2010 04 01

Lavrinovičiaus ir Kaukėno „Real“ nepateko į Eurolygos finalo ketvertą

„Barcelona“ krepšinio klubas ketvirtose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose 84:78 (20:19, 25:22, 20:21, 19:16) įrodė savo pranašumą prieš Madrido „Real“ krepšininkus ir, laimėjusi seriją iki trijų pergalių rezultatu 3:1, pateko į Eurolygos finalo ketvertą.
D.Lavrinovičius
D.Lavrinovičius (dešinėje) taškų nepelnė. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynių pradžioje iniciatyva priklausė Madrido „Real“ krepšininkams – sužaidus pusę pirmo kėlinio jie pirmavo 7 taškų persvara (17:10). Tačiau Gianluca Basile smeigė du tritaškius, inicijuodamas „Barcelona“ spurtą rezultatu 10:0 ir žaidimas išsilygino (17:20).

Užvirė bekompromisė kova dėl kiekvieno aikštės centimetro ir, nors priekyje dažniau buvo svečiai iš Barselonos, lengviau atsikvėpti leidžiančio pranašumo jiems įgyti nepavyko (29:36, 46:53).

Sužaidus pusę ketvirto kėlinio „Barcelona“ persvara siekė vos du taškus (68:70), tačiau tada Ricky Rubio pataikė iš po krepšio, Juanas Carlosas Navarro pataikė iš toli, o Pablo Prigioni švystelėtas kamuolys nelietė net krepšinio lanko (68:77).

Ant bedugnės krašto atsidūrusią „Real“ ekipą tempti į priekį ėmė Sergio Llullis. Likus žaisti mažiau nei dviem minutėms gynėjas pelnė 8 sudėtingus taškus iš eilės, ištirpdydamas šeimininkų deficitą iki 4 taškų (78:82).

Tačiau galutinai perimti mačo vadelių į savo rankas „Real“ krepšininkams nepavyko, „Barcelona“ atsilaikė (78:84) ir, iškovojusi trečią pergalę serijoje, užsitikrino vietą Paryžiuje vyksiančiame Eurolygos finalo ketverte.

Darjušas Lavrinovičius pralaimėtojams per 14 minučių taškų nepelnė. Aukštaūgis prametė vienintelį mestą tritaškį, prarado ir perėmė po vieną kamuolį, kartą prasižengė ir surinko minus 2 naudingumo balus. Rimantas Kaukėnas nerungtyniavo.

Rezultatyviausiai „Real“ ekipoje žaidė Sergio Llullis – 20 taškų. Felipe Reyesas pridėjo 11, Ante Tomičius – 10, o Jorge Garbajosa – 9 taškus.

Nugalėtojus į pergalę vėl vedė Juanas Carlosas Navarro. Gynėjas pataikė 4 tritaškius iš 8 ir iš viso surinko 21 tašką. 19 taškų pridėjo R.Rubio, 14 – Erazemas Lorbekas.