Kauno „Žalgiris“ Aleksandro Gomelskio turnyre liko ketvirtas

Žalgiriečiai tradiciniame A.Gomelskio turnyre
zalgiris.lt nuotr. / Žalgiriečiai tradiciniame A.Gomelskio turnyre.
0

Tradiciniame Aleksandro Gomelskio krepšinio turnyre Maskvoje Kauno „Žalgiris“ suklupo ir kovoje dėl trečiosios vietos. Iliaso Zouro auklėtiniai rezultatu 66:80 (17:16, 12:25, 14:22, 23:17) nusileido Eurolygos čempionui Atėnų „Panathinaikos“ klubui ir turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.

Žalgiriečiams už ketvirtąją vietą atiteko 5 tūkst. eurų, tuo tarpu „Panathinaikos“ savo sąskaitą papildė 10 tūkst. eurų.

Pusfinalyje žalgiriečiai rezultatu 61:69 (17:18, 16:18, 11:17, 17:16) nusileido amžinai varžovei Maskvos CSKA komandai su Ramūnu Šiškausku, Darjušu Lavrinovičiumi ir treneriu Jonu Kazlausku.

Su „Panathinaikos“ ir CSKA ekipomis „Žalgirio“ krepšininkai susidurs dar ne kartą. Šios trys komandos žais toje pačioje Eurolygos B grupėje. Atsirevanšuoti Maskvos klubui, žalgiriečiai galės Eurolygos sezono atidarymo rungtynėse „Žalgirio“ arenoje spalio 17 dieną.

Pirmasis kėlinys:

Rungtynes Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo agresyvia gynyba, kuri davė vaisių. Sužaidus pusę ketvirčio varžovai buvo įmetę tik 2 taškus ir žalgiriečiai po tikslių M.Rakovičiaus, T.Lawsono ir T.Klimavičiaus metimų pirmavo šešiais taškais 8:2. Po A.Milaknio tritaškio persvara išaugo iki 9 taškų (15:6), tačiau varžovai be atsako pelnė 5 taškus ir sušvelnino atsilikimą (15:11). Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 30 sekundžių „Žalgirio“ persvarą iki vieno taško sumažino Davido Logano tritaškis – 17:16.

Antrasis kėlinys:

Aktyviai mačą pradėjęs M.Rakovičius antrojo kėlinio pradžioje užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę. Sužaidus keturias minutes priešininkai baudų metimais išlygino rezultatą 21:21 ir itin sėkmingai grūmėsi po „Žalgirio“ komandos krepšiu. Pasinaudoję užstrigusiu Kauno komandos puolimu, varžovai didino pranašumą ir pelnė 17 taškų iš eilės. (35:21). Ilgą taškų sausrą nutraukė T.Lywsono metimas iš po krepšio, tačiau po antrojo kėlinio komandas skyrė dviženklis 12 taškų skirtumas (41:29).

Trečiasis kėlinys:

Trečiojo kėlinio pradžioje Atėnų „Panathinaikos“ persvara išaugo rekordiškai ir siekė jau 16 taškų (45:29). Pasimetę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesugebėjo sustabdyti įsibėgėjusio varžovų puolimo traukinio ir grimzdo į vis gilesnę duobę. Per penkias kėlinio minutes žalgiriečiai surinko vos 2 taškus (51:31). Eurolygos čempionai tvirtai įsikibo į pergalę ir prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo dvidešimties taškų pranašumą – 63:43.

Ketvirtasis kėlinys:

„Žalgiris“ nors ir turėdamas didelį deficitą, neketino nuleisti rankų ir siekė mažinti deficitą – 54:71. S.Weemsas rinko taškus ir daugiausiai jo pastangomis iki rungtynių pabaigos kauniečiai dar labiau priartėjo, tačiau tai mačo baigties nepakeitė. Galutinis rungtynių rezultatas 66:80 „Panathinaikos“ naudai.

„Panathinaikos“: Aleksandras Maričius 19 (8 atk. kam.), Davidas Loganas 13, Ioannis Vougioukas, Patas Calathesas ir Romainas Sato po 8, Kostas Tsartsaris 7, Dmitris Diamantidis 5 (7 rez. perd.), Ioannis Kamaralegosas 1.

„Žalgiris“: Ty Lawsonas 17, Sonny Weemsas 15, Milovanas Rakovičius 10, Artūras Milaknis 8, Mindaugas Kuzminskas 6, Marko Popovičius 4, Mario Delašas, DeJuanas Collinsas ir Omaras Samhanas po 2 (Tadas Klimavičius).

Finale 19 val. susitiks Maskvos CSKA ir „Fenerbahce Ulker“.