-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 03 12

„Kibirkšties-VIČI“ sezonas Eurolygoje: svarbiausia – ne vienadienės pergalės, o nuoseklus darbas

Trečius metus gyvuojanti Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda šį sezoną pirmą kartą dalyvavo moterų Eurolygos turnyre. Prieš metus kojas apšilusios Europos taurės turnyre, šį sezoną vilnietės žaidė Eurolygoje. Krepšinio visuomenė nuo pat turnyro pradžios skeptiškai vertino „Kibirkšties-VIČI“ komandos dalyvavimą Eurolygoje, tačiau specialistai vieningai sutaria, jog mūsų šalies klubas privalo rungtyniauti su geriausiomis Europos komandomis.
„Kibirkštis-VIČI“ džiaugiasi pergale
„Kibirkštis-VIČI“ džiaugiasi pergale / Augusto Didžgalvio nuotr.

„Tai, kad subūrėme komandą, suradome lėšų ir dalyvavome Moterų Eurolygoje, vertinu tik teigiamai“, – teigia naujasis Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius. – Komanda pasiekė ne vieną pergalę, turėjo rimtų rungtynių, žaidė prieš patyrusias ir vienas geriausių žaidėjų pasaulyje.

Privalome turėti bent vieną komandą, kuri atstovautų mūsų šaliai tarptautiniame klubų krepšinyje. Merginos, kurios lanko krepšinio treniruotes sporto mokyklose, turi turėti svajonę, kad kada nors galės vilkėti Eurolygos komandos marškinėlius ir žaisti prieš ryškiausias moterų NBA žvaigždes“.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda moterų Eurolygos reguliaraus sezono C grupėje per 12 rungtynių iškovojo 3 pergales, patyrė 9 nesėkmes bei užėmė šeštą vietą tarp septynių grupės komandų.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda moterų Eurolygos reguliaraus sezono C grupėje per 12 rungtynių iškovojo 3 pergales, patyrė 9 nesėkmes bei užėmė šeštą vietą tarp septynių grupės komandų.

„Šių metų „Kibirkšties-VIČI“ komandos pasirodymą Eurolygoje vertinu stipriu septynetu dešimties balų sistemoje. Komanda sugebėjo žaisti lygiai beveik du su puse kėlinio su ekipomis, kuriose žaidžia aukšto lygio žaidėjos, rungtyniaujančios Eurolygoje 5-10 sezonų, turinčios WNBA rungtynių patirties ir atstovaujančios savo nacionalinėms rinktinėms įvairiuose čempionatuose, olimpinėse žaidynėse“, – kalba „Kibirkšties-VIČI“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Mūsų komandoje daugumai žaidėjų tai buvo nauja ir vertinga patirtis. Tikiuosi, kad tai bus stiprus postūmis daugiau ir atsakingiau treniruotis, siekti kuo aukštesnių tikslų, žaisti aukšto lygio komandose, rinktinėje, gal kam nors pavyks išbandyti jėgas net WNBA“.

„Pirmos dvi pergalės Eurolygoje suteikė daug vilčių, tačiau tikėtis stebuklų sudėtinga“, – prisimena buvęs Lietuvos moterų rinktinės treneris Algirdas Paulauskas. – Komanda Eurolygos turnyre turėjo mažiausią biudžetą iš visų dalyvavusių, taip pat daugelis žaidėjų buvo be Eurolygos varžybų patirties, todėl sezoną vertinčiau labai gerai. Priminsiu, kad TEO komandai pirmieji metai Eurolygoje irgi buvo sunkūs, nors biudžetas buvo didesnis ir stabilesnis. Pergalės ir pasiekimai atėjo kantriai ir kryptingai dirbant“.

„Kibirkšties-VIČI“ komandos vairininkė prabrėžia, kad geriausios mūsų šalies krepšininkės Eurolygoje turėtų rungtyniauti vos sulaukusios pilnametystės.

„Eurolygoje dalyvauti verta turint stabilų biudžetą ir ilgalaikius tikslus, tam kad augintume savas žaidėjas, pasitelkus pora aukštesnio lygio užsieniečių“, – pasakoja J. Štreimikytė-Virbickienė. – Mano nuomone, reikia talentus kuo ankščiau, pavyzdžiui nuo 18-20 metų, traukti į Eurolygos komandą. Jos greičiau tobulėtų ir, sulaukusios jau 23-25 metų, jau būtų aukšto lygio žaidėjos. Tokios krepšininkės kaip Sandrine Gruda, Sonja Petrovič, Alba Torrens, Sancho Lytle, Anna Wauters, Laia Palau, Eva Viteckova, Nevriye Ylmaz ir daugelis kitų, Eurolygoje rungtyniauja nuo 18 metų. Matėme kokį žaidimo lygį jos demonstruoja dabar. Tai pati geriausia terpė tobulėti, jeigu esi pasiruošęs sunkiai dirbti ir turi aukštų tikslų“.

Didelių priekaištų „Kibirkšties-VIČI“ merginoms neturi ir komandos direktorius Dainius Virbickas. Sezono metu prie ekipos prisijungęs buvęs olimpinių žaidynių dalyvis teigia, kad Vilniaus klubo pasirodymą teigiamai įvertino ir turnyro organizatoriai.

„Komandos pasirodymą vertinu gerai. Mus palankiai įvertino ir „FIBA Europe“ atstovai, kurie atsižvelgdami į mūsų biudžetą ir sudėtį, pergalių nesitikėjo“, – teigia D. Virbickas. – Po reguliaraus sezono įvertinus komandas, mums buvo skirta 11-13 vietos iš 20 ekipų“.

Krepšinio specialistai vieningai sutaria, kad svarbiausia ne vienadienės pergalės, o nuoseklus ir kryptingas darbas. Tik taip galėsime turėti ir pajėgią nacionalinę moterų krepšinio rinktinę. Treneriai pabrėžia – dalyvavimas moterų Eurolygas yra būtinas.

„Kibirkšties-VIČI“ komandos dalyvavimas Eurolygoje yra tikrai didelė nauda rinktinei“, – neabejoja viena geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkių J. Štreimikytė-Virbickienė. – Tai galima matyti iš realių pavyzdžių: praėjusių metų Europos čempionato geriausiųjų ketverto komandų pagrindą sudarė žaidėjos su 5-10 metų patirtimi Eurolygoje. Mūsų rinktinėje buvo šešios žaidėjos: Gintarė Petronytė (5 sezonai Eurolygoje), Iveta Šalkauskė (5), Giedrė Paugaitė (3), Lina Pikčiutė (2), Mantė Kvederavičiūtė (1) ir Kristina Vengrytė (1). Rezultatą mes visi žinome. Paimkime 2005 metų Europos čempionatą, kur Lietuvos rinktinė užėmė 4 vietą. Tuo metu rinktinės pagrindą sudarė tuomečio „Lietuvos telekomo“ žaidėjos, kurios jau 4-5 metus žaidė Eurolygoje“.

„Dalyvaudamos Eurolygos kovose žaidėjos įgauna pasitikėjimo, patirties, pripranta prie žaidimo ritmo, sprendimų priėmimo greičio, atletiško krepšinio“, – pabrėžia rinktinės strategas ir buvęs Kauno „VIČI-Aisčių“ treneris M. Šernius. – Tai visai kitas krepšinio lygis, ypač žaidžiant su jau tituluotomis komandomis. Per eilę metų tiek tuometinė Vilniaus TEO, tiek Kauno „VIČI-Aisčių“ komandos, paruošė daugiausiai žaidėjų nacionalinei moterų rinktinei“.

„Be jokios abejonės, kitais metais dalyvauti Eurolygos turnyre būtina“, – griežtai rėžia du kartus Eurolygos finalo ketverte su Lietuvos klubais dalyvavęs A.Paulauskas.

„Be jokios abejonės, kitais metais dalyvauti Eurolygos turnyre būtina“, – griežtai rėžia du kartus Eurolygos finalo ketverte su Lietuvos klubais dalyvavęs A.Paulauskas. – Klubo negalima palikti likimo valiai, linkiu surasti daugiau rėmėjų, sustiprėti finansiškai, pasikviesti kelias stipresnes žaidėjas, prie kurių greičiau tobulėtų esamos. Sakiau ir sakysiu, kad stipriausios Lietuvos rinktinės žaidėjos turėtų žaisti vienoje komandoje ir dalyvauti Eurolygos varžybose. Linkiu to siekti, nes rinktinei nauda nenuginčijama“.

„Žinoma, moterų Eurolygos turnyre kitais metais dalyvauti būtina, tik reikia sustiprėti finansiškai. Tikiu, kad tai pavyks padaryti“, – sako „Kibirkšties-VIČI“ komandos direktorius D.Virbickas.

Baigusios kovas Eurolygoje „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės toliau tęs pasirodymą Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL), Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL) ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius