„Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės namuose nusileido „Fortūnos“ komandai

Eglė Šniokaitė
kibirkstis.lt nuotr. / Eglė Šniokaitė
0

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (1/2) komanda patyrė antrą nesėkmę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės savo aikštėje, Mykolo Romerio universitete, 47:53 (14:22, 10:12, 13:5, 10:14) turėjo pripažinti šalies bronzos medalininkių Klaipėdos „Fortūnos“ (2/1) pranašumą.

Mačą geriau pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ merginos (7:3), tačiau pirmo ketvirčio viduryje jų puolimas pradėjo strigti, viešnios laimėjo atkarpą 11:0 iš išsiveržė į priekį 14:10. Po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė 8 taškai (22:14). Antrą kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo sostinės krepšininkės, kurios po kelių rezultatyvių atakų sumažino atsilikimą iki 3 taškų (22:25), vis tik keli skuboti sprendimai puolime neleido „Kibirkšties-VIČI“ merginoms perimti iniciatyvos, po dviejų kėlinių komandas skyrė 10 taškų (34:24).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės pademonstravo pavyzdinę gynybą ir per 5 minutes „Fortūnos“ žaidėjoms neleido pelnyti nei taško bei sumažino atsilikimą iki 4 taškų (30:34). Ketvirčio pabaigoje žaidimas išsilygino ir komandos taškus rinko daugiausiai baudų metimais (37:39).

Ketvirtą kėlinį penkiais taškais iš eilės pradėjo Klaipėdos komanda (44:37) ir, nors paskutinę minutę „Kibirkšties-VIČI“ merginos priartėjo iki 4 taškų (47:51), tačiau tiksliau baudos metimus mačo pabaigoje metusios viešnios išsivežė pergalę iš Vilniaus.

Vilniaus komandai Chastity Reed įmetė 10 taškų (5/19 dvit., 5 atk. kam.), Eglė Šniokaitė – 9 (2/12 dvit., 4 rez. per.), Vita Gorobets (6 atk. kam.) ir Daugilė Šarauskaitė (8 atk. kam.) po 7 taškus.

„Fortūnos“ gretose Marina Solopova surinko 14 taškų (3/11 trit.), Monika Grigalauskytė pridėjo 13 (10 atk. kam.), o Lina Aglinskaitė – 11.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ merginos šeštadienį 19:00 valandą žais namuose su Kauno rajono „Sirenų“ krepšininkėmis. Tuo tarpu LMKL lydere tapusi „Fortūna“ kitą susitikimą žais lygiai po savaitės – antradienį 18:00 su „Šiaulių-Universitetu“.