2011 05 28

Rimo Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ išvengė sensacijos, į Rusijos čempionato pusfinalį pateko ir Kęstutis Kemzūra, Jonas Kazlauskas bei Ramūnas Šiškauskas (papildyta 20.02 val.)

Rusijos krepšinio čempionate šeštadienį paaiškėjo visos pusfinalio poros.
Rimas Kurtinaitis
Rimo Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ vos nesuklupo ketvirtfinalyje. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Rimo Kurtinaičio treniruojami Maskvos srities „Chimki“ ekipos krepšininkai sensacijos išvengė tik dėka fantastiškai sužaistos antros mačo pusės. Lietuvio treniruojama komanda namuose 77:75 (18:24, 10:23, 28:13, 21:15) įveikė Sankt Peterburgo „Spartak“ ir laimėjo seriją 2:1.

Po antrojo kėlinio „Chimki“ atsilikinėjo net 19 taškų skirtumu (28:47), bet po pertraukos susiėmė, sėkmingai sužaidė trečiąjį kėlinį ir prieš prasidedant ketvirtajam deficitas siekė tik keturis taškus – 56:60. Ilgą laiką ketvirtajame kėlinyje „Chimki“ negalėjo išsiveržti į priekį, bet dėka Raulio Lopezo pelnytų taškų iki rungtynių pabaigos likus vos kelioms sekundėms „Chimki“ išplėšė sunkią pergalę – 77:75.

Nugalėtojams Krešimiras Lončaras surinko 16 taškų, Raulis Lopezas pridėjo 14, Travisas Hansenas – 11.

Pralaimėjusiems Henry Domercantas įmetė 19 taškų, Patricko Beverley sąskaitoje – 17 taškų.

Pusfinalyje „Chimki“ varžysis su Kazanės „Unics“ klubus, kuris taip pat šeštadienį namuose nepaliko vilčių Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ ekipai, nugalėjo ją 93:66 ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 2:1.

Kęstutis Kemzūra pusfinalyje kausis su Jonu Kazlausku ir Ramūnu Šiškausku

Kęstučio Kemzūros vadovaujamas Krasnodaro „Lokomotiv“ klubas pateko į Rusijos čempionato pusfinalį. Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse lietuvio auklėtiniai namuose 85:73 (22:19, 28:19, 19:19, 16:16) įveikė Krasnojarsko „Jenisej“ krepšininkus ir laimėjo seriją rezultatu 2:1.

Pirmąsias rungtynes Krasnodare aikštės šeimininkai laimėjo rezultatu 83:80, o antrajame mače „Jenisej“ klubas savo aikštelėje pasiekė revanšą rezultatu 88:86.

Krasnodaro komandai 17 taškų surinko Lionelis Chalmersas (5 rez. perd.), 14 – Jeremiahas Massey (7 atk. kam.), 11 – Michaelas Wilkinsonas (9 atk. kam.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Pavelas Sergeevas, kurio sąskaitoje 14 taškų.

Pusfinalyje „Lokomotiv“ varžysis su Jono Kazlausko ir Ramūno Šiškausko Maskvos CSKA. Ji šeštadienį be didesnio vargo namuose 101:73 (27:20, 27:12, 25:18, 22:23) sutriuškino „Krasnye Krylya“ komandą ir visą seriją laimėjo 2:1.

Lietuvis ant parketo praleido 19 minučių ir pelnė 9 taškus (dvitaškiai 3/4, baudos 3/3), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, kartą pažeidė taisykles ir išprovokavo tris pražangas.

Nugalėtojams Andrejus Vorontsevičius surinko 17 taškų, Sani Bečirovičius ir Aleksejus Švedas pridėjo po 14, Trajanas Langdonas – 13.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Geraldas Greenas, įmetęs 17 taškų, po 14 surinko Primošas Brezecas ir Ernestas Bremeris.