2009 05 13

„Lakers“ pasiuntė „raketas“ į mėnulį (video, nuotraukos)

Po skaudaus pralaimėjimo išvykoje „Los Angeles Lakers“ krepšininkai namie triuškinamu 40 taškų skirtumu 118:78 įveikė „Houston Rockets“ komandą ir NBA Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje išsiveržė į priekį 3:2.
K.Bryanto reidas krepšio link
K.Bryanto reidas krepšio link / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Lakers“ lyderiui Kobe Bryantui surinkti 26 taškus prireikė vos trijų kėlinių. Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. 29 taškų persvarą aikštės šeimininkai susikrovė jau antro kėlinio pabaigoje, tad dėl šios dvikovos nugalėtojo klausimų nekilo.

Beje, pralaimėdamas 40 taškų „Rockets“ klubas pakartojo prasčiausią atkrintamųjų varžybų rekordą. 2005 metais tokiu pačiu skirtumu (116:76) jis pralaimėjo „Dallas Mavericks“ komandai.

„Turime išlikti susikoncentravę ir suprasti, kad to nepakaks, kad laimėtume seriją. Žaidžiame ne su kiemo komanda. Man nesvarbu, kad jie turi traumuotų žaidėjų – ten gana ambicingų krepšininkų“, – nba.com sakė K.Bryantas.

„Rockets“ antras rungtynes žaidė be traumą patyrusio Yao Mingo. „Turime septynerias rungtynes. Tuo man ir patinka atkrintamosios varžybos. Čia ne futbolas, kur viskas sprendžiama per vieną mačą“, – teigė svečių gynėjas Ronas Artestas.

Viena pergalė nuo Rytų konferencijos finalo skiria „Boston Celtics“ klubą. Čempionų titulą ginantys krepšininkai po permainingų rungtynių antradienį namie 92:88 įveikė „Orlando Magic“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3:2.

Čia ne futbolas, kur viskas sprendžiama per vieną mačą, – sakė R.Artestas.

Beveik visas rungtynes aikštėje dominavusius svečius pribloškė Stepheno Marbury pasirodymas. Jis pelnė visus savo 12 taškų per ketvirtą kėlinį, padėjo „Celtics“ ekipai panaikinti 14 taškų deficitą ir išplėšti svarbią pergalę.

„Džiaugiuosi, kad sugebėjau sėkmingai grįžti į aikštę, – sakė metus nežaidęs S.Marbury. – Aš palaimintas ir laimingas, kad galiu padėti „Celtics“ laimėti dar vieną čempionatą.“ Jis prisidėjo prie Bostono ekipos vasario pabaigoje po beveik visą sezoną trukusių derybų su „New York Knicks“ klubu, nenorėjusiu jam duoti paleidžiamojo rašto. Nuo to karto žaidėjas dažniausiai atliko atsarginio vaidmenį, per rungtynes pelnydamas ne daugiau nei 5 taškus.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė Glenas Davisas, 19 – Paulas Pierce'as, 13 – Ray Allenas. Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Rashardas Lewisas – 19 taškų. Rytų konferencijos finale šio mačo nugalėtojo jau laukia „Cleveland Cavaliers“ su Žydrūnu Ilgausku, pusfinalyje 4:0 nugalėjęs „Atlanta Hawks“ krepšininkus.