2014 09 11

Kontrolinės rungtynės: „Lietuvos ryto“ pralaimėjimas ir Utenos „Juventus“ pergalė

Praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalininkas Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas patyrė pirmąją nesėkmę trečiosiose ikisezoninėse kontrolinėse rungtynėse.
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai trečiadienį Prienuose 75:92 (24:30, 24:16, 14:20, 13:26) nusileido Lietuvoje viešintiems Kazanės „Uniks“ krepšininkams, informuoja klubo svetainė.

Šiame susitikime „Lietuvos ryto“ gretose rungtyniavo ir prie komandos prisijungę Mikeas Moseris bei Kirilas Natiažka. Vienintelis žaidėjas, be kurio turėjo verstis sostinės komanda – Adas Juškevičius, kuris ketvirtadienį su Lietuvos rinktine žais planetos pirmenybių pusfinalyje.

Kazanės klubas taip pat atvyko nepilnos sudėties – rusai rungtyniavo be Niko Zisio ir Kosto Kaimakoglou, kurie ilsisi po planetos pirmenybių.

Rungtynių pradžioje aikštėje dominavo „Lietuvos ryto“ krepšininkai – laimėję atkarpą 5:0 jie kurį laiką kontroliavo mačo eigą (8:2). Sėkmingai Vilniaus komandoje rungtyniavo amerikietis Travisas Leslie's, per pirmąsias kelias minutes pelnęs 5 taškus. Po šalto dušo atsigavę svečiai mėgino vytis, tačiau „Lietuvos rytas“ neprarado iniciatyvos (20:14). Vis dėlto išlaikyti vienodo tempo viso ketvirčio metu V.Šeškaus auklėtiniams nepavyko – įsibėgėję „Uniks“ krepšininkai laimėjo atkarpą 12:2 ir prieš antrąjį kėlinį privertė vilniečius būti besivejančiųjų vaidmenyje – 24:30.

Prasta pirmojo kėlinio pabaiga „Lietuvos rytą“ padėjo pakilti į kovą – keletą minučių atkakliai besiviję vilniečiai galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai (39:38). Nors minutės pertraukėlės tinkamus pakeitimus atlikę Kazanės krepšininkai laimėjo atkarpą 4:0, vilniečiai atsakė 5 taškais be atsako ir išsiveržė į priekį (46:45). Nors rusams pavyko atstatyti pusiausvyrą, M.Gecevičiaus dvitaškis paskutinėmis kėlinio akimirkomis sugrąžino „Lietuvos rytui“ pranašumą – 48:46.

Po didžiosios pertraukos išlikti priekyje ilgam nepavyko (53:49). Aktyviai puolime rungtyniavę svečiai iš Kazanės sugebėjo perimti rungtynių kontrolę į savo rankas – laimėję atkarpą 9:2 jei persvėrė rezultatą (58:55) ir iki pat kėlinio pabaigos neprisileido vilniečių arčiau. Prieš paskutinę mačo atkarpą V.Šeškaus auklėtiniai vėl buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 62:66.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynės nesiklostė pagal V.Šeškaus planą – „Lietuvos rytas“ niekaip nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos, tuo tarpu pastarieji vis labiau tolo. Po spurto 10:3 „Uniks“ rankose buvo jau dviženklis pranašumas (78:66). Sostinės komandoje neatsirado krepšininko, kuris sunkiu momentu galėtų patraukti ekipą į priekį. Finalinė sirena užfiksavo galutinį rezultatą 75:92.

19 taškų į varžovų krepšį įmetė Martynas Gecevičius, 14 – Travisas leslie's, 11 – Billy's Baronas, 10 – Gediminas Orelikas.

Nugalėtojams po 17 taškų pelnė Jamesas White'as ir Piotras Gubanovas, po 14 – Viktoras Sanikidzė bei D'Oras Fisheris.

Pirmosiose kontrolinėse rungtynėse sostinės komanda 109:66 (35:21, 27:21, 26:7, 21:17) sutriuškino Barnaulo „Barnaul“ (Rusija) krepšininkus, o antrosiose – 95:81 (24:16, 25:19, 24:23, 22:23) nugalėjo dar vieną Rusijos komandą – Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“.

Trečiąją pergalę iš eilės kontrolinėse rungtynėse iškovojo sezonui besirengiantis Utenos „Juventus“ klubas, trečiadienį svečiuose 92:84 (26:26, 23:19, 21:19, 22:20) privertęs pasiduoti Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus, informuoja uteniškių klubo svetainė.

Atkaklioje pirmoje rungtynių pusėje nė vienai komandai nepavyko įgyti ženklesnės persvaros. Daugiausiai Aurimo Adomaičio tikslių metimų dėka „Nevėžio“ komanda įpusėjus pirmajam ketvirčiui buvo priekyje (15:10), bet Nikitos Barinovo bei Vaido Čepukaičio tikslios atakos persvėrė rezultatą uteniškių naudai – 22:19. Per likusį ketvirčio laiką komandos ir toliau daugiau dėmesio skyrė puolimui, nei gynybai, tad po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 26:26.

Antrame ketvirtyje priekyje dažniausiai buvo „Juventus“ ekipa, tačiau šis pranašumas nebuvo didelis. Po dviejų Arvydo Šikšniaus tritaškių iš eilės svečių persvara likus žaisti keturias minutes iki didžiosios pertraukos pirmą kartą tapo dviženklė (47:37), bet likusią atkarpą kėdainiečiai laimėjo 8:2 ir įpusėjus susitikimui komandas teskyrė keturi taškai – 45:49.

Atkakli kova aikštelėje tęsėsi ir po didžiosios pertraukos. Abi komandos žaidė greitai, rinko daug taškų, tad nors rezultatas ir augo sparčiai, skirtumas beveik nekito. Uteniškiai spurtavo likus žaisti tris minutes iki ketvirčio pabaigos, kai po Sauliaus Kulviečio tritaškio bei keturių iš eilės Edgaro Stanionio taškų padidino atotrūkį iki aštuonių taškų – 68:60. Per likusį laiką kėdainiečiai šiek tiek priartėjo, tad prieš paskutines dešimt minučių „Juventus“ buvo priekyje 70:64.

Puikiai iš toli atakavusio Aleksandro Zvarykino pastangomis ketvirtojo kėlinio pradžioje „Nevėžis“ buvo sumažinęs atsilikimą iki minimumo (71:72), tačiau Rashauno Broaduso ir N.Barinovo tikslios atakos sugrąžino saugesnį atotrūkį uteniškiams – 81:74. Per likusį laiką „Juventus“ padidino pranašumą iki dviženklio (91:81) ir laimėjo rungtynes rezultatu 92:84.

„Juventus“ komandai 17 taškų surinko Rashaunas Boradusas, po 15 – Nikita Barinovas ir Simas Buterlevičius, 13 – Edgaras Stanionis, po 12 – Arvydas Šikšnius ir Vaidas Čepukaitis, 8 – Saulius Kulvietis. Valdas Dabkus taškais nepasižymėjo, o nedidelę traumą antradienį patyrusiam Dariui Pakamaniui treneriai leido pailsėti.