2013 11 14

Krasnodaro krepšininkai paskutinėmis sekundėmis nugvelbė pergalę Eurolygos D grupėje iš ispanų

Ketvirtą pergalę penktose Eurolygos vyrų krepšinio turnyro rungtynėse iškovojo ir D grupės vienvaldžiu lyderiu tapo Manto Kalniečio ir Simo Jasaičio Krasnodaro "Lokomotiv" (Rusija) klubas, ketvirtadienį namuose 85:84 (21:13, 19:29, 21:16, 24:26) įveikęs ketvirtojoje pozicijoje esančią ispanų Vitorijos "Laboral Kutxa" (Ispanija) ekipą su Rimantu Kaukėnu.
Simas Jasaitis
Simas Jasaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Lokomotiv“ mačo pradžioje spurtavo ir įgavo dviženklį pranašumą – 17:7, tačiau jau antrojo kėlinio pabaigoje Vitorijos krepšininkai persvėrė rezultatą – 40:42.

Po ilgosios pertraukos dvikova vyko taškas į tašką, tačiau baigiantis dvikovai Krasnodaro klubas pavojingai atsiliko 75:83, o likus minutei turėjo penkių taškų deficitą – 79:84.

„Lokomotiv“ nepasidavė ir po Simo Jasaičio tritaškio su bauda priartėjo 82:84. Likus žaisti septynias sekundes Krunoslavas Simonas smeigė tritaškį, kuris jo komandai atnešė pergalę 85:84. Tiesa, per kelias likusias sekundes ispanai galėjo persverti rezultatą, tačiau Walterio Hodge'so metimas nepasiekė tikslo.

K,Simonas pergalę tritaškiu metimu Krasnodaro ekipai išplėšė ir trečiame Eurolygos ture.

S.Jasaitis nugalėtojams pelnė 4 taškus, po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išvengė klaidų bei dusyk prasižengė. Per 23 žaidimo minutes (23:05) jis pataikė 1 tritaškį iš dviejų, prametė visus 5 dvitaškius bei realizavo vienintelį baudos metimą.

M.Kalniečio sąskaitoje – 4 (tritaškiai 0/1, dvitaškiai 2/4) taškai, 2 gynyboje sugriebti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir klaida (14 min. 58 sek.).

R.Kaukėnas per 7 minutes (7:02) taškų nepelnė – prametė tritaškį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

23 taškais prie pergalės prisidėjo Derrickas Brownas, 19 – Krunoslavas Simonas, 13 – Marcusas Williamsas.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Milko Bjelica (16 tšk.), Tiboras Pleissas ir Andresas Nocioni (po 15 tšk.) bei Walteris Hodge'as (12 taškų).

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) 4 1 370:363

2. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 3 1 325:298

3. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 2 2 337:316

4. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 2 3 390:397

5. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 1 3 325:336

6. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 3 275:312

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos.