyg dideles emocijas abu „kavalieriai“ buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Pralaimėjusiems Ž.Ilgauskas per 28 minutes pelnė 12 taškų (4/8 dvitaškių, 4/6 baudų), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus, tačiau sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Celtics“: Paulas Pierce‘as 29 (9 rez. perd.0), Leonas Powe‘as 20 (11 atk. kam.), Ray Allenas 17, Kendrickas Perkinsas 10 (8 atk. kam.), Glenas Davisas 10. „Cavaliers“: Maurice‘as Williamsas 26, LeBronas Jamesas 21, Andersonas Varejao 15.

„Denver Nuggets“ su Linu Kleiza penktadienį 91:97 nusileido „Utah Jazz“ krepšininkams. Lietuvis pralaimėjusiems pelnė 6 taškus (1/3 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, kartą suklydo bei 4 kartus pažeidė taisykles.