2014 10 17

Klaipėdos „Fortūna“ 30 taškų skirtumu nugalėjo sostinės „Jaunuosius talentus“

Pirmąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) įsirašė Klaipėdos "Fortūna" (1/1), kuri penktadienį svečiuose rezultatu 91:60 (23:16, 16:15, 33:7, 19:22 ) nepaliko šansų "Jaunųjų talentų" (0/2) ekipai.
Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkės įtikinamai nugalėjo sostinės „Jaunuosius talentus“ / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Talentai

Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo „Jaunųjų talentų“ žaidėja Agnė Bobinaitė, tačiau po šešių Monikos Girgalauskytės taškų bei Inesos Visgaudaitės taiklaus tritaškio, „Fortūna“ išsiveržė į priekį 9:3.

Klaipėdietės visą pirmąjį kėlinį žaidė tuo pačiu tempu, išlaikydamos 6-8 taškų skirtumą, todėl nuaidėjus pirmojo kėlinio sirenai pirmavo 23:16.

Antrajame kėlinyje „Fortūna“ sugebėjo išlaikyti jau sukauptą pranašumą, o įpusėjus ketvirčiui klaipėdietės jau buvo susikrovusios ir dviženklį pranašumą – 36:23. Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi „Jaunųjų talentų“ gynėja Austėja Širšinaitytė. Po dviejų jos taiklių tritaškių vilnietėms besibaigiant antrajam kėliniui pavyko atsilikimą sumažinti iki vienženklio – 31:39.

Trečiajame ketvirtyje geležinę gynybą pademonstravusios ir Marinos Solopovos vedamos klaipėdietės susikrovė labiau nei įtikinamą pranašumą bei įpusėjus kėliniui pirmavo jau 59:35. Vos 7 taškus per visą ketvirtį pelniusios „Jaunųjų talentų“ žaidėjos jokių priešnuodžių prieš varžoves nerado, o pasibaigus kėliniui turėjo 34 taškų deficitą – 38:72.

Paskutinės dešimt minučių tebuvo tik formalumas. Rungtynių tempą išlaikiusi „Fortūna“ nežadėjo atsipalaiduoti ir išlaikė triuškinantį pranašumą iki rungtynių pabaigos bei iškovojo pergalę rezultatu 91:60.

17 taškų viešnioms pelnė M. Grigalauskytė (10 atk. kam.), 16 – Roberta Mizgerytė (9 atk. kam.), 12 – I. Visgaudaitė 12, po 10 – M. Solopova ir Lina Aglinskaitė.

Aikštelės šeimininkių gretose sėkmingiausiai žaidė Agnė Bobinaitė (14 tšk.), Austėja Širšinaitytė (13 tšk.) bei Ina Mylko (11 taškų).