2011 12 13

„Kibirkštis-Tichė-IKI“ nugalėjo be pralaimėjimų Baltijos moterų krepšinio lygoje žengusias baltaruses

Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda pasiekė antrąją pergalę Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL). Sostinės klubas namuose 85:70 (26:20, 21:18, 18:19, 20:13) nugalėjo iki tol pralaimėjimų nepatyrusią Gardino „Olimpios“ (Baltarusija) ekipą.
„Kibirkšties-Tichės-IKI“ krepšininkės džiaugiasi pergale. / A.Četkauskas/sportoakimirka.lt nuotr.

Mačą geriau pradėjo svečių ekipa (2:6). Baltarusės kontroliavo žaidimą ir tik po sėkmingo Sakellie Daniels pasirodymo, likus žaisti dvi minutes, Vilniaus klubas išsiveržė į priekį (16:15). Kėlinį penkiais taškais iš eilės užbaigė Šarūnė Povilionytė (26:20).

Antrajame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa ir toliau nemažino apsukų. Po sėkmingo Eglės Šniokaitės pasirodymo – jau dvylikos taškų persvara (32:20). Nors baltarusės netrukus sušvelnino rezultatą (34:28), sostinės ekipa kėlinį užbaigė pirmaudama devynių taškų persvara (47:38).

Trečiame kėlinyje žaidimas išsilygino. „Olimpios“ ekipai nepavyko sumažinti atsilikimo, o „Kibirkšties-Tichės-IKI“ krepšininkės išlaikė saugų aštuonių taškų pranašumą (65:57).

Paskutiniame kėlinyje atkarpą 9:0 laimėjo „Kibirkšties-Tichės-IKI“ krepšininkės. Jos toliau diktavo savo sąlygas ir susikrovė pranašumą (76:60). Tačiau netrukus Vilniaus krepšininkės papuolė į duobę ir skirtumas sumažėjo iki aštuonių taškų (77:69). Sėkmingiau sužaista kėlinio pabaiga leido sostinės komandai pasiekti antrąją pergalę (85:70).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Brigid Bowley. Puolėja per 31 žaidimo minutę pelnė 21 tašką, po krepšiais sugriebė 9 kamuolius. Gynėja S.Daniels pridėjo 5 taškus (1/6 baudos), tačiau amerikietė taip pat atkovojo 9 ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Kristina Vengrytė pridėjo 17, Sigita Galdikaitė – 11 (8 atk. Kam.), Santa Dreimanė – 10, o Šarūnė Povilionytė – 9 taškus.

„Olimpios“ komandoje 17 taškų surinko Katsiaryna Kašlei, 14 – Lyubov Alyoshkina.

„Esame gerame kelyje ir tuo džiaugiuosi, – teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Jau kelerias rungtynes iš eilės žaidžiame gerai. Darnus ir geras kolektyvas, manau, yra mūsų raktas į sėkmę. Šiandien merginos gerai kovojo ir laimėjome prieš stiprią komandą. Nuo pat rungtynių pradžios mėginome pabėgti ir jas kontroliuoti. Mums tai pavyko.“

Vilniaus komandos rungtynes stebėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjai Bradas Newley, Dovydas Redikas ir Tyrese'as Rice'as bei Lietuvos moterų rinktinės narė Gintarė Petronytė.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ žais jau trečiadienį. Vilniaus klubo varžovas bus Gardino „Viktorios“ komanda. Mačo pradžia – 18.30 val.