2009 12 03

Kleiza išgelbėjo „Olympiacos“ kailį

Šeštose Eurolygos rungtynėse trečiadienį graikų milžinas „Olympiacos“ tik dėl įspūdingo Lino Kleizos žaidimo ketvirtame kėlinyje sugebėjo išsigelbėti nuo pralaimėjimo išvykoje. Pirėjo komanda sunkiai 88:84 palaužė prancūzų B grupės autsaiderius Orleano „Entente“ krepšininkus.
L.Kleiza patenkintas savo vaidmeniu „Olympiacos“ klube
L.Kleiza per ketvirtą kėlinį pelnė 19 taškų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pergalės džiaugsmo šį sezoną dar neragavę „Entente“ krepšininkai namie nutarė nudirti kailį Eurolygos favorite laikomai „Olympiacos“ ekipai. Nuo pat pirmo kėlinio savo sąlygos diktavę aikštės šeimininkai galbūt būtų iškovoję pirmą pergalę, tačiau jų planus sužlugdė L.Kleiza.

Pirėjo komandos žvaigždė per tris kėlinius nesugebėjo pelnyti nė taško ir nesėkmingai mėgino rasti savo vietą aikštėje. Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui svečiai atsiliko 58:70 ir čia staigmeną pateikė L.Kleiza. Į aikštę grįžęs puolėjas trim tritaškiais iš eilės pradėjo savo įspūdingą pasirodymą.

Persvėręs rezultatą „Olympiacos“ naudai ir padėjęs įtvirtinti pergalę lietuvis iš viso pelnė 19 taškų (2/7 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir triskart suklydo. Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Yotamas Halperinas – 22 taškai.

Saldus „Real“ revanšas

AFP/„Scanpix“ nuotr./R.Javtokas varžovams labiausiai gadino nervus
R.Javtokas varžovams labiausiai gadino nervus.

Lietuviškų klubų dvikovoje Madride vietos „Real“ 70:59 įveikė Maskvos srities „Chimki“ ir atsirevanšavo jiems už vienintelį pralaimėjimą šį Eurolygos sezoną svečiuose 81:84. Svečiai tik rungtynių pradžioje turėjo nežymią persvarą. Antrame kėlinyje „Real“ perėmė iniciatyvą ir, nors varžovai nuolat lipo jiems ant kulnų, jos neatidavė iki pat finalinės mačo sirenos.

Nugalėtojams 13 taškų pelnė Jorge Garbajosa, 11 – Pablo Prigioni. Darjušas Lavrinovičius prie pergalės per 22 minutes pridėjo 10 taškų (3/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/3 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir dukart suklydo. Rimantas Kaukėnas dėl skrandžio ligos nežaidė.

Rungtynėse išsiskyrė Robertas Javtokas, sukėlęs daug nepatogumų Madrido ekipos aukštaūgiams. „Chimki“ vidurio puolėjas per 29 minutes pelnė 17 taškų (6/12 dvitaškiai, 5/8 baudos) ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Lietuvis atkovojo 9 kamuolius, kartą suklydo ir surinko 20 naudingumo balų. Jo komandos draugas Paulius Jankūnas žaidė 20 minučių, pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius.

CSKA atsistojo ant kojų

AFP/„Scanpix“ nuotr./R.Šiškauskas prie pergalės pridėjo 7 taškus
R.Šiškauskas prie pergalės pridėjo 7 taškus.

C grupės rungtynėse ketvirtadienį namie Maskvos CSKA 78:65 įveikė graikų Atėnų „Maroussi“ ekipą, iškovojo trečią pergalę iš eilės ir ketvirtą šį sezoną. Paskutinį kartą savo naudai rezultatą svečiams pavyko persverti antro kėlinio pradžioje – 20:19, o likusį laiką dominavo aikštės šeimininkai.

Po pertraukos Saša Kauno ir Ramūno Šiškausko dėka maskviečiai išsiveržė į priekį 58:42 ir galiausiai šventė pelnytą pergalę. Nugalėtojams 16 taškų pelnė Jonas Robertas Holdenas, po 13 – Viktoras Chriapa ir Trajanas Langdonas.

R.Šiškauskas per 29 minutes nugalėtojams pelnė 7 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo. Varžovų gretose tik dviem žaidėjams pavyko pelnyti daugiau 10 ir daugiau taškų.