Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšinio teisėjai dirba be išeiginių

Romualdas Brazauskas
„Scanpix“ nuotr. / Romualdas Brazauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos vaikinų jaunučių krepšinio pirmenybėse Kaune teisėjauja net keturi tarptautinės kategorijos arbitrai iš Lietuvos. Pranešime spaudai teigiama, kad geriausias Lietuvos teisėjas Romualdas Brazauskas tai laiko tikru lietuvių pripažinimu.

„Nors čempionatas vyksta Lietuvoje, tai, kad jame teisėjauja keturi arbitrai iš Lietuvos, laikau jų profesionalumo pripažinimu“, – sako R.Brazauskas.

Jaunučių kovoms Kaune teisėjauja tarptautinės kategorijos teisėjai R.Brazauskas, Tomas Jasevičius, Mindaugas Večerskis ir Jurgis Laurinavičius. Pastarasis arbitras teisėjavo ir neseniai pasibaigusio Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato finalui. Savo ruožtu R.Brazauskas ir T.Jasevičius yra pakviesti teisėjauti Europos vyrų pirmenybėse Lenkijoje.

Pirmenybių teisėjai dirba tiesiogine prasme be išeiginių, – sako R.Brazauskas.

Teisėjams Europos jaunučių čempionate tenka didelis krūvis. Kiekvieną dieną vyksta aštuonerios rungtynės, kuriose dirba 24 teisėjai. Kiekvieną rytą rengiama vakarykščių rungtynių analizė ir aptarimas pasitelkiant vaizdo medžiagą.

„Pirmenybių teisėjai dirba tiesiogine prasme be išeiginių, – sako R.Brazauskas. – Kai kuriems arbitrams teko teisėjauti dvejas rungtynes per dieną, nes dėl didelio krūvio traumą gavo graikų teisėjas, o prancūzui teko skubiai išvykti.“

Europos jaunučių vaikinų čempionate teisėjauja ir kito žemyno atstovas – kanadietis. Jis paskirtas teisėjauti pagal bendrą „FIBA Europe“ ir „FIBA Americas“ apsikeitimo programą. Europos teisėjai taip pat vyksta teisėjauti į Amerikos žemynų jaunimo pirmenybes.

„Man asmeniškai šios pirmenybės yra pradinis pasirengimo Europos vyrų čempionatui etapas. Iki čempionato teisėjausiu dar septynerioms draugiškoms ir oficialioms rungtynėms“, – sako R.Brazauskas.

Iš viso Lietuvoje yra šeši tarptautinės kategorijos arbitrai – be išvardytų, oficialioms FIBA rungtynėms dar teisėjauja Martynas Gudas ir Virginijus Dovidavičius. Tarptautinės FIBA licencijos siekia vilnietis Gintaras Vitkauskas, kuris šiemet sėkmingai išlaikė egzaminus ir yra pakviestas į kitais metais vyksiantį galutinį egzaminą.  Lietuvoje yra ir šeši tarptautinės kategorijos FIBA komisarai, kurie šiemet sėkmingai išlaikė egzaminus: Algimantas Pavilonis, Tomas Rimkus, Kęstutis Skerys, Vytautas Kukarskas, Saulius Samulevičius ir Kęstutis Pilipauskas.

„Lietuvos teisėjai pelnę puikią reputaciją ne tik FIBA atstovų akyse, bet ir tarp įvairių valstybių krepšininkų pasaulio lygiu“, – teigia R.Brazauskas.

Komentarai
Temos FIBA
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 24sek